Jak ukrást Venuši (1966)

Pohodová komedie, kde se člověk upřímně zasměje a vypne na celou délku filmu. Ústřední dvojice O'Toole a Hepburn táhnou celý film výborně a vtípky s romantickou atmosférou fungují podařeně. Chemie mezi nimi funguje skvěle a divák jim žere všechno, co na plátně oba předvedou (ať už je to kamenný, nekompromisní výraz O'Toola nebo ztřeštěné chování Audrey). Moc pěkná komedie. 85%

Liga spravedlivých: Zánik (2012)

Hodně kvalitní díl ze série animáků JL a taky zatím asi nejtemnější díl. Podařená animace se solidní akcí dělá z tohoto dílu asi nejkvalitnější část ze série. Napětí a nápady se tu nešetří, jen ke konci už to trochu ztratilo na svém kouzlu, které na diváka působí od začátku. 85%

Parfém: Příběh vraha (2006)

"Staří egypťané věřili, že opravdu originální a jedinečný parfém potřebuje jeden tón navíc. Poslední dokonalou esenci. Tu, která podtrhne a přitom zastíní ostatní." Perfektní vizualizace filmu. Jak vybrané natáčecí lokace, tak práce s kamerou. Stejně, tak jako hudba. Soulad vizuálu s hudbou ve filmu je neskutečný. O hereckých výkonech ani nemluvím. S něčím takovým jsem se ještě nesetkal. Celkově i s takovým dějem. Na jednu stranu je mi to odporné, ale na druhou je to zajímavé, protože s takovou tématikou jsem se u filmu ještě pořádně nesetkal. Bylo tu už dost masových vrahů, kteří si své oběti vychutnávali. Ale tady je to jiné. Neřídí se žádným lidským pudem. Žene ho jen jeho touha po nových vůních. Ke konci filmu děj bohužel ztratí spád a antigradace, po už tak dost vyhrocené části na náměstí s místem popravy, se bohužel v úplném závěru filmy nezdařila, tak, jak si to asi režisér myslel. Každopádně se jedná o kousek, který asi nesedne každému, ale stojí za shlédnutí. 80% EDIT: Film jsem viděl necelé tři týdny zpátky a furt mi nějak leží v hlavě. Na tomhle filmu je něco,co bych dokázal popsat dokonalostí. Já sem na filmu neviděl prakticky žádnou chybu (až teda na ten závěr, kdy to u mě trochu ztratilo na šoku), ale pořád je tu něco, co mi říká, že tohle asi hodně dlouho nezažiju. Geniální práce s kamerou, nadlidské herecké výkony a děj, který je člověku odporný, ale uchvátí ho. A to už je myslím co říct, když se člověku něco příčí, ale zároveň ho to táhne k tomu, že chce vědět, jak to skončí. Chce vědět, jak dopadnou hlavní postavy. Někde sem četl (možná tady v zajímavostech), že režisérovi někdo pravil, že knihu je nemožné zrealizovat. Blbost. Tenhle film je mistrovským kouskem. 93%

Liga spravedlivých: Krize na dvou Zemích (2010)

O mnoho levelů lepší a zajímavější, než první díl. Akce byla perfektní, Flashe sem si oblíbil ještě víc, než před tím a začíná se stavět na výsluní mých oblíbenců z JL. Děj byl zajímavý a vcelku nápaditý. Za mě je to spokojenost. 77%

Liga spravedlivých: Nová hranice (2008)

Má to dobrou animaci, perfektní soundtrack, sympatické postavy (začínám uznávat Flashe), ale v tom ději sem se občas, díky jeho nakouskovanosti ztrácel. Atmosféra je taky dost hutná. 60. léta v Americe, asi nebyla zrovna ta nejlepší. Američani viděli nepřítele všude, kdo měl na sobě červenou barvu byl komunista. A superhrdinové byly pro Američany nežádoucí. Je to vcelku solidní záležitost a dobré vtažení do světa DC comics. 68%

Noe (2014)

