Zatmění (2023)

První půlka příliš užvaněná, snažící se být vtipná, ale film jako komedie moc nefunguje, daleko lepší je zvrat v druhé polovině filmu, kdy film přechází do dramatu až thrilleru a na české poměry je to až vcelku překvapivý lesní boj o přežití v českých lesích, což mě velmi potěšilo, že mladý režisér nešel jen v duchu komedie jako většina našich režisérů, ale odvážně zašel ještě dál. První půlka za 50%, druhá půlka za 80% ... Suma sumárům, je to spíše za lepší tři hvězdy, ale mírně tomu přilepším za snahu natočit u nás ČR i něco odvážnějšího a drsnějšího, kdy režisér šel proti davu. 7/10

Saw X (2023)

Mohu souhlasit, že je to lepší než poslední díly... Zpracování určitě daleko lepší než poslední propadák.  Ale je to furt dokola a už je to mírně otravné. Viděno v kině. 6/10

Superpozice (2023)

Horor od toho moc nečekejte. Je to spíš thriller s trochou podivnosti a nadpřirozena v druhé půli filmu. Spoustě lidem se to zde moc nelíbí, ale za mě spokojenost, protože ocením originální náměty což tohle bylo a navíc to bylo za mě i docela napínavý, především první polovina. 7/10

Marvels (2023)

Nejslabší Marvelovka vůbec ?! Bohuzel je to tak. Akční, sci-fi a napínavé scény stále však na dobré Marvelovské úrovni na které jsme byli zvyklí. Bohužel však nastolený trend po událostech v Endgame je vidět že Marvelu nesvědčí a tím je myšleno hlavně že ročně “jede” film za filmem, seriál za seriálem a nekouká jíž tolik na kvalitu jako dříve. Otočil o 180 stupňů a stal se tak i trochu “feministickým Marvelem”.. Přijde mi že tomu tak je pomalu od té doby, co Disney převzal Marvel… Dále Marvel už ani tolik nelpí na kvalitních režisérech, jede podle šablony a standartů. Upřímně, když sem viděl seriál Ms. Marvel a dozvěděl sem se že tato Palestinská superhrdinka bude hrát i v této Marvelovce, tak už hned i díky tomu sem neměl vysoká očekávání, ale aspoň sem doufal v průměr, ale bohužel ani to se nestalo. Ustřední ženská trojice by mi ani tolik nevadila, byla mezi nimi docela dobrá chemie a předváděli dobré a uvěřitelné výkony. Problémem tohoto filmu je hlavně slabá režisérka, rutinní a nezajímavý scénář. A ani Samuel L. Jackson to nezachránil. Celé je to dost křečovité a jediná záchrana je to že stopáž filmu je hodně krátká. PS: Snad není ještě s Marvelem úplně konec a v dalších letech se snad doufejme ještě polepší, protože tohle je hrůza a nemohu jinak než 4/10. Viděno v kině.

Sestra Smrt (2023)

Předchozí související horor Veronika si už moc nepamatuji, ale za mě je toto docela povedená atmosférická duchařina z kláštera... Nízkorozpočtová hororová jednohubka, která mě bavila dokonce i o trochu více než Sestra II. 7/10

Knižní klub zabijáků (2023)

Španělská variace na Vřískot se od Netflixu bohužel moc nepovedlo. Zbytečně moc překombinované a chaotické a hlavně laciné. 4/10

Tajný zákop (2023)

Vypadalo to lákavě, že by se mi takový typ českého filmu mohl líbit, škoda jen toho že to je Kazmův fejk a je mi líto těch herců, kteří o tom nevěděli ...

Cesta domů (2021)

Mám pro tuto trilogii až překvapivě velkou slabost, takže i tento poslední díl se mi velmi líbil i když na legendární jedničku to nemá. Přesto trochu nadhodnocuji a dávám opět plný počet hvězd jako u předchozích dvou filmů ... Protože málokteré české filmy se mi natolik líbí a jsou mi tak příjemný jako tato trilogie! 90%

Rozhněvaný muž (2021)

Rozhněvaný muž byl hodně vychvalovaných filmem s výborným hodnocením, ale upřímně tedy až že to bude takhle výborný jsem opravdu nečekal ani ve snu. A rozhodně projekce v kině se naprosto vyplatila. Ani bych popravdě neřekl, že jsme tenhle snímek dostali od režiséra Guye Ritchieho, který ve většině svých filmů dělá spíše mix vážných a humorných pasáží. V tomhle ohledu Ritchie výrazně odbočil od svých posledních filmů, ale to tedy neznamenalo nějaký úpadek na jeho kvalitě ba naopak! Pořád je to starý dobrý Ritchie, kterého dobře známe akorát v trošku jiném stylu. Celý film totiž provází velmi temná, dusná atmosféra s velmi rozhněvaným drsňákem, hnaným pomstou. Navíc neustále valící drsná, těžkotonážní hudba, která filmu přidává na grandiózní vážnosti. Samozřejmě s parádně zrežírovanou akcí a vtahujícím kameramanským kouzlením, i když se k akci teprve schyluje. Navíc tato hlavní role pro Stathama je naprosto ušitá na míru a jedná se o jeden z nejlepších hereckých výkonů jeho kariéry. Těším se na další počiny tohoto velmi zručného režiséra. Toto si troufám říct, že je silný kandidát na nejlepší akční film letošního roku! 95%