One Last Dive (2013)

Účel člověka leknout to splnilo. Nemám rád, když svítím baterkou a stejně houby vidím. Tady se pod vodou svítí, jak o život a je to to samé, takže to leknutí pak je na místě.

Agresivní virus (2014) (seriál)

"Too long I've lived, too much I've seen. This planet, our host once so wild and unnouned. We've maped it, paved it. Never imagining that something else was watching us. Creature even more ruthless and predacious than we are. Is a war already lost? Are we destined to be cattle for monsters? Or now when the enemy has finally shown his face do we have a fighting chance? World today is not what it was one week ago. What would it be one week for now? Or month from now?" The Strain je překvapivě v závěru vcelku originální seriál, kde se rozehrávají osudy lidstva před starověkou upíří hrozbou. Má to temnou, (místy vcelku) apokalyptickou atmosféru, perfektní masky (zpracování Mistra se mi líbilo) a vcelku solidně sepsaný scénář. I když to chování postav bylo občas dost na palicu, ale tak budiž del Torovi odpuštěno. Kdo by to sepsal líp ať hodí kamenem. Velké plus seriálu je v tom, že se už od prvního dílu něco děje a nečeká se až do půlky seriálu s rozehráváním příběhu. Už od prvního momentu je divák vtažen do del Torova temného světa a dokáže si navázat vztah s hlavními protagonisty seriálu, i když se ze začátku zdají být nesympatičtí. Budiž stará Martinézová by brutálně lezla krkem. Flashbacky na Setrakianův život byly asi to nejzajímavější z celého seriálu (aspoň pro mě) a navozovaly ději vážnější tón. Celkově se mi první série líbila a doufám,že druhá přijde co nevidět. Za tenhle rok je to rozhodně překvapení na poli seriálové tvorby. 84%

Liga spravedlivých: Záchrana světa (2013)

Spolu s JL: War je pro mě i Flashpoint paradox příjemným akčním překvapením. Dějově asi nejlepší dosavadní díly ze série Justice League. Oliva se v točení animáků vyzná a de mu to sakra dobře. Solidní scénář, podařená akce, drsný a sympatický Thomas Wayne spolu s Flashem staví tenhle animák na výsluní JL. 88%

Prci, prci, prcičky 2 (2001)

Prcičky 2 aneb úlet amerických středoškoláků z 99. pokračuje. Tentokrát už, ale ve větším měřítku. Ze středoškoláků jsou vysokoškoláci a někteří se uvědomují, že ojíždění každé druhé holky asi není úplně pro ně (Kevin). Každopádně je to pořád vcelku sranda, i když se jedná o tak typický humor, tak jsem se vcelku bavil. Co mě, ale dostalo asi nejvíc z filmu bylo, když se Jim přehmátl a použil ten vteřiňák. Myslel jsem, že umřu smíchy. Ve dvojce prciček, taky dojde na víc Stiflera ("Byl jsem pochcán." Scott to perfektně zahrál.) Hlodů je to požehnaně, trapných scén taky, vtipu jakbysmet, takže o zábavu je postaráno, i když je to místy přes čáru. 70% "Nemáte týmového ducha!"

Proroctví z temnot (2002)

Zdrcující atmosféra a přesvědčivé herecké výkony dělají z tohodle thrilleru lehce nadprůměrnou podívanou. Hlavně ta atmosféra. Ta byla výborná a v půlce filmu už sem se bál vlastní paranoie. Ale pak přišel zvrat, kdy tohle všechno opadlo a film spadl do vod, až moc obyčejných na to, jak to bylo rozjeté. Neříkám, že to bylo vyloženě špatné. Děj vcelku solidní, atmosféra by se dala krájet nožem, herecké výkony (hlavně Richarda Gera a Willa Pattona) byly fakt dost věrohodné, ale to je asi tak všechno. Určitě je to lehký nadprůměr, hlavně kvůli té atmosféře, ale asi kvůli ničemu jinému. Za tři a půl. 70%

Lucy (2014)

