Výkřik ve tmě (1988)

Mňa to nedojalo, možno keby sa niečo podobná natáča v súčasnosti, tak to mohlo byť viacej zamotané a lepšie. Zaujímavý námet, ale mohlo to byť lepšie natočené. Takto by som to hodnotil ako zaujímavý film, herecký koncert Meryl Streep, ale proste rýchlo na to zabudnem...možno, že je to film iba pre ženy.

Starý dům uprostřed Madridu (1976)

Krásne, úžasné umelecké dielo od Carlosa Sauru...a pritom tak smutné. Asi nie som sám, ale tento film som úplne do detailov nepochopil, ale zobral som si z toho svoje. Veľakrát som sa pousmial, veľakrát mi bolo do plaču, proste emocionálne veľmi silný film cez pohľad malej Any. Proste úžasné a k tomu všetkému chytľavá pesnička Por que Te Vas.

Vítězství v Tunisku (1944)

Jasná propaganda, kde sú Američania záchrancami sveta. Jednostranný pohľad na vec, ale ten, koho táto téma zaujíma, rozhodne si to nemôže nechať ujsť. Nadpriemerný dokument o dôležitých udalostiach v Afrike, ktoré významne ovplyvnili dejiny.

Chuť lásky (2007)

Dostal som viac , ako som očakával. Prvá polovica filmu sa rozbieha síce pomalšie a možno sú tu hluché miesta, ale ten koniec na mňa zapôsobil. Z romantiky sa stala dráma...iba škoda, že niektoré myšlienky sa nedotiahli do konca. Inak to hodnotím ako nadpriemerný film a len tak na neho nezabudnem. Nedá sa nespomenúť Morgana a jeho ďalší skvelý herecký výkon.

Jeden hot a druhý čehý (1978)

Presne takto si predstavujem komédiu. Bavil som sa počas celého filmu a tento typ humoru mám rád. Louis de Funés klasicky výborný a jeho hlášky u mňa opäť bodovali. Scéna ako hrá biliard nemá chybu...4* sú u mňa jasné a k ďalšej nechýbalo veľa. 90%

Méďa Béďa (2010)

Yogi je klasika, dobrý film na oddych, avšak očakávaný dej a žiadna originálna myšlienka. Celkovo som sa ani nezasmial, takže 2*.

Chlapec v pruhovaném pyžamu (2008)

Zaujímavý jednoduchý film, ktorý rýchlo prebehne. Námet II. svetová vojna, koncentračné tábory, väznenie a malé dieťa v hlavnej úlohe je vždy atraktívny. Spracované je to veľmi zaujímavo a tak celkom príjemne strávených 90 minút. Zaslúžené 4*, avšak...neviem, či by ma to bavilo pozerať opäť.

Hory mají oči (2006)

Klasický horor, ktorý splnil moje neveľké očakávania. Zaujímavá myšlienka, dobrý príbeh, očakávaný koniec. Určite jeden z tých lepších hororov, ktorý sa oplatí vidieť...ale iba raz.

Život po životě (2010)

Podľa mňa je to podobne ako väčšina Eastwoodových filmov v poslednom čase (Million Dolar Baby, Changeling, Invictus, Gran Torino) doslova umelecké dielo. Tentokrát je to opäť nezvyčajná téma, ktorá je skvele spracovaná. Tento film sa určite oplatí vidieť, človek sa pri ňom určite musí zamyslieť, čo bude potom...

Scooby Doo! Prokletí nestvůry z jezera (2010) (TV film)

Toto ma celkom prekvapilo. Aj napriek tomu, že som fanúšikom Scoobyho, od tohto som veľa nečakal. Avšak bol tu humor, dobrý nápad a Scooby Doo nám tak má ešte čo ponúknuť aj v roku 2010. Pre mňa príjemné prekvapenie.