Sebevražedný oddíl (2016)

Joker mrazivý, Croc nevyužitý, Harley perfektně vystižená, Bumerang nanervylezoucí pošuk, Deadshot zklamal a El Diablo perfektní (pro mě nejlepší postava z celé sebevražedné squadry). Svým způsobem zábavná popcornovka, s kurva nevyužitým potenciálem. První polovina super, druhá spadla do monotónnosti, kde mě držel hlavně El Diablo v závěru, jinak velice nic. Nebýt tam on, šel bych asi níž. I když je zas pravda, že Jaredův Joker je taky další, zajímavou variací na tuhle ikonu komiksového zločinu. Ze Suicide Squad se dal vytřískat inteligentnější děj a hlavně nápaditější. Na oddech to stačí. 2D, titulky, Dolby Atmos - 60%, DC verze - 70%

Skleněná oblaka (1958)

Symbolika s poetismem nechybí ani v téhle jeho prvotině. Ukázka toho, že člověka může daná věc přitahovat i přes zažité trauma.

Spalovač mrtvol (1968)

Nepříjemný obraz úpadku člověka, který se v průběhu sledování zažírá divákovi pod kůži svou sugestivitou. Závěr v divákovi nechá roztodivné dozvuky, které rezonují ještě nějakou dobu po skončení filmu. Hrušínký výborný, ale stále ho mám raději v jiných rolích, které mu sedí mnohem víc, než oplzlý Kopfrkingl. Není co dodat, mrazivá a nepříjemná ukázka toho, jak Ďábel podává ruku lidské zvrácenosti.

Kolonie (2015)

Nepříjemná výpověď o čistokrevném zlu. Kolonie by svou tísnivou, místy dost bezútěšnou atmosférou mohla kralovat hororovým filmům. Nyqvist mi byl donedávna sympatický, ale asi mi chvilku potrvá, než si ho vymaním z obrazu oplzlého Paula Schäfera. Emma hrála jako vždy velice solidně a Brühl... Podcenil jsem ho. Svou postavu zahrál výborně. Kolonii jsem žral každou její minutu. Dlouho se mi nestalo, aby ve mě po filmu přetrval stav úzkosti takovou dobu, jako právě po Kolonii. Sice se místy film táhne, ale každá část má své opodstatnění. Můžu jen doporučit. P.S. Závěrečné titulky divákovi pozastaví rozum. Kolonie Dignidad bylo hnusné místo, člověk se alespoň opět dozvěděl něco nového. P.P.S. SPOILER Při zjištění, že i přes uniklé fotky (o táboře, vyslýchacích místnostech, atp), se nic nestalo, tábor stál dál a zvěrstva pokračovaly, se člověku zauzlují střeva. KONEC SPOILERU 80%

V objetí ďábla (2015)

Chytře sepsané, působivě zahrané a osobitě zrežírované. Od Amenábara jsem už viděl dva jeho snímky (Ti druzí, Agora), ale je to již dlouho, co jsem je viděl. Z toho, co si pamatuju vím, že to pro mě byly spíše průměrné snímky. Regression je na tom trochu jinak. Má výbornou atmosféru, která diváka chytne a nepustí, charismatické herce (pro Hawka mám slabost, stejně jako pro Emmu a Thewlise) a v neposlední řadě chytře vymyšlený děj zaobalený do satanského hávu. Fakt toho, že v druhé polovině minulého století se satanismus rozšiřoval, jak mor je nepopiratelný a Amenábar ho tu využil dost na to, aby z něj vytáhl jeho temnotu a zvrácenost v relativně zvládnutelné míře (za mě bylo nejhorší dění ve stodole, kdy jí detektiv prochází s magnetofonem a představuje si běh událostí). Snímek má svou váhu, a jsou v něm určitě myšlenky, které mají svůj smysl, jen závěr mě trochu zklamal. Amenábar si totiž se satanismem během filmu výborně naběhl, ale konec nezvládl úplně ideálně ukočírovat. V momentu gradace děje se všechno propadlo o několik stupínků níž. Nemám nic proti Amenábarovovu vysvětlení, ba naopak líbí se mi ta logika. Jde jen o rychlý úpadek kvality děje v závěru. O jisté předvídatelnosti tu taky není pochyb. P.S. Z režisérovi filmografie jde usoudit, že rád vyvrací náboženské myšlenky logickým postupem. Problém satanismu a působení Ďábla se řeší už Bůh ví jak dlouho, ale aby se mohlo s pravdou tvrdit, že jde vážně o působení nadpřirozených sil, je nutno nejdřív prosadit lékařské postupy, které poukážou na případnou psychickou poruchu. A pokud se žádná neprokáže.. Ďábel existuje, jen ho nikdo nebere vážně. P.P.S. Čtvrtá hvězdička do plusu... Po delší době film, u kterého se dá opět trochu teologicky zapřemýšlet v jistém úhlu pohledu.

Krvelačná monstra (2011) (TV film)

To jednou na noční směně člověk zas nevěděl, cobykdeby... Na tudle lahůdku bych se za normálních okolností určitě nedíval, ale vzhledem k tomu, že člověk je rád, když se mu podaří zabít čas, tak proč ne. Morlokové v sobě měli jistý potenciál, ale ten brutálně zabíjí vizualizace, "hraní" herců, a tak trochu nádech sebeparodizace. 20%

Me and My Monkey (2016) (amatérský film)

Co se scénáře týče, tak ten určitě není bez nápadu. Celé to má i vtipný nádech (okřikování vypravěče postavami). Jen herci to zabíjí svou prkenností a postavením "Odehrajem to, ať z toho má rejža radost, a mi ať máme po fušce". 70%

Rebelka (2012)

Působivá pohádka, s výbornou hudbou a hřejivým příběhem. Kecal bych, kdybych řekl, že mě závěr nedostal. Příběh, který má ve své jednoduchosti velkou hloubku, diváka nepustí celých 90 minut a drží ho v příjemném šachu až do konce titulků. Počkat si na potitulkovou scénu se taky vyplatí, dotáhne to linii s čarodějnicí. Pro mě se jedná o jeden z nejbližších animáků mojí osobě, už jen evropským nádechem. Za mě rozhodně spokojenost a stoprocentní návrat. 80%