Smrt panen (1999)

S tímhle filmem mám trochu problém, když jsem ho viděl poprvé, líbil se mi hodně... Napodruhé jsem si říkal, že motivace všech sester jsou slabé nebo spíš nedostatečně vykreslené, pak jsem si ale uvědomil, že příběh je vyprávěn očima kluků od naproti, takže oni jen tuší, co se děje a stejně tak je popisováno to, co se stalo... Aspoň tak já to vidím a ta myšlenka se mi docela zamlouvá, takže nakonec 3,5*, do 4 chybí opravdu jen malý kousek.

Sex a Lucía (2001)

Nádherný film, nádherný příběh, skvělá kamera, skvělí herci. Zatím jen 4,5*, protože jsem se v příběhu chvílemi ztrácel, tento nedostatek však už příště nehrozí, takže není všem dnům konec a 5* "visí ve vzduchu". :) Viděno znovu, už jsem se neztrácel, na těch 5 to není, ale 4* jsou to parádní... :)

Past na rodiče (1998)

Pohodovej film... Sice se třeba najdou lidi, který ho zkritizujou pro jeho předvídatelnost, typicky americkej happy end a spoustu dalších věcí, který mě u většiny filmů taky vaděj, ale tady mě je to putna... Prostě 4* už jen kvůli tomu, že jsem se u toho celou dobu nablble culil...

Samá voda (2002)

Námět sice trochu přitažený za vlasy, ale když na to člověk přistoupí, velmi dobře se pobaví. Některé scény vypadají opravdu výborně a na rozdíl od některých si nemyslím, že herci by byli slabinou filmu. Spíš naopak, ústřední dvojice na mne působila velmi věrohodně a příjemný dojem z filmu je především jejich zásluha... Takže když to shrnu, tento film je pro mne povedenou romantickou komedií bez zbytečně přeslazeného konce, který je typický pro spoustu tuctových filmů téhož žánru.

Hledá se Nemo (2003)

Ne že by byl Hledá se Nemo špatnej film, ale je to kreslený a to já moc nemusím. Sice je to sranda, ale nic víc mi to nedá.

Hitch: Lék pro moderního muže (2005)

V rámci svého žánru jeden z nejlepších filmů. Sice se tvůrci drželi typické šablony romantických komedií, to ale nemění nic na tom, že jde o velmi vtipný film, který skvěle pobaví.

Řím, otevřené město (1945)

Příběh lidské hrdosti, odvahy a bolesti, v němž 2. polovina filmu převyšuje tu první...

Demolition Man (1993)

Pohodový film, bez jakýchkoli nároků na zapojení mozku. Člověk se u něj odreaguje i pobaví.

Kid (1921)

Nádherný film, který mě oslovil především dojemným příběhem, skvělými výkony obou hlavních herců a výborně vymyšlenými humornými situacemi. Bohužel však nemůžu dát 5*, protože scéna na konci, kdy Chaplin sní, výrazně narušila atmosféru celého filmu, a tak moje hodnocení padá z 5 na 4.

Norimberský proces (1961)

Skvělý film, se skvělými výkony herců, ale není to nic, co bych potřeboval vidět každej druhej měsíc. Jednou za 10 let mi to bude bohatě stačit.