Oculus (2013)

Má to vcelku solidní náběh, dobrý a poutavý nápad, kurevsky dobrou atmosféru, je to hodně dobře natočené, postavy jsou psychologicky skvěle rozehrané, ale běh filmu mě znechutil a odrazoval. Karen Gillen je fakt moc pěkná herečka a tady to zahrála spolu s ostatními hodně věrohodně. Ale ten děj mě zrušil. Nápad se zlem ukrytém ve starobylém zrcadle, které dohání lidi k šílenství není vůbec špatný. Ale odmyslete si to zrcadlo a máte tu šílené, psychologické drama o domácím násilí a nevěře. Zklamalo mě to - nevím proč, ale od začátku jsem se tak trochu obával podobného zklamání jako u předloňského Sinisteru (asi hlavně kvůli té ponuré atmosféře se mi zrovna on vybavil). Jo pár mrazivých a nepříjemných záběrů se ve filmu určitě objevilo, ale toť ve. Kvalita děje upadala s postupem filmu a v závěru jsem byl i vcelku rád, že byl konec. P.S. Šašci, co Oculus srovnávají s Wanovou tvorbou, buď od Wana nikdy nic neviděli nebo to nemají v hlavě v pořádku. 48%

Klub rváčů (1999)

Na Klub rváčů jsem se teď po dlouhé době podíval znovu a celou myšlenku filmu vidím s postupem času čím dál podivnější. Když sem to viděl poprvé, tak sem byl ucho a tenhle film mi v hlavě vyloženě udělal bordel. Chtěl jsem být jako Oni. Chtěl jsem taky přijít k někomu koho z duše nenávidím a rozkopat mu prdel. To bylo, ale před dlouhou dobou. Jo svět potřebuje revoluci, jo sme jenom bezduché existence, které se snaží vyplnit svůj život tím, že ho zaplňují věcmi, které v životě nebudou potřebovat a mají je jen proto, že jsou, tak skvělé na reklamních letácích a protože je doporučuje 9 z 10 lidí. Jsme společnost, která se propadá do technologií a pohodlí. Všichni bychom potřebovali probudit z té konzumní společnosti.

Tajemství starého hotelu (2011)

Vcelku průměrný film, který hodně táhne roztomilá Sara Paxton a vcelku solidní práce s kamerou. Děj člověka myslim nijak neurazí, ale ani nijak nepřekvapí. Nevím,co k tomu dodat víc. Dům Ďábla se mi líbil víc. Duch Madeline mi přišel, jak z gumy, ale lekačky, které tam West dal, fungovaly spolu se stoupajícím napětím obstojně. P.S. I když je fakt, že ten konec mě vcelku překvapil. 62%

Hunger Games (2012)

Pro mě hodně velké překvapení. Pokud chcete slaďárnu na odpoledne, tak děte na druhou stranu, tam je Stmívání. Tady se servítky neberou a krev teče proudem. Nečekal bych, že film bude, tak jiný od toho, co sem čekal. Je tu beznaděj, násilí, neohrožená hrdinka, brutalita soutěžících (ten masakr u letadla na začátku arény mě hodně překvapil), přežití v přírodě. Celkově se mi film moc líbil. Atmosféra byla ponurá a film byl celý dost tvrdý. Scénář byl chytře napsaný a zvraty se ve filmu rozhodně nešetří. Herci sympatičtí a hudba byla taky dost dobrá. Jen ta délka mě občas ubíjela. P.S. Víte, co je podle mě vcelku prdel? Že ten systém, který je ve filmu, (a myslím, že i v knize, co sem slyšel od známých, co ji četli) bude podle mě za pár desítek let fungovat doopravdy. Už teď k tomu nejsme daleko. Jen to zatím nejsou, tak brutální typy soutěží a lidi ze sebe jen dělají dementy před půlkou světa. Možná bych se ve filmu taky trochu víc porochnil v té politice, podle mě by to nebylo na škodu. 83%

