Mrchožrouti (1984)

Belmondo jako řízek z francouzské cizinecké legie nakopává zadek Němcům, Tunisanům a taky i Francouzům. Tvůrci měli smysl pro mírnou nadsázku a humor (ale ten hlavně dodal dokonalý Jean Paul Belmondo) a přišlo-li na vážnou strunu, ani chvíli to nevypadalo nepatřičně nebo komicky. Výborná tragikomedie, kdy se stírají rozdíly mezi vojáky a lupiči. Film využívá podobného příběhu jako americká taškařice Kellyho hrdinové, která se už bere pramálo vážně.

JAG (1995) (seriál)

Do té doby než se to zvrhlo v nechtěnou frašku - americký poručík lítá po celém Rusku a hledá svého otce, který byl sestřelen před cca 20 lety - bylo to aspoň koukatelné. Náborovost celého seriálu ani tak nevadila. Už jenom kvůli té znělce by se na ten seriál nemělo zapomínat, však na zbytek každého dílu klidně zapomenout můžete.

The Key to Reserva (2007)

Stylistická rozcvička od dvou velikánů filmového pásu. Konečně mám pocit, že poctu nebo chcete-li pastiš nemůže dělat kdokoliv, ale jenom skutečný mistr.

Světáci (1969)

Aneb intelektuálem snadno a rychle. Komedie přirozená jako voda z vysokohorského pramene a natolik zábavná, že humor se dá těžit z celuloidového pásu i po čtyřiceti letech od jeho vzniku. Scénář, co postavám ani divákům jednoduše nedá vydechnout, zdobí dokonalé obsazení celé sexty hereckých es. Podskalský natolik dokázal přesně vyvážit slovní i situační komiku, že tuhle epopej tří zedníků lemovanou pražskými neony si nikdy nedokáži odpustit.

Ukradené Vánoce (1993)

To, co fungovalo u Mrtvé nevěsty, zde bylo spíše prvoplánové, nezábavné a nijaké. Originální zápletka to jistě byla, ale byl to právě fikční svět Henry Selicka a Tima Burtona, který mi přišel nejvíce ledabylý a nedomyšlený. Ještě ke všemu celý děj zdržovaly nezáživné písničky, které mě ani v tom nejmenším nedokázaly oslovit. Nakonec jsem si to užil aspoň díky tomu prapůvodnímu nápadu a pěkně stylizované animaci. Chyběl tomu propracovaný svět, který mi naopak nabídly Příšerky s.ro., a lepší tah na branku, který mě strhl až v mladší verzi Mrtvé nevěsty.

Mariachi (1992)

Špatný film s úděsnými herci a s pekelně talentovaným režisérem. Celý film jsem si užil jenom díky znalosti jeho další tvorby a nutno dodat, že Robert Rodriguez se umí parádně vykrádat. Díkybohu za pozdější remake, který byl mnohem víc sexy, než tenhle amatérský nezávislák. Tomuhle žánru nezávislý styl prostě nesluší.

Válka světů (2005)

Mamon, co mě během sledování přesvědčil, že koukám na něco neopakovatelného, během několika dní vyprchal a dnes jsem skálopevně přesvědčen, že se mi Spielbergova Válka světů vlastně nijak zvlášť nelíbila. Režisér je Steven pořád excelentní, ale nějak zapomněl číst, neb opravdu netuším, jak si mohl nevšimnout prostoduchosti příběhu. Aspoň, že ti herci ukázali, co v nich je, obzvlášť Tom Cruise vyloženě potěšil, ale lepší film by z toho nevykřesal ani Marlon Brando s Robertem De Nirem.

Airwolf (1984) (seriál)

A celý seriál se splasknul do jedné kratičké znělky, což ovšem není žádná škoda.

Showtime (2002)

Zase taková hrůza to není, ale že bych se válel na podlaze a chystal se umřít smíchy, to zase ani náhodou. Na druhou stranu je to opravdu pěkná De Nirova sebereflexe, kdy paroduje všechny ty drsné chlapíky, co se mu do jeho kariéry připletli. Nakonec jsou tam vlastně navíc akorát ty akční scény a Eddie Murphy.

Pokání (2007)

Srdce se sevřelo, prsty se hluboko zaryly do sedačky a poslední zvuky psacího stroje pomalu doznívaly na velkém plátně. Už tehdy jsem věděl, že tenhle filmový zážitek, bude jeden z těch neopakovatelných. Kdyby byl Joe Wright architekt, tak postaví Noter Dam. A kdyby bylo Pokání tím posledním filmem, co jsem kdy viděl, ani v nejmenším bych nezalitoval.