Twin Peaks: ohni se mnou pojď (1992)

Poprvé - mrazení po celém těle a doposud při sledování filmu nepoznaná mozková aktivita Podruhé, potřetí.. a pořád baví.

Anténa (2007)

Vzhledem k mému vztahu k televizi, spíš teda "běžné bedně pro širokou veřejnost", je La Antena jako voda na můj mlejn.

Monty Python a Svatý Grál (1975)

Paráda :). Ortodoxním věřícím se asi otevírá kudla v kapse, já se vznášela na obláčku záchvatů smíchu a ironicky ujetého koutku. Scény vyhnané do krajnosti, stejně tak i jednotlivé charaktery. Geniální a naprosto originální dílko; od téhle party se snad ani nedalo nic jiného očekávat.

The Quiet Earth (1985)

Dávám sice 3, ale nudila jsem se. Zajímavé, i když trochu oprané téma, které je slušně promarněné. Na psychologii postav šlo určitě přitlačit - vždyť o té to celé mělo být - ne?. Efekty na svou dobu dobré, exteriéry a interiéry dobře vybrané a aranžované a slušně nasnímané. Ale příběh se vyvíjí od desíti k pěti. Škoda.

Mladý Sherlock Holmes (1985)

Pěkné efekty, slušné výkony herců.. ale... Jedno klišé za druhým, prvoplánové. Dobrý rozjezd, ale čím dál, tím hloupější scénář. Několikrát jsem dostala záchvat smíchu nad hloupostí některých scén, několikrát jsem se dokonce naštvala.

Snídaně na Plutu (2005)

Moc-moc příjemný film. Hlavní role je zahraná dokonale, Cillianovi Murphymu jsem to věřila od začátku až do konce. Celý příběh má spád a dynamiku, nudy se vážně není třeba obávat. Není to komedie, u které by se jeden popadal z břicho, ale úsměv a podivné teplo na duši vás budou provázet skoro celou dobu (až na pár "drsnějších" scén, ze kterých hlavní hrdina stejně nakonec vybruslí svým mile potřeštěným způsobem). Něco tak chytře zábavného jsem dlouho neviděla.

Pozemšťan (2007)

Námět byl to, co mě motivovalo film shlédnout. Předem jsem četla několik kritik, byly dost kontroverzní, což je často dobré znamení - že půjde o zajímavý snímek. V tomhle případě byla zajímavá fakt jen ta myšlenka, hercům jsem to nevěřila. Hromada scén a konverzačních smyček je úplně prvoplánová. Příběh se snaží rádoby šokovat a bourat předsudky, ale postrádá opravdovou gradaci a hlubší myšlenku ve své podstatě i ve svém vyústění.

Metropolis (1927)

Nadčasové dílo po všech stránkách. Vizuální a filozoficko-psychologický trip, který musel svého času neskutečně ohromovat, a který bude jistojistě tajit dech i dnes a zítra a mnohá pozítří. Pro mě Láska na první pohled.

Caligula (1979)

.. hádám se sama se sebou, jak tenhle snímek ohodnotit. Lítá to někde mezi ** a **** .. snad se jednou rozhodnu. Drsné stvárnění drsné doby a drsného vládce. Atmosféricky povedené, ale tak trochu na jedno brdo. Napadá mě 'co tím vlastně chtěli říct?' .. 'a nebo to snad měla být jen jedna velká imprese?' .. Někdy si ho pustím znovu.