Typicky a atypicky beesonovský film. Začátek zkušenějším divákům připomene Leona, proklady ve scénách připomenou artové režiséry a závěr člověku připadá jako šílený sci-fi snímek, který určitě někde má ten konec, který by dal s odstupem času člověku smysl. A mě ten smysl vcelku dal. Byl to vcelku působivý kino zážitek, kdy jsem s přáteli seděl v kině a pozoroval film na plátně. Scarlett je určitě perfektní herečka ve všech směrech, bez ohledu na to, jak je to přitažlivá žena. Líbilo se mi, jak zvládla v roli tu postupnou ztrátu lidskosti a celkově její herecký výkon rozhodně stál za to. Sice mi některé scény přišli hodně úsměvné (proniknutí látky do těla a postupné létání po místnosti), ale i tak to Beeson uhrál na vcelku solidní akční drama. Efekty perfektní, akcí dobře zvldnutý, dějem zábavný a myšlenkou působivý snímek. 74%

Muži, kteří nenávidí ženy (2009)

Abych pravdu řekl, čekal jsem trochu mysterióznější děj, ale i tak to stálo za to. Severská kinematografie je o hodně levelů kvalitnější, než americká, kde už člověk ví, co čekat. Na severských filmech se mi líbí, že dokážou člověka sejmout scenériemi a poutavou atmosférou, která člověka neskonale zdupe. Stejně tak funguje Män som hatar kvinnor. Děj je sice dost surový, scény pěkně otevřeně natočené a násilí dost realisticky zpracované, ale rozepsanost charakterů postav a geniálně sepsaný scénář člověka udržuje v napětí a tempo filmu, i když se občas může někomu zdát táhlé, postupuje vcelku rychle právě díky tajemnému ději. Člověk stále čeká jaká bude další indicie, kdo je vrahem, kdo jsou další oběti, co bylo vrahovi námětem, aby vraždil. Charakter Blomkvista je oproti zámořským detektivům příjemně rozdílný. Není to člověk s mindrákem, ale člověk s otevřeným pohledem na věc a zdravým rozumem a to se mi líbilo .Jak říkám je to perfektně sepsané, výborně natočené, ale některé scény by se daly zkrátit nebo jen naznačit (většinou se to týkalo jen Lisbethina příběhu). Finchere dej si bacha. 85%

Deus Ex: Human Revolution (2010)

Na polic pc her je to jedinečný zážitek. Perfektní vizuál futuristického světa v budoucnosti roku 2027 člověka pohltí a ponurá atmosféra člověku nedá spát do té doby, dokud hru nemá dohranou, aby na konci mohl přemýšlet nad tím, co to právě dohrál. Tohle je hra, která má myšlenku. Myšlenku, která má hloubku. Myšlenku, nad kterou by jsme se měli zamyslet. Pokud se tohle Derricksonovi podaří zfilmovat se vším všudy co má hra a hlavně, aby nezprasil tu dějovou linku, která v závěru tak geniálně vyústí, tak tu máme sci-fi, která podobně jako Blade Runner přesáhne hranice. Hra: 110% Cinematic trailer: 90%

Lovci pokladů: Kniha tajemství (2007)

Druhý díl Lovců už je o nějaký ten level v kvalitě děje výš a režisér spolu s s hlavními postavami filmu koumají nad tajnou prezidentskou knihou, o jejíž existenci jsou jen dohady. Vcelku poutavější, nápaditější, zábavnější, ale v závěru to zase ztrácí na spádu děje. Ke konci už sem sledoval hodinky, kdy už bude konec a v závěru, kde by asi mělo to napětí nějak fungovat to na mě bohužel nijak nepůsobilo. V hercích se objeví i esa v podobě Helen Mirren nebo se tu zase objeví Jon Voight spolu s Harrisem. Na druhý díl se nemůžu nijak stěžovat. Líbil se mi víc, než první, pobavil mě víc, ale ten závěr byl slabý. Každopádně stejně jako první díl je to dobrý film na vypnutí a člověk si u něj odpočine. Pokud to se stoupáním kvality půjde takhle dál, tak se vcelku těším na třetí díl. 75%