• Krátkometrážní

Kidulthood (2006)

Velká Británie patří mezi Evropské země co dělají odlišnou a přesně vyznačující tvorby evropských filmů, hlavně dramat a thrillerů. Nacházel jsem tam prvky z jiných, lepších i horších filmů z evropy a příběh, který divák nalezne v Kidulthood není zas neobyčejný, ale tuhle stranu mince trošku znám a mám v těch filmech slabost a co se týče herců, myslím že si dal někdo záležet, a soundtrack? totálně super, film jen doporučuji! 4* PS: pokračování v dospělosti má taky smysl zčeknout :-)

Dospělost (2008)

Stejná kvalitka jako u předchozího dílu, co víc dodat? Tohle já ve filmech můžu. 4*

Ovečka Shaun (2007) (seriál)

Viděl jsem jen pár dílu díky ČT a naprosto haluz, smích u jakékoli scénky :-)

Nelítostný souboj (1995)

Film, který jsem si schovával na dlouhé zimní večery, nebo na letní parné odpoledne s pivem abych měl čas k dlouhé a náročně 3 hodinové filmové projekci. Gangsterky jsou moje oblíbené, kort role De Niro Al Pacino, na kterou nemůže nikdo nic vytknout, film má skvělý průběh a skvělé scény, jen bych něco malinko zkrátil, přišly mi některé scény malinko utáhlejší, ale film kritizovat nemůžu, protože tak inteligentní režii, na to nic říct nemůžu a jen jsem se kochal filmem samým. Jediné co mě mrzelo byl závěr, asi pro to, že jsem více fandil velkému záporákovi a mrzelo mě to, že filmu a příběhu udával tak natolik skvělý průběh, který byl tak skvěle inteligentně propracovaný a vymyšlený, že jeho konec byl až moc jednoduchý a udělal bych to jinak (tím myslím akci na letišti).. i tak neváhám šáhnout po 5* !

Futurama: Fialový trpaslík (2009) (video kompilace)

1. díl Bender's Big Score = 4* 70%, 2. díl The Beast with a Billion Backs = 5* 90%, 3. díl Bender's Game = 4* 75% a 4. díl Into the Wild Green Yonder = 4* 70% ... Na celovečerňák Futurama ještě úplně nemá a vložila se do něčeho co úplně 100% nezvládla a na co tvůrci nemají, škoda a hořkost k poslednímu dílu, doufám že úrověň seriálu zůstane na stejné laťce co byl.

Temný rytíř povstal (2012)

Půlnoční předpremiéra aneb, jak celou noc nespát a druhej den v práci být úplně mimo? Tak tomu já říkám roční natěšenost na pokračování epického zakončení bláznivého a nepředvýdatelného filmového mága Christophera Nolana.. Zase jsem hleděl s otevřenou hubou na celkový průběhu filmu a dostával mě jednou nečekanou věcí za druhou, srovnávat to s The Dark Knight je blbost, Joker a celej film byl spíš veledílo se skvělým příběhem a nekonečným koncem, The Dark Knight Rises mě spíš přišel víc komiks a skvělý průběh tvrdého Bana aka Toma Hardyho. Po jeho hlase mně šel mráz po zádech a jeho tvrdá nadvláda Gothamu byla nevyhnutelná a zakončení filmu bylo milionové! ... tleskající sál a slzy u silných příznivců přesvědčující... PS: respekt Joseph Gordon-Levitt a jeho skvělému podání! Chci Blu-Ray a to hned !!!

Vítězové a poražení (1999)

Skvělý soundtrack, který zapadá do každé scény jak prdel do gatí spojený se skvělou Stonovou režií a mix Pacino, Diaz, Quaid a Foxx je dobrá volba a nemohlo z toho vyjít nic špatnýho, ale když si chci vybrat film a to film z mého oblíbeného žánru a to sportovní/drama tak raději šáhnu do kapitoly sportovní/drama/Životopisný a to film Expres, kde jsou lepší scény z fotbalu a to mi de, tam šlo o pohled jednoho z nejlepších hráčů, tohle je peněžitá akce Warneru !! Tak dobrý Any Given Sunday není, 4,5*

Leon (1994)

Leon v podání Jeana Rena, který je tichý jako Batman a Spider-man dohromady, ve střelbě lepší jak Arnold z Komanda. Natalie Portman hraje 12 letou holku drsnou jak šmirgl, která se dere dopředu a v mladém věku se sápe do prvních řad o roli hlavních hereček. Pro mě určitě dobrý thriller, který je svižný a má rychlej spád a Gary Oldman totálně sjetej je jeden z nejlepších výběrů na záporáka ale na to jakej má Leon hodnocení, tak mě to na prdel neshodilo.. 85%

REC 3: Počátek (2012)

Když to beru jako Rec Génesis kde jsem se měl dozvědět o počátku viru, tak jsem se nedozvěděl nic, Plaza udělal slabší odvar zatím mojí nejoblíběnější hororové série a trochu to spackal takže bych hodnotil tak jednou hvězdou, ale když to beru jako zombie film s rychlým průnikem, dobrými herci a gejzíry krve což se mu celkem povedlo tak musím dát 3* ... A doufám, že Apocalypse bude pokračování druhýho dílu v domě a bude to zas pecka..