Kiler a ten druhý (1999)

Druhý díl nepřišel s ničím novým a ani originálním, tudíž opakování toho, co už jsem viděl, působí tak nějak nudně a nevýrazně. Scénář přitlačil na pilu a z Kilera se stala crazy komedie po Polsku, což není zrovna to pravé ořechové pro můj filmový jazýček. Další z řady zbytečných pokračování, ale naštěstí tady to aspoń neuráží, tak jako u jiných.

Kiler (1997)

I Poláci mají své nájemné vrahy, co z toho, že jsou to spíš popletové a k Leonovi jsou vzdáleni stejně jako New York k Varšavě. Na tohohle Kilera, který díkybohu nemá s tím od Johna Woo pranic společného, se ovšem bojím podívat podruhé. Ale na napoprvé to byla opravdu příjemné zabití nudy.

Rocky Balboa (2006)

Sylvester Stallone je břídil, jak jako režisér tak jako scénárista, ale zato Rocky je stále ten starý dobrý řízek, co tehdá natrhnul zadek Apollo Creedovi. Sentimentální až na půdu a v konečném důsledku je to hodně špatný film, ale co říci o snímku, který vás stejně vyhecuje, tak že tomu staříkovi v ringu držíte pěsti a div, že hlasitě nefandíte na celé kino. Celou stopáž v podstatě čekáte jenom na jednu odzbrojující montáž a sentimentální bitku. Někteří hrdinové by neměli stárnout, a když už, tak aspoň stejně tak důstojně jako tenhle Italský hřebec. Každý by si měl jednou v životě vyběhnout ty své Filadelfské schody vedoucí k sebepoznání a sebeúctě. PS: Ale stejně si myslím, že je to špatný film, akorát mi sedl sedl jak ta pěst na oko (myšleno v opačném smyslu fráze).

10 položek a méně (2006)

Nenapadá mě jiné slovo než "půvabný". Roztomilý filmeček při kterém jsem zapomněl, že někdo někdy natočil i filmy s větším rozpočtem. V takové společnosti bych chtěl být každým dnem. PS: Na konci vás taky čeká roztomilý žertík, takže nevypínejte předčasně.

Zastav a nepřežiješ (2006)

V minulosti to bylo "chléb a hry". Dnes už jenom "Sex, drogy a násilí." Sice jsem se z toho měl posadit na zadek, ale nestalo se. Nejspíš tam bylo těch dobrých ingrediencí na dobrý film zatraceně málo. Adrenalinový jízda, která však po první půlhodině působí tak trochu jako kolovrátek. Statham se může tvářit sebedrsněji, ale tohle jednoduše není můj šálek kávy.

Vojáček a dračí princezna (1982) (TV film)

Děj není nijak složitý, ale zde není lineárnost příběhu nijak na škodu. Skvěle napsaný scénař (hlavně dialogy jsou přirozené a vymazlené) doplňuje na scéně výtečná Šafránková, která se své nerudné princezny zhostila na výbornou. Škoda té režijní impotence. Ale i přesto je to televizní nadprůměr díky skvělým hercům, o které jsme neměli v minulosti nouzi.

Sejmi eso (2006)

Smokin Aces je jako neopracovaný diamant. Tento narychlo vytěžený, neopracovaný a ještě hodně špinavý klenot působí celkovým dojmem hodně nedokvašeně. Ono to ve mě vyvolávalo pocit, že to Carnahan natočil dle stylu svého filmu - rychle a bez rozmyslu. Celé je to takové nevymazlené, nedotáhnuté a nedomyšlené. Jako by ani sám režisér nevěděl, co chtěl vůbec natočit. Film, který má bavit, by se přeci jenom neměl na samotném závěru brát tolik vážně. Chutnému mixu thrilleru a bezduché akční zábavy tentokrát Carnahan nedostál, příště by měl svůj koktejl nechat déle uležet.

Válečníci (1999) (TV film)

Sledujeme skupinu britských vojáků, kteří byli vysláni na misi OSN do Bosny, kde působí jako neutrální složky. Nesmí zasahovat pouze přihlížejí. Jak přízančné pro tenhle svět. I my jenom příhlížíme a doupouštíme, aby se něco podobného opakovalo. Nad vším si jenom myjeme ruce. Celý film je pro mě o to závažnější, že se odehrává v blízké minulosti a tak blízko našcih hranic. I na našich rukách je kousek té bosenské krve. Ale hlavně, že jsem na to dohlíželi. Pilát Pontský by z nás měl radost.