Strážci - Watchmen (2009)

Už dlho som sa nestretla s tým, aby som nejaký film mala problém dopozerať do konca.Až prišiel tento film. Veľmi som sa naňho tešila- zaujímavý námet, slušné herecké obsadenie a keďže som komiksový fanúšik nadšenie a očakávania boli obrovské. O to viac ma bolí to sklamanie. Scenár je absolútne stupídný- nič logické, odhalenie hlavného zloducha príde odnikiaľ. Postavy sú nesympatické a niektoré ani nemajú význam(Carla Gugino-ako starenka vyzerá naozaj príšerne, aj starý ľudia môžu vyzerať k svetu takže nevidím dôvod ju takto znetvoriť). Rovnako nechápem prečo ona tak zostarla a na zvyšných v jej veku nieje vidieť ani náznak staroby. Akcia žiadna, iba ak nejaké nechutné rozsekané hlavy, ruky alebo nohy. Stopáž je natiahnutá na dve a pol hodiny a úplne zbytočne. Film je plný prázdnych rečí, ktoré nie sú ničím zaujímavé a ani nijako vysvetlené. Sústredí sa na postavy, ktoré nemajú čo ponuknúť a ak majú tak im to scenár neumožňuje. Pre mňa veľká strata času a mrzí ma to.

Láska přes internet (1998)

Zabudla som ako veľmi mám tento film rada. Príbeh, ktorý je originálny aj keď nepravdebodobný. Každopádne skvelá hlavná dvojka. Meg Ryan je tu naozaj roztomilá a Tom Hanks (až v tomto filme som si všimla akú má veľkú hlavu) skvele znázorňuje svoju úlohu. Síce trošičku dlhé a od chvíle keď Meg predá svoje kníhkupectvo to mierne stráca dych, lenže tá začiatočná hodina a pol to zachraňuje. Je to sympatický, roztomilý, romantický film na vysokej úrovni a vôbec nevyzerá na to, že je z roku 98.

Na vlásku (2010)

Nádherný animák. Síce to nieje dejovo žiadny zázrak ale je to rozprávka, tu sa nemáme nad dejovými zvratmi nijako špeciálne zamýšľať. Novodobá rozprávka o Zlatovláske a veľmi vydarená. Postavy sú nadmieru sympatické, niele hlavné ale aj tie zvieracie- špeciálne kôň (pes). Sú tam vtipy pre malé detičky ale aj pre dospelých a baviť sa na nej môžu všetci. Dokonca aj slovenský dabing je (prekvapivo) príjemný. Osobne by mi nevadila ani dlhšia minutáž pretože som sa naozaj veľmi bavila.

Já, padouch (2010)

Čakala som niečo originálnejšie. Príbeh nie je ničím vynímočný- zloduch sa stáva dobrým.Roztomilé sú však postavičky, či už ide o dievčatká alebo žltých mimoňov. Chýbalo mi tam trochu viac vtipu, netvrdím, že som sa nezasmiala ale nie tak často ako by som chcela.

Scott Pilgrim proti zbytku světa (2010)

Originálne, zaujímave a graficky úžasné dielo. Natočiť film na motívy počítačovej hry je odvážny nápad ale myslím, že to vyšlo.Po vizuálnej stránke, mne však prekážali iné veci- tempo filmu.Prišlo mi zdĺhavé a pomalé. Keby súboje boli akčnejšie a rýchlejšie bolo by to výborné.Takisto niektoré scénaristické nápady mi prišli prestrelené (veganské schopnosti). Každopádne skvelé hlášky a niektoré úžasné scény, avšak občas nudné. Film sa sústredí na jednu skupinu ľudí a tá si film zamiluje a keď aj nie tak tento film rozhodne neurazí.

Návrh (2009)

Chémia medzi hercami je stopercentná a robí filmu skvelú atmosféru. Sandra je ako mrchoidná šéfka skvelá. Zo začiatku, postupne začína odkrývať svoju citlivú stránku a Ryan jej pritom výborne sekunduje. Smiala som sa pomerne často a Betty White mi vyčarila úsmev na tvári vždy keď sa objavila na scéne.

Mamma Mia! (2008)

Bez pesničiek ABBY by sa nič nekonalo ale práve tieto piesne ma dokážu nabiť obrovskou energiou. Film, pri ktorom sa vždy zabavím a oddýchnem si. A ak budem mať v 60 toľko energie ako Meryl Streep v tomto filme tak staroba bude zážitok.

Gangsteři (2010)

Veľkou smolou tohto filmu je scenár pretože je založený na vykrádaní lepších akčních filmov (lúpež po taliansky). Herecké obsadenie je v poriadku ale postavám chýba charakter. To konečné zdramatizovanie a zabíjanie je len na škodu lebo sa snaží z Takers urobiť niečo, čo nie sú.

Po čem ženy touží (2000)

Pre mňa najlepší film Nancy Meyers. Originálna zápletka, vtipný scenár, úžasní herci, či už hlavný alebo vedľajší a hollywoodsky happyend, ktorí však k tomuto filmu patrí. Vo svojej kategórii filmov je to jeden z najlepších.

Varieté (2010)

Som fanúšička aj muzikálov aj Ch. Aguilery takže som sa na tento film veľmi tešila a ostala som príjemne prekvapená. Skvelé choreografie, skvelý spev a skvelé herecké obsadenie. Christina to celkom ide. Neviem síce ako by dopadla v inom filme ale v tomto celkom obstála. Cher do svojej roly zapadla aj keď mi občas vadilo, že na jej tvári je nemožné rozpoznať nejakú emóciu. Stanley Tucci je výborný. Mám pocit, že hrá gaya pomerne často ale nevadí lebo mu to ide. Cam Gigandet je kus chlapa a myslím si, že potenciál dotiahnuť to niekam naozaj má. Minirola Alana Cumminga ma pobavila. Kristen Bell, Eric Dane, či Peter Galagher film dobre dopĺňajú rovnako ako aj úžasný soundtrack. Príbeh je obyčajný a klasický,ale nevadí. Toto nie je o scenári ale o show a tou Burlesque nepochybne je.