Sólokapr (2006)

Woody Allen miestami neznesiteľný - miestami úplne geniálny. Na jednej strane obdivujem Allenove filmy, že všetko do seba pasuje, avšak toto proste nebolo to pravé orechové. Na jednej strane skvelé a vtipné dialógy, no trošku mi vadil námet a Scarlett Johanson v okuliaroch, ktoré jej vôbec nesedeli. Napriek všetkému silné 3*. Za všetky vtipné scénky musím spomenúť Woodyho, ako šoféruje po anglických cestách a smrť mu z očí len tak srší.

Půlnoc v Paříži (2011)

Krásna rozprávková romantika od Allena. Celý film postupne gradoval, prenesenie do 20. rokov bolo pôsobivé až prišlo rozuzlenie. Všetko malo svoj zmysel a logiku a do toho skvelá hudba a krásny Paríž. Veľmi vydarený film, jeden z najlepších romantických.

Dopisy z Iwo Jimy (2006)

Opäť musím spomenúť pojem "umelecké dielo", ako to už pri Eastwoodových filmoch býva. Skvelý pohľad na vojnu aj z historického hľadiska a aj z toho filmového. Komorná vojnová dráma ma dostala a ani mi veľmi nevadilo, že to trvalo viac ako 2 hodiny. A to som bol veru prekvapený, lebo pozerať tak dlho na japonských hercov v originálnom znení dá zabrať. Ale na filme mi nič nevadilo, naopak - bol som veľmi milo prekvapený. Vynikajúci počin.

Pláž 33 (2012) (pořad) odpad!

A to som si myslel, že Hotel Paradise je vrchol primitivizmu, ale konkurencia to ešte dokázala tromfnúť...

Mardi Gras: Jarní prázdniny (2011)

Tento film sa dá nazvať hocijako, ale v konečnom dôsledku sa na tom dalo zabaviť a presne to čakám od americkej komédie. Scény s uterákom alebo na izbe Carmen Electry nemali chybu.

Život je krásný (1997)

Tak krásny, tak smutný, tak humorný a tak silný film zároveň som nikdy nevidel. A všetko z toho na veľmi vysokej úrovni. Film, ktorý núti, aby sa človek z chuti zasmial a zároveň aj trpko zaplakal...Benigni je úplne úžasný. Toto sa oplatí vidieť a nie iba raz!

Coach Carter (2005)

Americká dráma, ktorá hrá hneď od začiatku na city diváka a snaží sa byť dojímavá. Námet je klasický a otrepaný, ale tu to proste všetko fungovalo, všetko vo filme malo zmysel a k tomu sa pridali presvedčivý herci na čele so Samuelom L. Jacksonom. Športový film, ktorý nebol iba o športe, ale trošku prinúti človeka aj zamyslieť sa.

Prázdniny v San Diegu (1989)

Tak toto nie. dlho som už nevidel tak slabý film, ktorý sa hral na akúsi road-movie, ale nemalo to žiadny humor ani poriadny dej. Čakal som, že príde niečo vtipné, ale až do konca filmu som sa nedočkal ničoho zaujímavého. Obrovská nuda a to o hereckých výkonoch ani nehovorím. Veľmi nevydarený film...

Honeymooners (2005)

Celkom fajn komédia, na ktorej sa dalo zasmiať. Černošskí herci sa mi sem celkom hodili, takže v konečnom dôsledku podľa mňa vydarená komédia.

Kto hovorí pravdu? (2011) (pořad)

Niekoľko častí sa dá pozrieť, ale v podstate je to veľká nudaa, ktorá má iba minimum svetlých momentov. Návrat k úspešnému Inkognitu sa tak nevydaril a je to skôr ďalšia nudná relácia...