Looper: Nájemný zabiják (2012)

Na jednej strane dobrý nápad a herci. Na strane druhej veľmi nudný a prešpekulovaný dej. Film sa snaží pôsobiť neuveriteľne múdro a nejde mu to. O cestovaní v čase sa nemá zmysel baviť.

50/50 (2011)

Josepha mám veľmi rada a Anna Kendrick mi je každým filmom viac sympatická. Na mňa to ale až tak nezapôsobilo a tie emócie sa nedostavili. Sama neviem prečo.

Cadillac Records (2008)

Výborný Adrien Brody a zvyšok obsadenia je tiež fajn. Hudba úžasná, ale je škoda, že film strašne rýchlo skáče z miesta na miesto, z jednej scény do druhej a ten kto nemá prehľad o tejto hudbe sa v deji bude strácať. Ja som si ale film užila.

Druhá šance (2012)

Skvelá herecká trojka. Meryl je úžasná, Tommyho občasné xichty stoja za to a Steva vždy poteší vidieť aj v nejakej inej ako čisto komediálnej úlohe. Tento film je špeciálny preto, lebo aj napriek tomu akej téme sa poväčšine venuje tak nikdy nepôsobí vulgárne a to sa mohlo veľmi ľahko stať.

Sólokapr (2006)

Očarujúci Hugh a rozkošný Woody. Scarlet ja nemám v láske takže tá tretia hviezda je za vtipy, na ktorých som sa vo filme zasmiala.

Dreamgirls (2006)

Tá Jennifer Hudson má ale hlas. Podáva vo filme výborný výkon, aj keď neviem či je to výkon až na Oscara. Nuž ale má ho tak nech si ho užíva. Jennifer výborne dopĺňajú: krásna Beyonce, podlý Jamie Foxx a bláznivý Eddie Murphy. Bláznivý ale v inom zmysle ako ho vidíme v posledných rokoch. Tento film je dôkaz, že vie hrať a preto je obrovská škoda, že sa poväčšine venuje všemožným párodiám, ktoré ani nie sú vtipné. Piesne sú podarené - konkrétne Listen je jedna z mojich najobľúbenejších piesní vôbec a keď Jennifer spieva And i am telling you tak sa nestačíte čudovať odkiaľ tie vysoké tóny ťahá. Dreamgirls sú príjemné ako na pozeranie tak na počúvanie.

Miami Vice (2006)

Dlhá nuda. Na to, že má film vyše dvoch hodín má akčných scén pramálo a tá záverečná prestrelka to nezachráni. Nepochybujem, že Colin je skvelý herec ale ako Sonny mi prišiel nemastný - neslaný, Zato Jamie Foxx je výborný. Ešte čo sa týka Colina tak som mu absolútne neverila jeho románik s Isabellou. Scenár je chaos a nuda. Jedna hviezdička za Jamieho a druhá za soundtrack.

Ochránce (2012)

Klasická Stathamovka, aj keď asi jedna z tých slabších. Proste Jason rozdáva rany, zachraňuje a zabijú mu manželku. Stathamovky sú pre mňa filmy na odreagovanie, najlepšie po tom ako ste videli viacero náročných filmov. Vtedy potrebujete film v ktorom nejde o nič viac ako o nakopávanie zadkov.

Než si pro nás přijde (2007)

Jack Nicholson je bezkonkurenčný a s Morganom tvoria super dvojku. Navyše primeraná dĺžka, zopár vtipov a pekný príbeh s tohto filmu robia veľmi príjemný kúsok.

Amazing Spider-Man (2012)

Mám z filmu zmiešané pocity. Andrew mi je oveľa sympatickejší ako Tobey takže hlavný predstaviteľ sa mi páčil viac. Emmu mám síce rada ibaže je tu strašne nevýrazná, zatiaľ čo Kirsten bola skvelá. Ako dvojka sú mi však viac sympatický Emma s Andrewom. Mínusom je nedostatok akcie a tým pádom je film v niektorých sekvenciách nudný. Zopár scén je však naozaj podarených. Najväčším záporom filmu bol pre mňa Spidermanov protivník. Veľmi nudný, obyčajný a nezaujímavý. Navyše mi dosť vadilo to obrovské americké klišé, ktorého film obsahuje neúrekom. Oceňujem ale nový spôsob poňatia celej tejto Spidermanovskej tematiky. Ako sme mali možnosť vidieť v scéne po titulkoch tak nás pevne verím čaká niečo zaujímavé v súvislosti s Peterovým otcom. Dúfam, že do druhého dielu sa vyvarujú toľkého klišé, pridajú viac akcie a naservírujú nám lepšieho záporáka. Tak či tak, teším sa na pokračovanie!