Lokal TV (2011) (seriál)

Očakával som veľa primitívneho humoru, pri ktorom sa odreagujem a zasmejem. No nie...videl som príbeh, ktorý sa snažil parodovať, napodobniť a snažil sa byť vtipným. No veľmi sa to nedarilo. Z biedy to vytiahol až Pišta, pri ktorom som sa aspoň raz zasmial. Inak Petra Polnišová mi tu strašne vadí...Dúfam, že v nasledujúcich častiach uvidíme niečo zaujímavejšie (po 2. časti som ubral * - nuda, nuda, nuda)

Jestli se rozzlobíme, budeme zlí (1974)

Jednoduchá klasika, ktorá je až primitívne zábavná. Zasmial som sa však poriadne, atmosféra filmu je skvelá a hudba k tomu proste sadla jak zadok na .... Dokonalé vo svojom žánri a táto dvojica je proste nesmrteľná. Ich špecifický druh humoru je skvelý.

Noční jízda (2011) (amatérský film)

Krátkometrážní horor v Česku? No bol som veľmi zvedavý, čo z toho bude, keďže takýto žáner nemám v obľube, no nakoniec som bol celkom milo prekvapený. Celkom solídny príbeh a pri konci som sa dokonca aj bál. Podarená vec.

Love (2011)

Bratislavafilm? Nuda, strašne umelé... Lóve? Veľký pokrok. Môžme povedať, že aj na Slovensku máme celkom schopný film. Herecké výkony boli fajn, hudba, kamera, prostredie...nemám výhrady. Scenár bol prepracovaný tak trošku naivne "po slovensky", ale nie som z tých, že za každú cenu musím nájsť chybu na slovenskom filme. Ak by nebolo poslednej scény, dávam plný počet hviezdičiek, pretože ma to proste bavilo.

Panelák (2008) (seriál)

Panelák pozerám už od začiatku a videl som takmer všetky časti a je to asi jediný seriál, ktorý pravidelne sledujem. Tento typ humoru mi je proste blízky, celé je to také reálne slovenské zo života. Životné príbehy sa striedajú s humornými situáciami. Podľa mňa dobrý seriál a zaslúži si väčšie hodnotenie. Ak má toto 20%, tak ptm Šeherezáda by mala byť v mínuse.

Hasiči (2010) (TV film)

Na naše pomery veľmi vydarený TV film, ktorý má celkom zaujímavú tému, na nič sa nehrá, je tu klasicky vykreslený 1 deň zo života hasičov - samozrejme nechýba filmová zápletka. Potešila dĺžka filmu, takže keď to zoberiem, tak dávam až také slabšie 4*.

Fiesta - co s koridou? (2009) (TV film)

Dokument o býčich zápasoch, ktoré sú pre mňa osobne veľmi zaujímavou témou. Povolenie alebo zakáz? Mnohoročná kultúra v Španielsku sa pomaly, ale isto končí. Pre niekoho týranie, pre niekoho zábava. V dokumente sa objavovali zaujímavé realistické zábery, no čakal som trošku viac na túto tému...Ale určite stojí za pozretie.

Můj přítel Monk (2002) (seriál)

Vydarený krimi-komediálny seriál, pri ktorom sa dá dobre oddýchnuť. Je to vtipné, miestami takmer dokonalé. Lepšie časti sa striedajú z menej dobrými, ale v konečnom dôsledku sa jedná o nadpriemerný seriál. Tony Shalhoub je vo svojej úlohe geniálny.

5 proti 5 (2007) (pořad)

Príjemný program, pri ktorom sa dá fajn vypnúť a trošku zrelaxovať cez týždeň. Humor Andreja Bičana je tiež príjemným spestrením.

Hon na čarodějnice (2011)

Celkom zaujímavé efekty, ale čo sa týka príbehu, tak slabota. Nicolas Cage s dlhými vlasmi mi v úlohe križiaka nesedel, poriadnej akčnej scény som sa nedočkal a veľké dobrodružstvo neprišlo...preto dávam iba 2*.