Sherlock - Prázdný pohřebák (2014) (epizoda)

V lecčems bych souhlasil s uživatelem gogos. Úvodní díl třetí série divákovi nabízí hned několik vysvětlení, jak proběhl závěr Reichenbachu, nabízí upgradované zpracování ve formě více slo-mo záběrů (v celku to bylo tímhle efektem předimenzované) a samotné zapasování fandů, kteří sdíleli hashtagy (?). a koumali všemožné konspirace. Jediné tři body, které bych úvodu třetí série Sherlocka vytknul. Samotný děj o Guyi Fawkesovi je chytrý a zapadá do sebe jednotlivými dílky v průběhu jako mozaika. Špičkování mezi Sherlockem a Watsonem zůstalo a díky konci Reichenbachu bylo v tomhle díle asi nejintenzivnější. Naposled dostal Sherlock od Watsona takovou sodu ve druhém díle druhé série. Já jsem s návratem spokojený. V co však doufám, tak je to, že tvůrci upustí od toliko užívání slo-mo záběrů a vyhrají se raději s jinými atributy seriálu. "Remember, remember, the fifth of November..." 80%

Dánská dívka (2015)

Působivý film. Eddie hrál Lilli tak věrohodně, že bych mu jeho ženství s klidem uvěřil. Po Bídnících jen dokazuje svou hereckou všestrannost. Alicia Vikander mě však zaujala mnohem víc svým výkonem a celkově svou rolí Einarovi manželky. Těžko film nějak smysluplně komentovat, protože něco takového, jako to, co předvedl Hooper v Dánské dívce se jen tak nevidí. Působivý, prapodivný a inteligentně natočený snímek. Napodruhé ho ale vidět netřeba. 75%

Sherlock - Reichenbašský pád (2012) (epizoda)

Nolan, že měl geniálního Jokera? Hayneso-Thompsono-Doylův Moriarty je tím pádem Bůh všech zločinců. Perfektní a strhující scénář. 10\10

Sherlock - Psisko baskervillské (2012) (epizoda)

Celkově má Pes Baskervillský perfektní atmosféru, je napínavý a výborně zahraný, kdy příběh ukazuje další Sherlockovu stránku, kdy zjistí, že strach na něj působí jako na každého jiného člověka. Co už je mínus celého dílu je to, že tvůrci nepřišli s ničím velice inovativním a vyřešení zápletky je v jednom směru až moc předvídatelné a viditelné po pár minutách. Ale i přesto si s tím dokázali pohrát tak dobře, že tu předvídatelnost dokázali alespoň trochu poslat do pozadí, díky solidně vymyšlené části o historii monstra. Oproti první části druhé série se jedná o slabší díl, ale stále o kvalitní podívanou. Kdo ví, třeba mě Pes Baskervillský chytne víc na druhý pokus. 8\10. P.S. SPOILER Tak přísně k tomu přistupuju možná právě proto, že k Doylově originálu mám citovou vazbu a řešení s laboratorními pokusy mi přišlo až moc jednoduché a v dnešní době ne zrovna originální. Ale jak už jsem říkal, tvůrci se s tím i tak poprali dost dobře a z druhého dílu je další kvalitní podívaná a nepostradatelný kousek v Sherlockově repertoáru.

Sherlock - Skandál v Belgravii (2012) (epizoda)

Druhá série začíná přesně tam, kde skončila první a tvůrci nijak neubírají na tempu. Skandál v Belgravii je osudovou a osobitou jízdou, kdy se divák podívá hloub do nitra duše oblíbeného Sherlocka. Jak jsem si říkal, že mě tenhle díl nijak nezaujme, tak opak je pravdou. Ponurá, osudová jízda, plná perfektních scénáristických kliček. Britové mě překvapili v plné síle, spolu s Velkou hrou zatím to nejlepší. 9\10

Sherlock - Série 1 (2010) (série)

Dalo mi to zabrat, ale první sérii Sherlocka mám za sebou. Pravdou je, že novodobé zpracování Doylovské klasiky je dost netradiční, ale pro mě, překvapivě, trefné a solidní. Cumberbatch je jako Holmes perfektní a Freeman mu jako Watson výborně sekunduje. Kvalita pravda trochu haprovala, ale to je u rozjezdu seriálu běžné. Po první sérii převládá relativní spokojenost. Cumberbatche jsem si zamiloval, jeho Holmes je perfektní. Jsem zvědavý na další sérii. Líbí se mi popichování mezi postavami a zároveň souznění tak těžce rozdílných charakterů (Holmes/Watson). I trochu jiné pojetí Doylova detektiva mi vcelku sedlo, takže proč ne? P.S. I když se mi druhý díl nepozdával, tak s kvalitou bych to viděl asi takhle - Velká Hra 9/10, Studie v růžové 9/10, Slepý Bankéř 6/10. První série 80%

Sherlock - Velká hra (2010) (epizoda)

Dalo mi to zabrat, ale první sérii Sherlocka mám za sebou. Pravdou je, že novodobé zpracování Doylovské klasiky je dost netradiční, ale pro mě, překvapivě, trefné a solidní. Cumberbatch je jako Holmes perfektní a Freeman mu jako Watson výborně sekunduje. V poslední části, s názvem "Velká hra", dostávají Holmes s Watsonem pořádně zabrat. Neznámý jim solidně zatápí pod kotlem, vrší mrtvoly, hádanky a vždy je o krok napřed až do závěrečného rozuzlení, kdy se ukáže skutečná vrahova identita. Pro někoho překvapivé zjištění, pro některé už míň. Co se poslednímu dílu musí nechat je perfektní atmosféra a spád. Scénáristi nenechali postavy vydechnout a hází jim klacky pod nohy, jak nejlíp můžou. Zápletka dost dobře vymyšlená, popropojovaná a v závěru svázaná do jednoho celku, kde vyznívá genius loci daného záporáka v plné parádě. Spokojenost. P.S. A závěrečných pár sekund? Tvůrci jsou pěkně drsní, že si nechali při první sérii tak krutě otevřená vrátka. Počítám, že zarytí fanouškové Sherlocka si tenkrát při premiéře tohodle dílu museli škubat vlasy.

JourneyQuest (2010) (seriál)

První série nahláškovaná, a překvapivě dobrá. Druhé série předimenzovaná a slabší. Kouzlo prvních deseti dílů se vytratilo. 70%

Bídníci (2012)

Hooper si vzal na paškál několikrát, divadelně i filmově, zpracovanou literární látku Victora Huga. A jaká, že je tahle verze? Hooperovi Bídníci mi zpracováním připomínají Wrightovu Annu Kareninu, kde se střídal punc divadelních prken s exteriéry. V Bídnících je tomu podobně. Dějově zátěžové, hereckými výkony perfektní (Jackman, Hathaway, Redmayne, Crowe tleskám) technicky velice působivé. 85%

Sherlock - Slepý bankéř (2010) (epizoda)

Pro mě dost těžce stravitelný díl. Několikrát jsem u něj zaspal a celý jsem ho shlédl snad až na šestý pokus. Téma asijských pašeráků mě nijak nechytá a celkově mě dělalo dost problém, abych se dokázal vžít do děje. Líbilo se mi popichování Sherlocka s Watsonem. Po prvním dílu zklamání.