Kostka (1997)

Pamatuju si, jak mě Kostka tenkrát vzala… Myšlenka moc dobrá, interiéry a efekty výborné, atmosféra náležitě úzkostná a tíživá, pěkná kamera, slušně vybraní herci a dobře vykreslený jejich vývoj. Měla jsem malinko problém s koncem – ani ne tak s pointou jako takovou, ale spíš s jejím vyvedením. Ale je to velmi dobrý psychologický horor, rozhodně stojí za shlédnutí.

Constantine (2005)

3+ … ale to jen za dost slušné efekty a profesionální zpracování. Nepohltilo mě to, což tak nějak očekávám od mysteriózního filmu. Atmosféra celého snímku je podivně nijaká; dobře zahrané, už zmíněné vyvedené efekty (peklo – peklíčko ;), dobrá kamera i střih… ale je to celé nějak nesourodé.

Moucha (1986)

Je to dost dlouho, co jsem viděla Mouchu.. přesto můžu s klidným svědomím konstatovat, že se tenhle film zapsal hluboko do mojí paměti, a to asi takto:. Napětí, jinakost, sterilní výraz hlavní postavy, který dokonale doplňuje dramatičnost celého děje, odpornost té havěti :). Tenkrát mě smetla idea teleportace a její scénické podání.. dneska mohou působit dost obyčejně, ale celé to má svoje nezapomenutelné kouzlo. Dneska už je to retro, ale precizní a působivé.

Kontakt (1997)

Pokud jste milovníkem kvalitních sci-fi a nesnášíte rozblemcané a zbytečné scény z růžové knihovny, jděte o dům dál. Nechala jsem se svést místním relativně vysokým hodnocením filmu a řadou dost pozitivních kritik a výsledkem byla nuda, čekání na Godota, moje posměšné šklebení nad populismem USA, překusování řady úplně hloupých a zbytečných scén, nelogičností a poněkud křesťanské agitky ;).. no prostě jsem se nudila a šklebila a nezachránilo to ani pár slušně vyvedených vizuálních efektů ke konci filmu. Ano, dokoukala jsem to.. asi proto, že jsem doufala, že z toho nakonec vyleze něco inteligentního. Zbytečně.

Důkaz (2005)

Škoda. Je to jen rádoby dramatické.. Změť lidí, scén a emocí, které nedokážou hluboko zasáhnout. Snad ani jednomu herci jsem jeho persónu pořádně nevěřila. Anthony Hopkins si ve své roli duševně narušeného matematika nesáhl ani do třetiny svých schopností, je to asi jedna z jeho nejslabších rolí, co znám. Nemohu říct, že jsem se úplně nudila, ale bylo to jen dost průměrné drama. Vzhledem ke kapacitě námětu a některých herců to celé vidím spíš jako promarněnou šanci.

Ruiny (2008) odpad!

Strašný, hrozný, příšerný.. Nuda, nuda, nuda.. pak už jen posouvám dopředu o 10 minut.. 20 minut.. Prvoplánový scénář, nekonečné, zbytečné a prázdné dialogy, příšerní herci, podprůměrná kamera, trapné až směšné vizuální efekty, totální absence napětí, natož strachu, nebo snad nedejbože husí kůže a zvýšeného svalového tonusu. Nedokázala jsem to dokoukat. Škoda času.. a snad i škoda slov..

Interstate 60 (2002)

Je to zábavná oddechovka.. něco jako palačinky s dost sladkou marmeládou.. někdy na ně přijde chuť :) Nejsem zrovna příznivcem "ameriky", ale v tomhle případě jsem jí strávila bez potíží; není přehnaná, působí spíš jako záměrný popud k nadhledu; bez ní by to nebylo ono. Nečekejte záchvaty smíchu. Je to lehce stravitelná pohodovka s řadou celkem netradičních nápadů, pěkným scénářem a pár náměty k zamyšlení. V rámci svého žánru lehce nadprůměr.

Moon (2009)

Divák by se měl předem připravit na pár nelogičností (nechci spoilerovat - nerozebírám). Pro milovníka sci-fi je ale Moon příjemným zážitkem, kde si oči přijdou na své, i mozek si trochu zapracuje a o napětí je taky postaráno. Jak už naznačil Adrian a další, koho vzaly Sunshine a Gattaca, pobaví ho i tenhle snímek. Přes všechny svoje mouchy je to lehce nadprůměrné sci-fi. Navíc je opentlené moc povedeným a atmosférickým soundtrackem (- doporučuji volume doprava ;). Celkově 4-.

Dogville (2003)

Dogville je 100% jiný zážitek. Fúze divadla a filmu, minimalistického pojetí a maximálního vtažení do emocí hlavní hrdinky, jakési lehkosti ve vyjádření psychologie jednotlivých postav a tíživé atmosféry z celé té podivné parády. Nicole Kidman mě znovu přesvědčila, o svých hereckých kvalitách. Tahle role jí sedla jako ulitá; parádně v ní uplatnila svojí schopnost zprostředkovat emoci, "aniž by vlastně hnula brvou". Lars von Trier je pošahaný a svým způsobem geniální šikula, na co sáhne, to smrdí velmi netradiční zábavou, o jejímž obsahu se dá dumat i měsíce a roky po shlédnutí.