Arrow (2012) (seriál)

Nebýt mojeho bráchy, tak bych Arrowa asi nesledoval. Začal jsem se s ním na to dívat a po prvním dílu mě to vcelku chytlo. Amell je sympaťák a korba hodně solidních rozměrů. Akce je dost dobře natočená (žádná roztřesená kamera, potěšilo mě, že Arrow bojuje stylem, jak v Assassins Creed a celkově se mi to dost líbí), minimum CGI mě potěšilo, soundtrack se mi taky vcelku líbí a herecké osazenstvo si nemůžu vynachválit. Je dost velký rozdíl sledovat něco pro změnu od DC a ne od Marvelu. Na DC se mi líbí to, že jejich příběhy jsou temnější, reálnější a celkově dramatičtější, než u Marvelu.Dějově je to poutavé a má to, co dát, tak uvidíme, co mi (prozatím) po 10-ti dílech dopoví zbytek první série. EDIT 01: Po 15-ti dílech zvedám na plnou. Děj začíná solidně nabírat na obrátkách a flashbacky na ostrov jsou čím dál lepší. EDIT 02: Tak první série je za mnou a při ohlédnutí vidím solidní, detektivní, komiksový seriál, který rozhodně má co dát. Amell je charismatický herec a Arrowa zahrál perfektně. Závěrečný díl byl jedním z nejnadupanějších z celé série. Doufám, že druhá série bude stejně kvalitní jako ta první, ne-li lepší. 1. SÉRIE - 82% EDIT 03: Druhá série má trochu pomalejší rozjezd, ale svým způsobem člověka chystá na adrenalinovou, brutální a perfektní, jak dějovou, tak akční stránku Arrowa, kde se servítky neberou. Na poli seriálů je to vcelku velký skok od první série. Charaktery jsou propracovanější a celkové DC universum o sobě dává víc znát (SS- Suicide Squad). Stejně tak Arrowovi záporáci jsou perfektní, v čele mrazivým Manu Benettem, který Deathstroka zahrál výborně! Druhou sérii si nemůžu vynachválit. 2. SÉRIE - 95% EDIT 04: Třetí série upadá do táhnoucího se děje, který mě pomalu, ale jistě ubíjí a nebaví mě tak, jako předešlé díly. Dějová linka Nanda Parbat, Ras Al Ghul a celkově Liga Stínů se mi na seriálů zamlouvá a mám dojem, že je to jediné, co mě ještě při tomhle seriálů drží. Jinak je to převážně nuda, která mě moc nebere. U druhé série to byl skok k lepšímu. S třetí sérií se Arrow trochu kvalitou propadl. Co mě potěšilo byl crossover s Flashem. Co se třetí sérii, ale upřít nedá jsou dějové zvraty. Sice přicházejí až v druhé polovině, ale... Souboj Rase a Olivera byl výborný a když to vemu kolem a kolem, tak celkový vývoj událostí se táhne zase k tomu lepšímu. Kvalitu druhé série, tu ale marně hledám. Uvidíme, zatím mám za sebou šestnáct dílů.

Temný případ (2014) (seriál)

"Man is the cruelest animal." Seriál má skálopevnou, nekompromisní a tvrdou atmosféru, která se člověku, spolu s dějem, solidně vryje pod kůži. Surovostí mi to připomíná Fincherovo Sedm. Herecké duo, než je McConaughey a Harrelson nemohlo být v tomhle případě lepší (výkony obou herců jsou perfektní, avšak McConaughey zastiňuje všechny ostatní svým filozofujícím vyšetřovatelem - dle mě jeho nejlepší role). Oba herci mi jsou hodně sympatičtí a mám je rád od té doby, co jsem každého z nich viděl ve filmu, takže jejich účast na jednom seriálu mě hodně potěšila. Na první sérii se mi hodně líbila bezchybná propracovanost scénáře a hlavně (!) psychologie postav (konkrétně postava samotného Rusta, který mě totálně přikoval do křesla). Celá detektivní zápletka se motá kolem záhadných, rituálních vražd, na které jsou nasazeny dva úplně odlišené charaktery detektivů (o to víc je zajímavější sledovat probíhající vyšetřování, které se se samotným divákem vůbec nemaže, a surovost je tu ukázaná na kameru v celé své krutosti). S každým dílem stoupá napětí, otevřené konce dílů diváka nenechají v klidu, tudíž je téměř nemožné se od seriálu odtrhnout a ponurost diváka drtí díl po dílu. Pizzolattovi se musí nechat jeho vyšperkovaný scénář, ve kterém člověk nenajde jedinou chybu nebo nelogičnost v ději. O to víc je divák v závěru překvapen, protože závěr sedmé epizody je jen slabý předvoj toho, co za psychojízdu pro diváka nachystal Pizzolatto s Fukunagou v osmé epizodě. Během těch osmi dílů si člověk užil nejen napínavou a zajímavou detektivku, ale taky perfektní technickou stránku filmu, kde bych dal minimálně nominaci za kameru a zvuk. První sérii True Detective už těžko něco překoná. Pro mě srdeční záležitost. 1. série - 100%, 2. série - 50%, 3. série - 90%

300: Vzestup říše (2014)

