Koule (1998)

Bože, bože. Jak už tu bylo 100x řečeno - z takovýho zajímavýho námětu podle pěkný knihy udělat tyhle nudný, bezvýrazný, uspěchaný, silně nedovařený a občas i jemně přiblblý míchaný vejce je nehoráznost. Bez známých herců by po tom neštěk' ani pes. Váhal jsem mezi 2-3, ale ten konec mě utvrdil v tom, že 2 je až moc. A vůbec, Hoffman působí jako kdyby nevěděl co má hrát, Jackson vypadá, že to má všechno v paži a hérečka Sharon Stone je ještě o fous afektovanější než obvykle. Jednou a dost.

Přehlídka děsu (2011)

Křečovitá snaha o vtipnost se tu až na pár vyjímek vůbec nedaří a to je u hororové komedie asi problém. Půl hvězdy za Ádu a půl za hlášku z Duka Nukema ke konci filmu. Zbytek je ubohost.

The Lost Spider Pit Sequence (2005)

Pán prstenu mi hodil docela hezkou sumičku chechtáků, tak jsem si řek' co si nenatočit něco s pár kámošema jen tak pro prdel. Vždycky se mi líbily ty starý černobílý filmy. Čiší z nich taková ta komika, jak ty herci srandovně hrajou a mávaj rukama, nohama a vším co maj po ruce, nebo ty pitomoučký a naivní triky. V tý době ještě nebyla technika na lepčí, víte. No a tak jsme si řekli, že natočíme děsně tajnou, cenzurovanou a krutopřísně ztracenou scénu starýho opičáka Pinponga. Bylo to fajn, s kámošema jsme se nasmáli až běda a celkem se to i podařilo a vypadá to fakt jako za starejch časů. Taky jsem to dělal já, tak co by 'ste čekali. Vážně paráda. Byla to psina to jo, ale teď pořád přemejšlim, jestli to mělo nějakej větší smysl. Nebo nějaký poselství. No hlavně že to byla prdel. Váš P.J.

Rychlé šípy zakládají klub (1979)

Pro mě tak o 10 kočičích pracek nejlepší šípovina, co se u nás zfilmovala. Jasně, je to krátký, je to parodie, ale je to famózně natočený i zahraný. Doporučuje šest z pěti Dlouhých bidel.

Caveman (1981)

100% realistická simulace života pravěkých lidí. Přesně a na vlastní oči uvidíte jak lidé v pravěku žili, jak se oblékali, jak souložili či kterak si připravovali volské oko. Dozvíte se i to, že v pravěku při dešti byla modrá obloha a lidé odráželi stíny. Pravěcí ještěři přes den kokrhali a v noci vyli na měsíc, nebo houkali jako sova a yetiové (zastarale játyové) měli holý prdele.

Cesta do pravěku (1955)

Pjostě pjo mě a myslím že i pjo mnoho dalších jeden z nejlepších českých filmů. A to je pjavda. Film jak čtyji kjuci jedou pjoti pjoudu času od čtvtohoj až do pjvhohoj a potkaj na svý cestě jůzný pjavěký potvoji je pjostě skvělej. Koukal jsem na něj jako malej kjučina a koukám na něj i dneska. A víte co? Chutná jako tenkját.

Den nezávislosti (1996)

U pár srdceryvných scén se mi chtělo malinko ubliknout. Například poté co si Will Smith "půjčí" vrtulník a jsa veden svatým Valentýnem a svým neomylným instinktem najde v totálně zdemolovaným městě a v naprostý tmě svojí na 99% uhynulou přítelkyni, která nato suše prohlásí "Jdeš pozdě". Tohle mi prosím nedělejte. Bojový a morálku pozvedající projev prezidenta a následné reakce dojatých a nakopáníemzáckýchprdelí chtivých pilotů a různé létající sebranky taky řádně prověřil můj žaludek. Jinak ale docela zábavný a až na pár výše zmíněných poblijónských scén hezky a svižně ubíhající film, který nenudí. Proto za 4.

Šimon a Matouš jedou na Riviéru (1975)

Další komedie, která nechce stárnout a v jejím čele dva naklonovaní hrdinové. Šimonovo razítko bylo kdysi velice populární a na základních školách byl zvýšený výskyt otřesů mozků.

Tlouštík z Beverly Hills (1997)

Ohňostroj trapnosti s ninjovským vuřtem v hlavní roli. Většina filmu je úděsná křeč plná nevtipných skečů, ale dá se to dokoukat a ten konec docela ušel.

Hvězdné války podle Turka (1982)

Naprosto neuvěřitelná červenoméďovitá debilita nejvyššího možnýho stupně. Nesouvislá matlanina scén zdánlivě na sebe nenavazujících, triky a masky nepochopitelný, to se nedá slovy vyjádřit např. gumový robot, vlkodlak nebo co to bylo a méďové neustále mručící a mávající napřaženýma rukama, ne ne, to si jen člověk celý film říká: K NE-U-VĚ-ŘE-NÍ! Ale právě pro tuhle NAPROSTOU debilitu zvráceně zábavný.