• Krátkometrážní

Kocour v botách (2011)

Příběh je takový divný, ale tolik špatný to nebylo. Chvilku mi přišla i podivná role Valdy, protože... no je to prostě vejce, ale pak jsem uznala, že to je dost originální a vtipný nápad. Když jsem u těch vtipů, ty tu rozhodně nechyběly, místy jsem si dost pobrečela smíchy. Některé scény nemají naprosto chybu. Celkově ale dávám za tři *, což pro mě teda není vůbec špatný hodnocení, Kocour v botách se docela povedl.

Harry Potter a Relikvie smrti - část 2 (2011)

Já jsem HP fanatik, takže na tenhle díl jsem se těšila ze všech nejvíc. A zklamaná jsem vůbec nebyla. Tohle finále mě vážně dostalo. Bylo dobře, že sedmý díl rozdělili na dva filmy. Do jednoho by určitě nemohli dát tolik důležitých prvků, kolik se jich tam vyskytuje. Nebudu lhát - tenhle díl jsem dost prožívala. U žádnýho filmu jsem tak dlouho nebrečela, jako u tohohle. Vtipné scény taky nechyběly, nejvíc mě vždycky pobaví asi Ron v té komnatě nejvyšší potřeby, jak tam vříská :D Klasika... Někeré chvíle bych přivítala spíš podle té knížky, ale s tím se vždycky počítá. Nevím, co dodat. Když jsem vycházela z kina, byla jsem absolutně nadšená a zároveň jsem měla depku z toho, že Harry Potter už definitivně skončil. Tomu se mi nějak nechtělo věřit. S Harrym Potterem jsem vyrůstala, a když jsem u jinýho dílu vycházela z kina, říkala jsem si, jak už se těším na další díl. No a teď už se nebylo na co těšit, to bylo zvláštní. No prostě, z Relikvií smrti jsem byla opravdu nadšená. 5*

Kung Fu Panda (2008)

Kung-fu Panda je prostě geniální! Takový záchvaty smíchu nemívám u tolika filmů. Panda mě prostě dostal! Jack Black se k Poovi naprosto hodil, tu roli nemohli přiřadit k nikomu lepšímu. Skvěle ho nadaboval, ale český dabing se mi líbí taky. Kung-fu Panda patří mezi mé nejoblíbenější animované filmy a pět hvězdiček si určitě zaslouží.

Jak vycvičit draka (2010)

Tahle pohádka mě popravdě hodně překvapila a nečekala jsem od ní tolik, kolik mi toho nabídla. Moc se mi líbil příběh - ti draci, co nekradou jídlo pro sebe, silní vikingové, mezi nimiž byl malý Škyťák, snažící se zapadnout mezi ostatní, který náhodou chytí nejobávanějšího draka... U něj, u Bezzubky, se mi líbilo, že zprvu sice vypadal trochu hrozivě, jak nejspíš vypadat měl, ale pak se z něj najednou vyklubal roztomilý drak. Vždycky se u téhle pohádky musím smát, je vážně skvělá.

Lví král (1994)

Lví král, to je prostě kreslená klasika. Když jsem se na něj podívala asi po pěti letech, popravdě jsem byla přímo ohromená, jak mě tahle stará pohádka dojala až k slzám a od té doby patří zaručeně mezi mé nejoblíbenější.

Na vlásku (2010)

Na vlásku je nádherná pohádka, plná krásných, chytlavých písniček, skvělých vtipů a scén, no a samozřejmě lásky. Párkrát mi tahle pohádka vehnala i slzy do očí ať už dojetím nebo smíchem. Vždycky se na Na vlásku ráda dívám. Patří mezi mé nejoblíbenější animované pohádky.

Není co ztratit (1997)

Perfektní komedie! Tim Robbins a Martin Lawrence jsou skvělá dvojka a své postavy zahráli výborně. Hlavně Lawrence mě potěšil, je to jeden z mých nejoblíbenějších herců. Vždycky se u toho nasměju. Tahle komedie prostě neomrzí.

Justin Bieber: Never Say Never (2011)

U mě je pravda, že mé hodnocení je ovlivněno tím, že jsem Justinova fanynka. Ale bez ohledu na to, líbilo se mi, jak byl dokument natočený. Sestřihy z jeho koncertů, stará videa a fotografie z jeho dětství doprovázená vyprávěním jeho matky, prarodičů a manažera - řekla bych, že po shlédnutí filmu by už nikdo nemohl namítnout, že nemá hudební talent, stačilo jen vidět to malý dítě, co hrálo na kytaru pomalu dvakrát větší, než on, nebo když hrál na bubny... Několikrát jsem se i zasmála, nějaké scény mě dojaly a jednoduše a stručně - mě tenhle film a Justinův příběh prostě okouzlil a baví mě. Komu všemu se podařilo do roka a tří dnů skoro od své slávy dostat do MSG a vyprodat jí za 22 minut? Už tohle je určitě obdivuhodné. Řekla bych, že tolik odpadů si tenhle dokument nezaslouží, protože podle mě je skvěle natočený, i když je o Justinovi Bieberovi, což se právě hrdým kritikům nelíbí, ale je mi jasné, že právě to ovlivnilo jejich hodnocení, stejně jako moje, akorát na druhou stranu.

Tajemství (2006)

Tajemství nám odhalí naše možnosti, které se zdají být až pochybné. Někdo jim věřit nemusí, někdo ani nechce, jiní si říkají, že to je hloupost nebo náhody, že se tyhle věci dějí prostě jen šťastlivcům a já zase říkám, proč to nezkusit a nepřesvědčit se? A ono to funguje. Každý den mě o tom přesvědčují i maličkosti. Záleží prostě jen na každém z nás, jak tohle kdo přijme a využije toho nebo na to radši zapomene. Dokument, jak byl natočený, se mi taky líbil, místy vtipný, místy dojemný a určitě hlavně k zamyšlení. Myslím si, že hodně lidem by tenhle dokument mohl pomoct, možná ne uplně ve všem, co v něm doporučovali a říkali, ale aspoň v tom myslet pozitivně, snažit se nepřemýšlet nad špatnými věcmi a prostě si zachovat dobrou náladu. Mně Tajemství určitě už ve více věcech pomohlo a pro mě je skvělé pomyšlení, že tohle všechno vážně funguje.

Cesta na tajuplný ostrov 2 (2012)

Film není špatný, líbil se mi, ale nějaký velký zázrak to taky není, ani jsem nic takového vlastně nečekala. Cesta do středu země se mi ale líbila mnohem víc, zdála se mi více napínavější a taková přirozenější, ale říkám, tohle pokračování taky není špatný.