Americký ninja (1985)

Vím, že umělecká hodnota tohoto filmu je absolutně nulová, Dudikoff je hroznej herec, ale v 8 letech mi tenhle film připadal naprosto báječnej, a když ho vidím dnes, vždy si připomenu, jak jsem hltal každou scénu, a tak z jisté nostalgie dávám 2*... Srdce vítězí nad rozumem. 8) ... Původně to byly hvězdičky 3, ale když jsem se podíval, jak mám hodnoceno spoustu jinejch filmů, přišlo mi to vůči nim nespravedlivý. Tak přece jen dostal rozum trochu prostoru. :)

Leon (1994)

Laskavý nájemný vrah, který se stará o cizí malou holku? To mi moc nesedí. Holt jsem nedokázal bez výhrad přijmout pravidla tohoto filmu... Ale jinak docela fajn.

Slavíci v kleci (2004)

Krasný film, který zapůsobí na city, ale do 5* mu něco málo schází, takže ode mne jen 4,5*

Amélie z Montmartru (2001)

1. místo v mém žebříčku filmů. Nádherný film, plný spousty úžasných nápadů a fantazie. Koho z nás by napadlo nechat cestovat trpaslíka kolem světa? ... 1. místo už neplatí, ale to nic nemění na tom, že je to nádherný a laskavý film, o kterém budu vždy zapáleně a rád mluvit... A samozřejmě si ho budu ještě raději občas pouštět.

Rain Man (1988)

Dobře zpracované kvalitní téma s výbornými výkony herců, ale nic víc. Nenadchne tak, aby si ho člověk chtěl neustále připomínat...

Tenkrát v Americe (1984)

Ačkoli mám gangsterské filmy rád, Tenkrát v Americe mě moc nezasáhlo, celkově mi přijde dost rozvleklé a konec nepřiliš uvěřitelný... Bohužel Leone není Coppolla a Tenkrát v Americe není Kmotr. Leone se měl raději držet westernů.

Nezvratný osud 2 (2003)

První díl jsem neviděl, takže nemám s čím srovnávat, ale aspoň nejsem zaujatej jako někteří jiní "komentátoři". Na rozdíl od většiny ostatních neoceňuji "rafinované" způsoby úmrtí postav. Všechny tyto způsoby smrti se hodí spíše do parodie, bohužel v tomto filmu je myšleno vše smrtelně vážně.

Lesní jahody (1957)

Naprosto skvělý film, který nepůsobí nijak okázale, ale přesto je nádherně kouzelný. I když se v něm prolíná několik rovin, působí naprosto uceleně a nemá jediné hluché místo... A Ingrid Thulin je prostě báječná.

Pramen panny (1960)

Z těch 3 Bergmanů, které jsem viděl, je Pramen panny jednoznačně nejslabší a rozhodně nedosahuje kvalit Sedmé pečeti a Lesních jahod... Chybí tomu lehkost, dialogy i hlavní ženské postavy výše zmíněných filmů, přičemž jak já to vidím, chyba není v herečce, ale ve scénáři...

Pán prstenů: Návrat krále (2003)

Docela pěkný, ale hrozně dlouhý. Takže stejně jako Dvě veže 3,5*... Navíc tenhle žánr prostě není můj šálek kávy, případně čaje.