Sanft schläft der Tod (2016) (TV film)

Nemecký thriller neprekvapil vôbec ničím. Únos detí, skvelý detektív sa vracia z dôchodku, odhodlaná matka a jeden psychopat, ktorý unáša deti. Jedno klišé strieda ďalšie a ani záverečná scéna v opustenom dome nebola žiadnym osviežením tohto počinu. Aj na TV film nízka úroveň.

Los últimos días (2013)

Zaujal ma námet postapokalyptickej Barcelony, v ktorej sa odohral príbeh lásky dvoch ľudí, ktorí hľadajú k sebe cestu. Dobrá atmosféra spolu s podareným príbehom sú hlavnou prednosťou filmu. Záver mi vôbec nevadil, škoda niektorých nelogických vecí a "šťastných" náhod vo filme, inak by bolo hodnotenie vyššie.

Konec (2012)

Mysteriózny španielsky počin, na ktorý sa celkom fajn pozeralo kvôli peknej scenérii španielskych hôr a krásnej Clare Lago. Príbeh bol veľmi jednoduchý, avšak nevraždilo sa a ľudia postupne mizli. Dalo sa z toho dostať oveľa viac, ale neurazilo.

Co s láskou (2014)

Klasická romantická dráma, ktorá je ako keby poskladaná z viacerých filmov (veľmi mi to pripomínalo hlavne Medisonské mosty). Chýbalo mi lepšie rozvinutie vzťahov napr. s Tuckom, poprípade hlbšie rozvinutý príbeh Amandy a Dawsona. Takto mi to miestami prišlo ako príliš rozprávkové. Skvele zahrala Michelle Monaghan.

Kriminálka Staré Město (2010) (seriál)

Kriminálny seriál zasadený do centra Bratislavy a k tomu slušné herecké obsadenie boli dobrým lákadlom. Niektoré časti však boli v podstate bez napätia, chýbala väčšia kriminálna zápletka, niektoré pasáže boli zbytočné. Zaujímavý počin, no očakávania boli vyššie.

Lída Baarová (2016)

Príbeh bol od začiatku jasný a tak bolo otázne, ako sa film pohrá s detailami. Niektoré boli zvládnuté veľmi dobre a presvedčivo, iné zase povrchne a lacno. Určite sa z toho dalo získať viacej, no celkovo to určite nebol prepadák,

Mokrade - Ramsarské lokality na Slovensku (2013) (TV film)

Úžasný dokument, ktorý ukazuje krásu našej prírody na riekach a okolí. Aj možno bezvýznamný záber tu má svoje čaro. Zostal som príjemne prekvapený, až šokovaný. Nádhera. Bez problémov sa to vyrovná špičkovým zahraničným dokumentom.

Loft (2014)

Videl som originál z roku 2008 a úprimne som čakal od amerického spracovania väčšiu blbosť. Herecké obsadenie bolo celkom fajn a aj napriek tomu, že už to nebol wau efekt, film bol dobre natočený, respektíve prerobený. Ťaťžko povedať, či má význam natáčať 3x ten istý film, pretože už lepšie to nemôže byť. Každopádne hodnotenie filmu veľmi kladné...

Suri (2015)

Dokument rozdelený na dve časti. V tej prvej partia Slovákov splavuje divokú rieku, nechýba zábava a dobrodružstvo. V druhej časti sa už iba dvaja z nich vydávajú ku kmeňu Suri. Odhaľujú ich zvyklosti, unikátnosť a spôsob života. Film šokuje, zabaví a prinúti nás zamyslieť sa. Vynikajúca práca.

Bahno z Mississippi (2012)

Veľmi príjemný film. Málo postáv a skvele rozohratý príbeh o láske, priateľstve a dobrodružstve 14-ročných chlapcov...Matthew McConaughey je vynikajúci, do čoho sa v poslednom čase zaplietol, to bola pecka. Ostatné postavy taktiež fajn, skvelá réžia, zaujímavé prostredie filmu dodáva tú správnu atmosféru.