Warrior (2011)

Privítala by som ešte trošku rozvinúť tú dramatickú líniu a menej klišé. Treba však povedať, že výkon troch hlavných predstaviteľov je výborný a špeciálne Toma Hardyho, ktorého mám s každým filmom radšej a radšej...

Madagaskar 3 (2012)

Neviem sa rozhodnúť čo sa mi viac páčila jednotka či táto trojka. No ale načo zisťovať, ktorý diel je lepší keď sa môžem radovať z oboch. Strašne vtipné a príjemné. Má to skvelú minutáž, takže sa nestihnete nudiť. V kine vedľa mňa sedel asi 8 ročný chlapec a za mnou zase tridsiatnik. Obaja sa smiali na plné hrdlo, síce väčšinou na iných scenách ale je to dôkaz, že vtipy si tu nájde každá generácia. Musím tiež pochváliť slovenský dabing a Gabika Dzúriková ako inšpektorka bola bezchybná.

Hledá se Nemo (2003)

Zrejme moja naobľúbenejšia animovaná rozprávka. Je to krásny príbeh, ktorý vo vás vyvolá všetky emócie a je jedno v akom ste veku. Od úvodných minút až po tie posledné je to úžasne vtipné. Nema som videla len v slovenskom dabingu a nemôžem byť spokojnejšia. Milujem rybku Dorry. Stále plávam, stále plávam.

Nedotknutelní (2011)

Hodnotenie na tejto stránke je určite príliš, lenže kvalitných filmov je v posledných rokoch čoraz menej takže sa nemôžeme čudovať. Herecké výkony sú skvelé, je to vtipné a čas plynie veľmi rýchlo. Hollywood si toto dielko určite nenechá ujsť ale ja som rada, že som videla originál.

Tohle je válka! (2012)

Oddychovka. Ale veľmi podarená. Chlapci sú fešáci obidvaja a Reese mi tu prišla naozaj veľmi sexy. Je to milé, vtipné, jednoduché a keď chcete vypnúť tak toto je akurát.

Jeden den (2011)

Nuda, nuda a veľká nuda. Toto vôbec nie je komédia a je to škoda, lebo zopár vtipných momentov by sa tomuto filmu naozaj zišlo. Anne mám normálne celkom rada, ale tu mi prišla hrozne otravná a najmä ten spôsob akým rozprávala. Neviem, či to mal byť pokus o britský prízvuk ale ak áno tak to vyznelo strašne nepripodzene. Dráma má vo mne vyvolať pocity. Mala by som s postavami prežívať ich osudy, ale tieto postavy mi doslova liezli na nervy. Dexter špeciálne. Knihu som nečítala, takže neviem nakoľko sa film drží predlohy, ale táto filmová podoba ma teda vôbec nezaujala.

Moneyball (2011)

Je až neuveriteľné, ako vás film, ktorý sa venuje téme o ktorej nič neviete môže pohltiť. Nemám ani tušenie o čom bassebal je a ako sa hrá, ale vôbec mi to tu nevadilo. Brad Pitt, Jonah Hill a Philip Seymour Hoffman sú absolútne presvedčiví a niektoré scény stoja aj za opakované prehrávanie. Film ako taký má skvelú atmosféru a naozaj som nečakala, že ma takto zaujme. Tie dve hodiny ubehli ako voda. Som ohromená.

Tři mušketýři (2011)

Je jasné, že tento film sa vôbec neberie vážne, takže to mala byť nejaká paródia na troch mušketierov. To by mi nevadilo, ale problém je v tom, že ja som sa nebavila a neprišlo mi to ani trochu vtipné. Žiadna scéna nebola smiešna a nieto ešte naozaj vtipná. Okrem toho tie vzducholode, boli trošičku moc. Najmä nechápem načo ich mali, keďže hrdinovia podľa toho aké kúsky tam vyvádzali vedeli lietať sami. Zachraňuje to akurát sympatické herecké obsadenie.

Hunger Games (2012)

V prvom rade nerozumiem ako vzniklo porovnávanie s Twilight ságou, keďže Hunger games s ňou nemajú nič spoločné, iba ak cieľové publikum. Film má dva hlavné problémy : 1. stopáž - skrátiť to tak o polhodinku a malo by to oveľa svižnejšie tempo a nenudili by ste sa. 2. kamera - ako keby to bolo natáčené počas zemetrasenia. Označenie PG 13 je tiež trošku naškodu. Na filme je takisto vidno, že rozpočet nebol nejakých gigantických rozmerov, ale o to by som sa do budúcnosti nebála. Veľkým kladom sú hlavní predstavitelia. Jennifer a Josh sú skvelý a pevne verím, že ich uvidím ešte v mnohých iných filmoch, pretože obaja majú talent. Tento prvý diel beriem ako príjemný štart do novej trilógie. Ak sa budú do budúcnosti tvorcovia vyvarovať istých chýb, tak dvojka a trojka môže byť naozaj dobrá.Citlivé duše budú mať zrejme problémy prehrýzť sa týmto filmom, vzhľadom k tomu, že sa tu zabíjajú dvanásťročné deti. Hunger games sú pre mladých a aj keď to ani zďaleka nie je veľdielo, tak to samozrejme bude mať veľa svojich fanúšikov a aj odporcov. Názor si musíte urobiť samy.

Rent: Filmed Live on Broadway (2008) (divadelní záznam)

Rent som si zamilovala od prvej sekundy. Výkon hercov v tomto poslednom predstavení je naozaj neuveriteľný. Hrajú ako o život celý čas a ja som bola uchvátená každou jednou minútou. Piesne sú odspievané a odtancované bez chybičky a jediné, čo ma mrzí je, že som to nemohla vidieť naživo. Na konci keď sa ukážu aj herci z pôvodného obsadenia tak sa mi tlačili slzy do očí. Jednoducho Rent je Broadwayský skvost a nemá zmysel hovoriť aký je skvelý. Pokiaľ to neuvidíte, nepochopíte. Film so videla ako prvý a dala som mu 5 hviezdičiek. Potom ako som videla toto, som filmu musela dať o jednu menej.