Godzilla (2014)

Rozhodně dost dobře odvedená práce. Nevím, jak u ostatních, ale mě se všechny ty "nové" věci dost líbily. SPOILER a to, že tu Godzilla vystupuje jako ochránce lidstva mi nijak zvlášť nevadí.KONEC SPOILERU Jediné, co bych snad vytkl je konec který mi přišel takový podivný. Přišlo mi to moc rychle utlé (podobný problém jsem měl u loňského, druhého Star Treku ). Ale, jak říkám, to je snad jediné mínus, které na filmu vidím, když přehlédnu drobné blbosti (už v traileru jde vidět vlnu tsunami, která nerozbije výlohu od obchodu) a záběry z trailerů, které mě na film taky dost navnadily a nakonec tam nebyly (ta stonohá, mrtvá příšera hned v první ukázce). Já sem si film užil. Při jedné scéně mi čelist spadla až k plátnu a při mnoha jiných scénách přebíhal mráz po zádech. Rozhodně bych to nečekal a jsem rád, že byl Edwards, tak odvážný a dal to tam. Co musím pochválit, tak je výborný soundtrack od Desplata, který filmu dodával na akčním rázu a občasné ponurosti. Taky mě potěšilo, že při seskoku z letadla byla použita hudba, která při něm hrála i v traileru (obával jsem se toho, že u toho bude jiná hudba, která by ten moment nenaplňovala, tak ponurou atmosférou.) Když už ji tu zmiňuji, tak bohužel atmosféra nebyla tak hutná jako při trailerech, kde ta ponurost dýchala s každou přibývající sekundou, ale jistá vážnost tam byla taky. Herci byli solidní SPOILER vcelku mě zaskočila tak brzká smrt Brodyho st. KONEC SPOILERU Efekty byly kulervoucí a akce byla perfektní! Hodně se mi líbilo, jak Edwards fikaně vymyslel souboje. SPOILER První střet byl ukázán jen nastíněním obou monster a dokončený ve zprávách, další byl ukázaný jen do určité části a na konci už to byl mega nářez, kde sem to vychutnával, až do finále.KONEC SPOILERU Kamera je dost dobře zvládnutá a hlavně se divák nemusí bát, že by se třásla. Je pevná a díky tomu si člověk může vychutnat každý záběr na monstra. Děj je jednoduchý a má poutavě a chytře vymyšlenou mytologii monster. Co Edwardsovi hraje do karet je taky nový vzhled Godzilly, který se vrací k původnímu vzezření monstra. Mě se teda moc líbila. Ta její mohutnost přidávala na jejím majestátu a celkově působí sympaticky. Je to netradičně pojaté, totálně to zastiňuje Emmerichovu Zillu, překonává to loňský Pacific Rim a rozhodně je to pro mě mega-destrukční náser roku! P.S. V kině je to neskutečný zážitek. Při nástupu Godzilly sem měl husí kůži po celém těle a při jejím řevu sem málem dostal zástavu. 89%

Kříž cti (2012)

Petter Næss vytvořil drsný, ale zároveň pěkný, poutavý a vcelku vážný snímek, který člověka neznechutí (jak to bývá v jiných war filmech, kde je kupa rozstřelených hlav), ale přiměje ho k přemýšlení. Ve filmu je totiž dost dobře ukázané, jak zbytečné jsou předsudky. Od počátečních dětinských rozbrojů (rozdělení chaty na britskou a německou část) až po řešení vážných věcí (spolupráce obou stran na amputaci ruky německého vojáka) divák sleduje, jak se předsudky bortí a poznává, že duše se skrývá v každém člověku. Ať už je skrytá pod ideologií nacismu nebo pod vojenskými pravidly. Sympatičtí herci spolu s jednoduchým příběhem člověka, tak dobře vtáhnou do děje, že ani nestihne zaregistrovat, že je vše u konce. Hodně dobrý, protiválečný film, který skvěle ukazuje, jaké jsou předsudky svinstvo. P.S. Zapomněl jsem zmínit, že natáčecí lokace jsou dechberoucí. Já to říkám pořád, že severská příroda je nádherná. 88%

