Nikdy se nevzdávej (2010) (TV film)

Priemerný dramatický TV film o mladej jazdkyni, ktorá po páde z koňa nemohla chodiť, no dostala šancu a mala nádej, že sa opäť postaví na nohy. Do toho sa ešte pridá mladý kovboy, ktorý jej bude oporou a už je jasné, ako to celé dopadne. Vôbec ničím neprekvapilo, no jeden krát sa to zhliadnuť dalo. 35%

Něžné vlny (2013)

Humor Jiřího Vejdělka sa mi páči. Je ľudský, nevtieravý, jemný a vtipný. Film hrá na viacero strán, no všetko dávalo zmysel. Príbeh prvej lásky bol fajn, aj keď mohol byť prepracovaný viac do hĺbky. Lucie Šteflová je očarujúca a dobre sa na ňu pozerá. Záver, ktorý nám dáva "nové fakty" histórie bol úsmevný a film ako celok na mne zanechal veľmi príjemný dojem. Veľmi dobrý počin českej kinematografie.

Snížek, bílý kožíšek (2011)

Na španielsku rozprávku som bol dosť zvedavý a aj keď takmer ničím neprekvapila, tak ani nesklamala. Biela gorila, ktorá sa vydala na dobrodružnú cestu do mesta, aby zapadla medzi ostatné gorily a stala sa čiernou. Do toho nechýba záporná postava na štýl Gargamela zo Šmolkov. Každopádne dobrá oddychovka. 50%

Scooby Doo a cirkus vlkodlaků (2012)

Scooby je pre mňa klasika, ktorá nesklame a tak tomu bolo aj teraz. Opäť raz zaujímavé prostredie, tentokrát cirkusu a zaujímavý príbeh s dobrou zápletkou.

Café (2011)

Po celú dobu filmu neskutočne pohodová atmosféra v tichej kaviarničke, ktorá sa v závere nečakane zamotala a následne aj vysvetlila. Téma virtuálneho sveta je veľmi zaujímavá a námetov na túto tému bude iba pribúdať. Film Café bol spracovaný po svojom a aj keď to v konečnom dôseldku môže vyzerať, že 14-ročné dievča hrá Simsa, mne sa film páčil (aj svojou originalitou a hlavne pohodou). 70%

Laskavý dotek (2012) (seriál)

Bol som zvedavý na Jennifer Love Hewitt, no po niekoľkých dieloch som zistil, že asi z nej nič viac neuvidíme a seriál je určený viacmenej pre ženy, no nakoniec som to dopozeral. Ako herečka však JLH presvedčila a jej dve tváre som jej uveril. Po čase už seriál začal strácať dych a tak asi nie je veľmi na škodu, že sa tretej série nedočkáme. 55%

Fair Play (2014)

Zaujímavý český film, ktorý nám vlastne hovorí o dvoch témach. Je to doping v športe, o ktorom by sa dalo veľmi dlho debatovať a tento film donúti zamyslieť sa, že koľko skvelých výkonov mohli dosiahnuť športovci vtedy za pomoci nedovolených látok, keďže vtedy ešte neboli asi také podrobné kontroly (samozrejme, že sa to deje aj v súčasnosti). Druhou témou je život za socializmu, ktorý je vysvetlený pomerne jednoducho, čo mi však nevadilo, keďže som danú dobu nezažil. Obidve témy pomaly plynú k záveru, ktorý neprekvapil, ale nesklamal. Ako je spomínané, herecké výkony tiež nesklamali, obzvlášť som bol zvedavý na Romana Luknára, ktorý svoju úlohu zvládol veľmi dobre. Slušných 75%.

Vůně ženy (1992)

Úsmevný, silný, trpký, ale pritom tak krásny film, ktorý je naozajstnou klasikou, aká sa už len ťažko momentálne dá natočiť. Od prvého momentu, ako Al Pacino sedí vo svojom kresle ma zelektrizoval a to sa opakovalo aj pri ďalších scénach. Na plný počet mi k tomu ešte niečo chýbalo, avšak tango v kaviarni bol pre mňa jeden z najsilnejších a najkrajších momentov vo filme zároveň. Klobúk dole, pán herec.

Meruňkový ostrov (2011)

Jemné, surové, krásne, smutné, nesmierne prirodzené a poetické...príbeh zasadený do prostredia Južného Slovenska na samote mal svoje čaro a prirodzenosť. Radšej som si však predstavoval, že dej sa odohráva 30 rokov dozadu, pretože tak bol vykreslený dom a spôsob života dvoch bratov. Film má dosť chýb, no tiež nechýbajú pozitívne veci. Jeden z filmov, ktoré veľmi nenadchnú, no stoja za zhliadnutie (v rámci slovenskej filmografie určite). 50%.

Mistři švindlu (2006) (seriál)

Aj keď niekedy nemôžem uveriť tomu, že tie podvody nie sú dohodnuté alebo tiež tomu, akí sú ľudia naivní. Každopádne veľmi zaujímavé námety a nápady, ako jednoducho, hravo a elegantne obrať ľudí o peniaze. Podvodníci majú svoje čaro a je to vždy celkom poučná polhodinka.