Okrsek 13: Ultimátum (2009)

Ultimatum v ničom nezaostáva za prvou časťou a aj keď príbeh bol (podobne ako to pri podobných filmoch býva) veľmi jasný a zreteľný, skvelé akčné scény ho predčili. Okrsok13 je záruka modernej akcie, ktorá nenudí. Duo Belle-Raffaelli hrajú skvele a podľa mňa predčili aj mnohé americké trháky.

Bouřlivé víno (2012) (seriál) odpad!

Nezvyknem hodnotiť po prvej časti, ale toto asi nemôže dopadnúť inak...

Kůže, kterou nosím (2011)

Veľmi ťažko tento film hodnotiť. Je skvele natočený, tomu sa nedá nič vytknúť, avšak príbeh je dosť kontroverzný. Povedal by som, že miestami je to úžasné, no miestami trošku naivné. Veľmi zmiešané pocity som mal z tohto filmu, no proste taký je Almodóvar..

Projekt X (2012)

Zaujímavá komédia, ktorá je momentálne veľmi súčasná a aktuálna. Film pre mladých ako stvorený a o ktorom budú ešte dlhé roky hovoriť, keď budú usporadúvať nejakú párty. "Nářez" jak sa patrí, to proste treba vidieť. Jedna z naj komédií posledných rokov.

Arcibiskup s lidskou tváří (2012) (TV film)

Robert Bezák sa snažil o premenu cirkvi, chcel ju priblížiť aj ostatným ľuďom a nehovoril iba samé nudné frázy. Mal len tú smolu, že nastúpil po Sokolovi. Každopádne tak dokázal, aké peniaze sa točia v cirkvi a aké špinavosti sa tam robia. Možno sa niektorým otvorili oči...tento dokument nám veci nepribližuje, ani veľmi neobjasňuje, čo je trošku škoda. Myslím, že sa z toho dalo urobiť viac. Obdiv pre pána Bezáka.

Chuť znovu žít (2012)

Krásny film, ktorý je úžasný aj bez akejkoľvek zápletky či akcie - a to sa mi strašne páči a strašne to obdivujem. Príbeh sa pekne postupne rozvíja až príde ku koncu, po ktorom som mal vo vnútri pocity šťastia a radosti. Hlavní hrdinovia hrajú skvele na čele s Morganom Freemanom, ktorý svojou charizmou dodáva filmu potrebný kľud a pokoj. Predstava sedieť na terase svojho domčeka s krásnym psom je proste úžasná (podobne ako Clint vo svojom Gran Torine). Vo svojom žánre "ukľudňujúca dráma" jedno z najlepších, čo som videl.

Gran Torino (2008)

Gran Torino je absolútna genialita. Plynule prebiehajúca psychologická dráma nenudí ani sekundu, všetko do seba zapadá a má svoj zmysel. Vždy mám počas tohto filmu chuť načať pivko a sadnúť si na terasu a rozprávať sa so psom. Clint hrá úžasne a silných momentov je vo filme tiež dosť. Krásne umelecké dielo. Clint - klobúk dolu. Podľa mňa je to to najlepšie, čo môže film ponúknuť.

Let’s Dance: Revolution (2012)

Skvelé tanečné čísla ma bavili a aj napriek slabej zápletke to všetko celkom dobre fungovalo. Pohodová oddychovka a navyše posledná polhodinka bola bezchybná.

Million Dollar Baby (2004)

Najsôr som si tento film pozrel asi 5-6 krát a až teraz koment. Je to proste majstrovské dielo. Absolútne geniálne natočené, každá sekunda filmu má svoju cenu, logiku a zmysel. Clint Eastwood to geniálne zahral, geniálne zrežíroval a k tomu citlivo pridal aj krásnu hudbu, ktorá ma ešte dorazila. Film o rýchlom vzostupe a ešte rýchlejšom páde, o tom, aký sú ľudia verní a aj falošní a tiež film o priateľstve. Hillary Swank bola úžasná a skvele do toho pasoval aj Morgan Freeman. Jeden z mála filmov, pri ktorom som vypustil aj slzu. V záverečných pasážach filmu je to fakt všetko na zamyslenie.

Rváči (2009)

Škoda, že to s Hooligans nemá mnoho spoločného. Film bol celkom dobre rozbehnutý, no ten koniec bol príliš rozprávkový pre mňa a nehodil sa mi tam. Oproti prvému dielu sa to nedá porovnávať. Proste priemerný väzenský film.