Strážci Galaxie (2014)

Jednoznačne najzábavnejšia najuletenejšia marvelovka. Rocket a Groot absolútne vládnu a ako tu niekto spomenul zaslúžili by si samostatné pokračovanie.

Warcraft: První střet (2016)

Aj keď počítačove hry nie sú mojim hobby o hre warcraft som čo to počul, preto som si tento film nechcel nechať ujsť. Samozrejme hlavné lákadlo boli Foster a Fimmel.  Je to akčné, napínavé plné škaredých orkov. Naj postava ako inak Fimmel. Zaujala aj Patton. Malo to mať pokračovanie, či sa ho dočkáme je vo hviezdach čo je škoda, pretože potenciál to má veľký.

Jan Žižka (2022)

Konečne som sa dočkal filmu o jednookej nikdy neporazenej legende. Jákl ma milo prekvapil hlavne s hereckým obsadením. Ben Foster ako môj obľúbený herec určite skvelá voľba. Jasne nájde sa niečo na skritizovanie, ale pozitíva určte prevládajú. Pekne natočené scenérie českých hradov. Dej veľmi zaujímavý plný politických intríg. Akcie takisto nie je málo. Je to surové plné blata ako sa na temný stredovek patrí. Legendárne obranné vozy nesmú chýbať. Nepôsobí to gýčovito čoho som sa bál proste tie miliony neboli zbytočne vyhodené. Fakt som si to užil a tlieskam. Som zvedavý kedy a či sa dočkám filmu o Pribinovi.

Alita: Bojový Anděl (2019)

Toho bojového anjelika som si hneď obľúbil. Samozrejme Waltz ako taťka takisto ujde.

Bullet Train (2022)

Pekne uletený film plný nečakaných zvratov. Hneď po pár minutach ma napadol Guy Ritchie ako iste mnohých. Vtipom to priam srší. Má to drive, hluchých miest je fakt minimum. Zabijácka dvojka ovocníčkov je top.

Top Gun: Maverick (2022)

Milé prekvapenie. Nečakal som, že to bude až tak dobré. Tom je stále vo forme. Jennifer šarmatná ako vždy. Tých spomienok na jedničku je tak akurát. Ani sa mi nechcelo veriť, že to malo viac ako dve hodiny. Príjemne to odsypalo.

Seveřan (2022)

Čakal som od toho viac. Pozrieť sa to dá, ale dej je veľmi nevýrazný. Príliš veľa psychedelických kravin. Málo akcie. Hlavny hrdina priemerný.