Agora (2009)

Dobrý film o hnusu a zpátečnictví náboženského fanatismu.

Alois Nebel (2011)

Polovičaté tak nějak ve všech směrech. Ztvárnění sice pěkné, ale po čase ztrácí na působivosti. Soundtrack mě spíš zklamal, od Kružíka jsem čekala víc kreativity. Že by nějak extra podtrhoval a atmosfericky povyšoval příběh, to se říct nedá - a že by to příběh potřeboval. Celé to nějak nevyzní.

Gosford Park (2001)

Všechno supr - po formální stránce. Ale už teď vím, že zítra ve mně z toho filmu moc nezůstane.

Krajina přílivu (2005)

Neodtrhla jsem oči z obrazovky, ale nemůžu říct, že by mě to opravdu pohltilo.

Stalker (1979)

Je to jako jedna dlouhá úzkostná haluz, při které má člověk pocit, že z ní snad ani není probuzení.

Třináctá komnata (2004)

Chytré a moc pěkně vizuálně zpracované psychologické drama. Soundtrack parádně podtrhuje atmosféru, čehož si vždycky cením. Film na večer, kdy si jeden chce trošku podumat.

Pochyby (2008)

Tváří se to honosně a filozoficky, ale je to rozvleklá snůška dialogů bez opravdové strhující hloubky; v kvalitním balení, to se musí uznat. Tenhle film by měl diváka aspoň trošku emocionálně rozsekat, zarazit, vyprovokovat a vést k hlubokému zamyšlení. A vono nic.

Trio z Belleville (2003)

Nádhera! :) .. Moc příjemné, chytré a nenuceně vtipné pokoukání. Kochala jsem se snad vším - animací, hudbou, scénářem, "interiéry a exteriéry", atmosférou zašlých časů... no a co teprv těmi ksichty! Vřele doporučuju.

Pohřben zaživa (2010)

Je to nečekaně dobře zahraný triller s "dobrým" koncem - tedy koncem, který to celé neposlal do kopru, jak jsem se původně obávala.