Tak jsme se dočkali druhé třístovky a já vám nevím, ale mnohem víc se mi líbilo drcení Peršanů pod spartskými meči. Celkově se mi Thermopyly líbily mnohem víc, i přesto, že mě ten film nijak neuchvátil. Byly energické a vyloženě sem soucítil s postavami. Když to porovnám, tak i ty zpomalovačky se mi tam víc líbily. Tady chemie mezi divákem s hlavními protagonisty nějak pokulhává. Nefandil sem nikomu a sympatie si u mě nikdo nezískal. Hodně vtipná mi přišla sex scéna mezi Evou Green a Sullivanem. Murro mi přišel, že chtěl i ten sex natočit akčne (až tak, že to bylo celé dost vtipné a člověk se u toho smál. Nejvíc mě rozbila hláška, když ze sebe po divokém sexu Green shodila Sullivana a řekla, že není Bůh, ale jen člověk a následně zavolala stráže). Boje jsou dobře natočené (kamera perfektní - hlavně v úvodní fight scéně) a celkově zpracování se podařilo (stejně jako u Thermopyl). Jen mi to celé přišlo takové ploché. Nudné, bez jakékoliv energie, síly a prožitku z filmu. Ke konci už sem usínal a závěr jsem díky tomu viděl útržkovitě a pamatuju si ho dost zamlženě. Ale i tak. Když už se jedná o akční film, tak by se nemělo stát, že u něj divák usne. Každopádně tohle je jedno rázová záležitost. Víckrát už to vidět nepotřebuju. Radši si znovu pustím první třístovku. 40%

Trestná lavice (2005)

Perfektní hlášky. Humor s kombinací vězeňského dramatu se dost podařil. 80%

Rozmarné léto (1967)

"Tento způsob léta zdá se mi poněkud nešťastným." Zajímavý, milý a hřejivý film, kde jediné, co člověka zatíží jest filozofie tří přátel nad smyslem života a dokonalostí a krásou žen. Jsou dva důvody proč jsem se na to podíval. První: mám rád Menzela. Druhý: literatura středních škol. Předlohu si přečtu, protože ta milost, vtip a hřejivá nálada mě zasáhla a zajímalo by mě, jak na tom pracuje Vančurův originál. Pěkný film, kde jediné,co člověk může brzdit je básnický jazyk (chvíli mi to trvala, ale adaptoval jsem se na něj vcelku rychle). Ve filmu je dost pamětihodných dialogů, které člověka upřímně rozesmějí nebo vyčarují jen úsměv na tváři. Mám rád Hrušínského a tady se mi v roli (občas tak trochu pubertálního) Důry líbil. No a Janu Preissovou jsem poznal okamžitě. Hned, jak vyšla z přítmí maringotky jako půvabná Anna s maskou na tváři jsem ji poznal. Mohl jsem na ni oči nechat. Pěkný film, ke kterému se určitě ještě nejednou vrátím. "Milovati a býti milován je to nejlepší v našem žití." 80%

Chyť mě, když to dokážeš (2002)

Herecké výkony Hankse a DiCapria jsou výborné. Film mě vcelku nadchnul dějem, který mi přijde skoro nemožný. Divák je díky výborné práci s kamerou vtažen do děje a během filmu se stává skoro jeho součástí. Hudba, co film doprovází ho dost dobře podbarvuje a vtip s dramatickou stránkou příběhu pracuje vcelku solidně. Jen mi přišlo, že už délka je trochu moc. Některé pasáže mohli jít spíše do vystřižených scén. Každopádně je to působivý a vcelku napínavý film a stojí za to ho vidět. 78%

Let’s Dance: Revolution (2012)

Perfektní choreografie a místy vcelku slušný soundtrack (i pro moje metlácké uši). Film jsem viděl náhodou ve škole (k těmhle filmům bych se v životě asi nepřiblížil z vlastní iniciativy) a musím říct, že některé taneční pasáže mě ohromily. Mluvím hlavně o té, co byla v galerii,v budově toho magnáta a pak závěrečná u mola na překladišti. Parcour kousky byly vcelku povedené a celkově ty taneční pasáže dokázaly zaujmout. Vcelku milé překvapení. Je dobré zavířit i tam, kde bych se asi nedostal. Děj to má sice dost předvídatelný, romantickou zápletku jasnou jak facka, ale i tak je to vcelku solidní zabití času. K.McCormick je kus! 64%

Spy Kids 3-D: Game Over (2003) odpad!

Někde v rozhovoru se Stallonem jsem četl, že za svůj nejhorší film považuje Oscara z 91. Chyba! Tohle je jeho nejhorší film.

Černá labuť (2010)

Aronofsky se pro mě stává tím nejpodivnějším režisérem. Už Fontána mě zklamala a nějak sem nepochopil, proč je kolem ní, takový boom. Requiem byl hodně působivý a surový snímek a jeho kvalitu mu neupírám. Znovu ho, ale vidět nepotřebuju. Co se Black Swan týče, tak tady mě snímek dostal ve výkonu Natalie Portman, ale v některých pasážích mě dost zarazil (nemyslím jen tu lesbickou scénu). Částečná zvrácenost snímku mi dost pokazila děj. Celkově mě to dokáže zaujmout, protože má film hodně dobrou atmosféru a vcelku dobrý děj, ale je to tak podivně zplácané, že nevím, co si z toho mám vybrat. 60%

Knights of Badassdom (2013)

Tak přesně tohle jsem potřeboval. Jednoduchou komedii s nářezovou hudbou a něčím, co mě zajímá. Nejsu sice zarytý fanda LARPu, ale aj tak sem si film užil, jak jen sem mohl. Fantasy hry mě berou (vyrostl sem na sérii Gothic a i teď si rád zahraju nějakou fantasy hru. Wiedzmin rules, a Dračák si občas taky rád zahraju, ale to je vedlejší), fantasy mě bere ve všech směrech a tohle byl prostě nářez! Dostal jsem od filmu, přesně to, co jsem čekal a su za to jenom rád. Povedené hlášky, sexy herečku, kotel vtipných momentů a podařený děj, který mě královsky pobavil.Jo a nesmím zapomenout na výborný soundtrack. Trochu mě mrzí nízké hodnocení, ale myslím, že kdo nemá rád fantasy a trochu toho šílenství kolem toho, tak to asi nedocení. 80%