Hitman 2.0 (2014) (amatérský film)

Tak tohle už bylo mnohem slabší. Ani mi tak nevadí, jak ostatním, že je to, jak scéna vystřižená z půle filmu. Spíš mi vadí ten nevyužitý potenciál. Zkusit zkrátit prohlídku staré barabizny, bitka šla udělat reálněji (pochybuju, že bys se ten grázl nechal, jen tak lehce dobít na zemi) a ten závěrečný výstřel. Vím, jsem hnidopich, ale ta krev vůbec neodpovídala úhlu výstřelu. Ale tak zbytečně reju. Každopádně, co zase moc chválím je ta kamera a nápad s vystřílením doupěte plného grázlů a feťáků. Trochu víc děje a udělat pár věcí líp a hned by se na to líp dívalo.

Včera dnes bylo zítra (2014) (amatérský film)

Mladému Jeřábkovi se musí uznat výborná práce s kamerou a dotvořením lehce futuristické atmosféry, podtržené trefným výběrem hudby. Na mě to tou nedalekou budoucností působilo (nevím proč, prostě působilo a myslím, že je to dobře). Celkově nápad je taky zajímavý a těch 5 minut uběhne lusknutím prstu. Člověku to upoutá pozornost a to je hlavní. Držím mu palce. http://vimeo.com/111971250

Sunshine (2007)

Ponurá, depresivní jízda Dannyho Boyla ke Slunci. Psychologicko-hororově-thrillerový děj je zajímavý a působivě nasnímaný (hlavně v částech, kde pochoduje mrtvola a prohlašuje dialogy o Bohu a zatracení). Perfektní hudba výborně doplňovala děj a podtrhovala atmosféru ještě tvrdší dojmem (Sunshine (Adagio In D Minor). Celkově to bylo dost věrohodně zahrané a herci byli (v tomhle případě všichni) sympatičtí, i když se to zprvu nezdálo. Lepší, než předešlé Boylovo 28 dní poté to není, ale rozhodě je to taky působivá a zajímavá sonda do podstaty lidskosti. 80%

Constantine (2014) (seriál)

Ryanův Constantine je příjemná jízda. S komiksem má podstatně víc společného (minimálně s Azarellovou šestidílnou sérií, co vyšla v češtině). Kolem a kolem, v závěru mi to přijde jako mix právě Azarellova Hellblazera a Moorova Swamp Thinga. Kdo ví, co nás mohlo čekat v dalších sériích, kdyby studia nevyměkla. Kdejaká CW prkotina má nespočet sezón a Johna zařízli po pár nevydařených exorcismech. Ryan hrál sarkastického anglána s permanentím cigárem perfektně a dost se podobá svému komiksovému bratříčkovi od vzhledu, až přes povahové rysy. Stejně jako výborně obsazený Chase a dost sympatická Zed. Děj jako takový, přiznávám, má pár hluchých míst, ale jako celek se celou sérií pomalu, ale jistě začal rozrůstat komplexnější děj, který nás mohl provázet ještě pár sérií. Supernatural s Winchestery taky během první série pracoval s "melouchy" a na pozadí rozehrával komplexní dějovou linku. Pravda je, porovnávat první sérii Constantina a Supernatural je taky trochu hazard, protože Winchesteři měli víc charismatu a lepší scénář, tak nebo tak, je to za mě velká škoda, že děj nepokračoval dál. Stěžejní linka s Brujeria a koncem světa mohla mít pořádné koule, i s přihlénutím k praktickým efektům, kdy některé nebyly sebeparodizující a zrovna nadvakrát příjemné. Za mě velmi charismatický a napínavý seriál, který hold není asi pro obyčejného konzuma, jak spíš pro trpělivějšího a shovívavějšího diváka. A fandu Johna. 85%

Hrůza v Connecticutu (2009)

Silnější průměr. Čtvrtou hvězdičku si to vybojovalo za závěrečnou pointu. Celkově povedená, ponurá atmosféra, překvapivě sympatičtí herci, výborná hudba a děj taky vcelku ušel. Tak nakonec proč ne. Sice bych občas dal pár facek scénáristům, za některé kopance a chybějící vysvětlení ve filmu, ale tak mohlo být i hůř. Vcelku solidní atmosférický výplach.