Vlk z Wall Street (2013)

"Our clients are already into the phones. Three, two, one, LET'S FUCK! " Vlk z Wall Street je podivným nahlédnutím do ruchu Wall Street. Nijak mě to neuchvátilo, jako ostatní. Nevím, ale za celou stopáž jsem se zasmál asi jen 3x. A to je podle mě na 180 minut sakra málo. Sledoval jsem to s titulky a slovo s kořenem "fuck" bych se nedopočítal. Co bych možná ještě zmínil, jsou herecké výkony DiCapria a Hilla. Udělat ze sebe magory a nadržené hovada.. nevím, co k tomu říct. Film střídají orgie, drogy, sex, orgie a.. zase drogy. Jak se mi Scorsese líbí, tak tímhle u mě moc nestoupl. Film šel totálně mimo mě, protože sledovat požitkářské, materialistické, nadržené hovado nemám nějak zapotřebí a nic z toho, co tam prováděl mě moc nerozesmálo. Hold asi je to film, který není určen pro každého a nám obyčejným smrtelníkům není dopřáno chápat tenhle miliardářský, rozežraný humor. Nebo máme prostě zdravý rozum a dokážeme si vážit věcí. Scorsesemu se, ale musí uznat to, že život rozežraných milionářů vcelku trefně a myslím, že i dost pravdivě zobrazil.

Skrytá identita (2006)

Perfektně napsaný scénář a výborné herecké výkony. Tuším, že tohle jsou největší lákadla filmu. Film jsem dlouho odkládal kvůli jeho stopáži, ale utekl mi jako voda. Asi ho budu dlouho vstřebávat, protože tak zamotaný, a najednou, tak rychle vyřešený děj, jsme snad ještě neviděl. SPOILER Nedýchal jsem při závěrečném rozuzlení (DiCaprio v Damonově kaclu, zjištění Damonovi totožnosti, smazání DiCapriovi totožnosti, zastřelení DiCapria, zastřelení toho černocha s bělochem a závěrečné zastřelení Damona Wahlbergem) Ksakru to bylo na mě moc. Konec SPOILERU Jinak se mi moc líbilo postupné rozuzlování pravdy a celkově gradace děje, až do toho šíleného konce. Film je to perfektní díky propracovanosti dějové linky a motivů hlavních postav, ale ten konec. Stejně jako u Prokletého ostrova, toho bylo na mě moc. Každopádně je to dost dobrá a dost drsná detektivka, na kterou se ještě určitě podívám. 85% P.S. Zkoušel jsem najít v zajímavostech, jestli tam náhodou není psáno, kolikrát je ve filmu použito slovo "fuck". Myslím, že to (kohokoliv) přestalo bavit, když přešel stovku.

Kult hákového kříže (1998)

"Nenávist je přítěž." Kult hákového kříže je jedním z mála snímků, který na mě za poslední dobu tak tvrdě zapůsobil. Film (dle mě) dost dobře ukazuje jak s člověkem dokáže manipulovat, jak společnost, tak jedinec, který ví, kde má zatahat za nitky. Norton s Furlongem to zahráli sakra dobře (hlavně Norton). Atmosféra (díky černobílým flashbackům).. no, dlouho jsem takovou atmosféru nezažil. Asi nejlíp zpracovaná ukázka rasismu a manipulace lidmi. 83% "Nejsme nepřátelé, ale přátelé. Nesmíme být nepřátelé. I když nás může ovládnout zlost, nesmí přerušit naše pouto lásky. Mystické struny naší paměti nepochybně mohou znovu vzkřísit ty lepší stránky naší povahy."