Pokud si chcete nechat nějaké překvapení a pobavení do filmu, tak nečtěte. Aronofsky si konečně splnil sen a natočil si svého Noema, tak jak si ho vysnil ve svých třinácti letech.To, že z Kaina udělal kapitalistu, který měl svůj průmyslový "stát", to mě dostalo a Ray Winstone v roli záporáka, který si ková vlastní meč se svařovací maskou na obličeji to mě rozsekalo úplně. Winstoneova podomácku vyrobená puška na světlice mě taky pobavila. Celkově na mě film působil dost chaotickým dojmem. Jakoby Aronofsky s Handelem někam pospíchali, udělali hrubý nástin scénáře, Aronofsky si podle něj už začal točit a hurá do kin a lov Oscarů na vizuální efekty které tu byly už mockrát a myslím, že už i lepší (zvířata). Stvoření světa bylo, ale zpracované dost dobře o tom žádná. O Stvořiteli se tam taky celou dobu kecá, ale kde nic tu nic. Bůh nepromluví ani jednou. Co se filmu, ale upřít nedá je perfektní Mansellův soundtrack. V některých tónech jsem si vzpomněl i na jeho další dobrý soundtrack z Fontány. Poté ještě herecké výkony a tady bych chtěl z hvězdného obsazení vyzdvihnout hlavně Emmu Watson (hlavně ke konci filmu) a samozřejmě Rusella Crowa spolu s Jennifer Connelly. Ale jinak vám nevím. Už před filmem jsem věděl, že to s křesťanstvím nebude mít nic společného už jen díky režii. A i přes to, že jsem se na to připravil, že to bude slátané jsem nečekal, že to bude slátané až tak moc. 40%

Creepshow (1982)

Den otců, pak ta povídka s rostlinou a povídka s názvem Bedna je to asi to nejlepší z celého filmu. Plno černého humoru, místy vcelku solidní atmosféra a jistá originalita povídek se tomu upřít nedá. Na druhou stranu to pro mě není asi tak super věc, jako pro jiné. Dívat se na to, ale dá a účel pobavit to splní. 70%

Hatebreed - Live Dominance (2009) (koncert)

Hatebreed je ultra-brutální skupina, která člověka nakopne adrenalinem a jejich hardcorová palba člověka totálně odrovná. Perseverance, This is Now, A Call for Blood, Beholder of Justice a x dalších písniček člověka totálně nakopnou. Jak jsem s nima před časem začal, tak se mi líbí, čím dál víc. 88%

Avenged Sevenfold: Live in the L.B.C. & Diamonds in the Rough (2008) (koncert)

Kurevsky nadupaný koncert! Critical Aclaim to rozjel svou energičností, která gradovala s každou nastávající písní. Second Heartbeat spolu s Gunslingerem, A little piece of heaven a písní Afterlife mě totálně odrovnalo a dohnalo málem k srdeční zástavě. Kamera fungovala, tak dobře, že jsem si připadal, jako bych byl přímo na Long Beach a sledoval celý koncert naživo. Chlapi z A7 jsou neskutečně sympatičtí a po čertech výborní hudebníci. Škoda Reva. Na tomhle koncertě si asi naposled zahrál. Vyřádil se, ale sakra dobře. Jeho bicí mi budou dlouho doznívat v uších. Joey Jordison od Slipknotů má u mě rovnocenného protivníka/bubeníka v jeho podobě. Budiž mu země lehká. Říká se, že každý člověk bude mít ráj sobě samému přizpůsobený. Doufám, že ho v tom mojem metalovém nebi potkám. 98%

Na život a na smrt (2013)

"You will die for your country and I will live for main." Tenhle film pro nás asi nikdy nebude znamenat to, co znamená pro Američany a pro chlapi z Navy Seals. Bylo to kruté a dost drsné. Ale za celý film se mě ty emoce nějak vyhnuly. Až při věnování filmu mi začalo nějak docházet, že to nebyl akční film, ale válečné drama. Fotky vojáků z jednotky Red Wings a celá ta asi 5 minutová pasáž filmu vydala emoce za celé dvě hodiny filmu, kde byla nepřetržitá, brutální akce. Film je natočený hodně dobře, přehledně a plyne vcelku rychle. Co mě dostalo, byla atmosféra a napětí, které bylo v té první půlce hodně poznat a člověk to prožíval. Ale nijak zvlášť mě to nezaujalo. Chápu, že se to stalo, věřím, že to muselo byt hrozné, ale tenhle film byl hlavně o té akci. Neříkám, že jsou takové všechny válečné filmy, že v nich jde hlavně o u akci. Ale jde v nich vidět to emoční propojení, které tu na mě nijak nepůsobilo. U Black Hawk Down, Čety nebo Zachraňte vojína Ryana tohle všechno sakra funguje, ale tady se na to nedostane, protože akce bere celý film. Až v závěru se to všechno nahromadí při rekapitulaci členů Red Wings a věnování filmu právě jim. 75% "I am the reaper!"