Dead Snow: Rudý vs. Mrtvý (2014)

Wirkola podruhé v jeho zombie-nazi masakru dokazuje, že nemá vůbec žádné zábrany v tom, co do filmu dá. Dead Snow 2 mě pobavil mnohem víc, než první díl, ale tam, kde to mělo našláplé na plnou palbu si to v závěru Wirkola totálně zabil (Total Eclipse of the Heart mířilo k totálnímu kolapsu diváka). Každopádně je to pořád plné dost vtipných momentů, hlášek a nadupané černého humoru, kteří občas míří do drsného extrému. Co se humoru týče, tak hlavní slovo tu dostávala střeva (jo scéna tankování německého tanku mě maximálně uzemnila, zase na druhou stranu ta masáž srdce toho kluka byla taky drsná). Rusové byli taky výborný nápad a rudovláska v podobě SW fandy byla perfektní. "May the force be with You!"

Mezi náhrobními kameny (2014)

Náhodou jsem si pustil trailer a vcelku mě to zaujalo. Liama Neesona mám jako herce rád, je to charismatický herec a sympaťák a role drsných vyšetřovatelů mu jdou, tak proč se na to nepodívat. Z traileru by člověk mohl čekat akční jízdu, kde bude přestřelka střídat přestřelku, ale opak je pravdou. Film se pomalu táhne a staví tíživou atmosféru na mrtvolách mladých žen. Atmosféře taky dodává počasí ve filmu (věčně zatažené, déšť), které není taky není zrovna ideálním podzimním počasím, které by každý chtěl. Detektivní příběh funguje, jak má a člověka to upoutá na celou délku filmu. I když je to dost drsná detektivka s existencionalistickým nádechem, tak se jí kvality upřít nedají. Přestřelek a soubojů ve filmu moc není, ale když na ně dojde, tak to stojí zato. Střet na hřbitově byl perfektní. Dějovou linku vcelku dobře taky doplňuje děj s mladým černochem, který pomáhá při vyšetřování. Neeson rozhodně nepatří do důchodu. 75%

Chraň nás od zlého (2014)

"Vade retro Satana!" Sinister mě zklamal závěrem, Deliver Us From Evil mě bavilo od začátku až do konce. Po delší době mysteriózní film, který si na nic nehraje. V tomhle je Derrickson dobrou zárukou. Není to nic, co bych už neviděl. Derricksonovu prvotinu o Emily Rose to nepřekoná, ale i tady se najde dost pozitiv. Co se mi na filmu v prvé řadě líbilo, byl perfektní výběr herců. Bana je sympatický herec a žeru mu v podstatě každou jeho roli. Ramiréze jsem viděl pouze jako Árese, takže, když jsem ho viděl tu jako jezuitského kněze bylo pěkné vidět, že jeho schopnosti jsou neomezené. Celkově byl scénář dobře sepsaný, i když ke konci film trochu ztratil na gradaci a některé části, charaktery mi přišli už odfláklé (Jane Crennová a její vývoj v příběhu). Každopádně, co se mi moc líbilo byly dialogy mezi policistou a knězem. Teorie o dobru a zlu, byly výborně sepsané a člověka donutí i u takového filmu k zamyšlení. Napětí spolu s ponurou atmosférou bylo perfektní a jako horor to celé fungovalo dobře. 78% PS. Necelý týden po tom, co jsem film viděl mi z něj utkvělo hodně pozitivních věcí v paměti. Tak perfektně sepsané (v jistém rázu) duchovní dialogy jsem už dlouho v hororu nezažil.

Rohy (2013)

"I should ask the Devil to punish whoever killed her!" Vcelku zajímavý mix žánrů. Člověk chvíli sledoval romanťárnu, jak z pera Stephanie Meyer, pak menší existencionální drama, černohumornou komedii a v závěru i trochu toho hororu. Nakonec z toho všeho vznikl vcelku solidní snímek, který je zajímavý už jen díky Radcliffovi, který potvrzuje, že umí hrát. Věřil jsem mu jeho roli a jeho proměna byla taky vcelku zajímavá. Co na mě asi zapůsobilo nejvíc, je asi scéna, kdy proti sobě poštve bandu novinářů, a část, která následuje hned po tom v baru spolu s následující flashbackem. Do toho to ještě umocňovala hudba od Marylina Mansona a jeho cover písně Personal Jesus. Závěr byl taky vcelku podařený a samotná podoba pekelníka nebyla vůbec špatná. Něčeho bych přibral (trochu ponurejší atmosféry), něčeho bych ubral (typického amerického patosu a zbytečných okecávaček) a byl bych spokojenější. Každopádně je to zajímavý film, u kterého by možná ani ta předloha od mladého Kinga nebyla špatná. Má to solidní herce, solidní atmosféru (hlavně v druhé polovině filmu) a vcelku dobrý revenge děj, který je řízlý hell feelingem. Za mě je to vcelku spokojenost a možná zase někdy. 78%