Pod zemí (2014)

"As above, so Below." Podařený found footage horor, který má hutnou atmosféru. Děj je taky vcelku nápaditý a zajímavý, rozhodně to má, co dát a staví se to po bok těch lepší FF filmů (Trollhunter). 73%

Pach krve 2: Cesta nikam (2007)

Wrong Turn 2 čerpá z konceptu prvního dílu. Zase les, zase kanibalové (tentokrát celá rodinka) a hromada gore scén, které jsou upgradovány na vyšší level. Děj měl dobrý nápad, ale celé to bylo až moc ploché (hrudníky hereček nepočítám) a časem monotónní. Dvojka je oproti prvnímu dílu už chabý následovník. 40%

Chlapec v pruhovaném pyžamu (2008)

Perfektní film, který je tak odporný, až je geniální tím, jak dobře má napsaný scénář. Dialogy jsou přesné, výstižné a poddajné situaci. Konec mě uzemnil a dojal. Po hodně dlouhé době film, kterému nemám co vytknout.

Jak svět přichází o básníky (1982)

"Žák, který myslí je pro studium efektivně ztracen." Dlouho jsem se při komedii nenasmál a dlouho mě nic, tak dobře nepobavilo. Perfektní dialogy, vtip, co člověka rozesměje, a herci, kteří si celé natáčení vyloženě užívali (Somr, Císler, Kříž, Filipovský, Kostelka). Hodně jsem se ztotožňoval s Křížem. S ženskýma je to těžké, o tom snad každý chlap ví svoje. A práce na divadle není vůbec jednoduchá (hlavně, když má člověk sepsaný scénář divadla a režíruje to někdo jiný, než on sám. Z vlastní zkušenosti.) "Sex na jedničku ovládá Pán Bůh, na dvojku já, na trojku... hergot to musíš pořád číst?"

Vlčí mládě (2011) (seriál)

Z toho všeho, co jsem ze seriálu viděl, mě to dost překvapilo. Čekal jsem blbost obdobnou s Upířími deníky, ale tohle je úplně jiná liga. Seriál jsem viděl víc, až od druhé série a musím říct, že je to vcelku kvalitní podívaná a originální. Děj je dost zajímavý, působivý a člověka vtáhne do své mytologie všemožných monster a lovců. Herci jsou velice sympatičtí (Dylan O'Brien je sympaťák a a myslím, že i dost nadějný herec) a nijak nepřehrávají. Ve vlně sladkých upírů a ne-vlkodlaků stojí Teen Wolf rozhodně za vyzdvižení. Tohle je úplně něco jiného, vlkodlaci tu jsou perfektně zpracovaní a krev tu teče, bez nějakých servítek v ději, která MÁ hlavu a patu a je zajímavý. Můžu doporučit za všechny série, co jsou dosud vydané. 78%

Bathory (2008)

"Lidé mají radši legendy, než pravdu." To je sakra pravda. Z krvavé hraběnky je tu udělaná oběť a legenda od Nižňánského je zapovězena. Tohle Jakubisko vcelku domotal. Co, se mu, ale nadmíru povedlo bylo celkové zpracování. Výpravu má film perfektní, stejně tak jako volbu herců. Roden byl jako hrabě Turzo perfektní nebo Franco Nero v podobě Matyáše II. byl taky hodně přesvědčivý. Film je výborný po technické stránce. U dějové stránky už hodně kolísá. V závěru je sice sepsané, že se Čachtická hraběnka dostala do Guinessovy knihy rekordů, ale ve filmu je to jinak, než jak to lidé znají z legend. Postavy mnichů Petra a Cyrila v podání Polívky s Mádlem byly plusovým přínosem pro film a pěkně to celé oživovali. "Krucifix!" 55%

Dead Space: Chase to Death (2013)

Zpracované výborně, děj by tu člověk nenašel, ale tísnivou atmosféru spolu s monstry, které jakoby vypadli z oka monstrům ze hry, tu člověk najde a během těch tří minut ho to dost zaujme na to, aby chtěl víc. První díl hry je výborný. Film by tím pádem nemusel být špatný, pokud by se toho ujal někdo schopný.

Liga spravedlivých: Válka (2014)

Nečekal jsem, že by mě (zatím) poslední JL, tak pobavila. Výborné hlášky (Batman s Green Lanternem mě těšili nejvíc z celého animáku), Wonder Woman si mě získala (i když mě občas ty její kecy dožíraly) a z Darkseida šel respekt. Ke konci už to možná bylo trochu monotónní, ale mě to dojem z filmu nepokazilo. Super hlášky, perfektní akce, poutavý děj a sympatické postavy. Co víc si u DC animáku přát. "All hail Darkseid!" 88%

Expendables: Postradatelní 3 (2014)

Po solidní jedničce a kulervoucí dvojce přichází třetí Postradatelní. Hodnocení tady je zbytečně přísné, protože to nebyl tak hrozné, jak by se mohlo zdát. Je pravda, že Barneyho nový tým mi až na Lutze a Powella moc nesedl. Co jsem, ale přivítal byl Banderas, který si roli užíval, jak nejvíc mohl a záporák v podobě Gibsona, který byl zrozen proto, hrát takového šmejda, byl taky dobrý. Na režisérské sesli se objevilo zase nové jméno. Hughes akci zvládl perfektně natočit, i když konec bych možná trochu zkrátil. Uvidíme, jak si povede v remaku The Raid. Zamě je to vcelku spokojenost. Akce perfektní, hlášky a větší Arnoldova angažovanost pobavila a Ford taky dost potěšil. Líbí se mi Stallonův koncept, vrazit do každého dílu další známé ikony akčních filmů. Sice je to slabší díl, než dvojka, kterou už asi nepřekoná nic, ale i tak je furt stojí za to se na to podívat. Chlapi to očividně baví , tak proč v tom nepokračovat. 78%