Já, padouch 3 (2017)

Výborný záporák z časů, kdy Madonna nevypadala jako přestárlý transexuál, účesy byly vostřejší než švýcarský nůž po generálce a v každé in puse byla umístěna boublegum, jako vždy roztomilá děvčátka, hlavně nejmenší a její jednorožčí anabáze, no a sem tam povedenější scénka, toť hlavní devízy třetího padoucha. Spousta hluchých míst a vtipů více či méně nevtipných tvoří odvrácenou tvář Grůa a společně s Drůem je potápí do šedivých vod průměru.

RUCH: The Movie (2017)

Ačkoliv jak koluch výborný mám sluch, viděl jsem Ruch, nedostavil se vzruch. Pak náhlý výbuch! Co je, čuch čuch? Abych snad neměl na zadku pruh, musel jsem vypustit svůj vlastní duch, na závěr přišel vhod lopuch, jenž zpuch a hle, kol zakroužilo tu hejno much. Tak zatím zdar, jdu na čerstvější vzduch.

Turbodiesel (2008) (studentský film)

UnikÁtní dokument, a píšu velké Á, aby bylo vidět, že je opravdu unikÁtní, o fejkové bytosti rodu homo automobilus, který člověka donutí přemýšlet nad sebou samým. A na závěr jeden song pro Fandu: Šedá dálnice a špína na zádech je můj svět, který někdo zmapoval, svět meďáků skoupý na parádu, tak sbohem fejku, já jedu dál...

To (2017)

TO, znovu přežvýkané a vyvrhnuté jinou, mladší a současnější krávou, připomíná spíše bizarně krvavou, občas úsměvně naivní a nelogickou pohádkovou komedii se strašidelnými prvky, zaměřenou především na Beverly Hills style, tzn. běžné problémy a první lásky dospívajících teenagerů a jen tak bokem je tu jeden clown, kterého je nutno trochu proplesknout a to všechno v pohodě, na pána, bez volání policie, bez většího stresu, hysterie a psychóz, vždyť je to jen pomalovanej mišuge, co vraždí a žere děti, že. Proto pokud jste náctiletí, budete se nejspíš výborně bavit. Pokud ne, nuda, či znechucení se s největší pravděpodobností nedostaví, leč bude nutné sem tam spolknout nejednu nahořklou pilulku placeba.

Odvážná hyena 2 (1983)

Velký bizár! Jackie žil v prvním díle s dědečkem, ovšem v druhém díle byl záhadně vzkříšen jeho otec, a proto Jackie žije nyní s ním. Anebo to už není Jackie, nýbrž úplně jiný čínský občan, který je Jackiemu pouze k nerozeznání podobný. Jackie byl v prvním díle hodně švihnutý a volnomyšlenkářský, ale nyní už mu zcela ruplo v bedně. Bez varování chodí střídavě hladce oholen, potom s moderním plnovousem a za chvíli nato s knírem a retardovaným červeným nosem a tyto podoby každou vteřinu střídá (což je zapříčiněno Jackieho dezercí v půlce filmu). Dále tu máme čínského da Vinciho, který za pár minut sestrojí stopadesát smrtících pastí a navrch perpetum mobile a jehož identitu a úlohu ve filmu si už nepamatuji, také jedno děvče, jejíž role ve filmu je pro mě doposud záhadou a staré známé dva záporáky, ačkoliv by se mohlo jednat pouze o dvojníky, k nerozeznání podobným záporákům z prvního dílu, to si netroufám určit. Nyní jsou navíc posíleni o pětici bojovníků, kteří machrují zlatými hábity a slušivými sombréry, na néž zřejmě balí čínská děvčata. Děj je značně cimrmanovský a skáče hned tu, hned tam, záběry se chaoticky střídají a aby byl chaos zcela dokonán, tak se na závěr do boje teleportuje i Jackie z prvního dílu a svede zcela identický zápas se stejným protivníkem. Nevšední, zvráceně zábavný kungfu zážitek. Nutno viděti :)

Odvážná hyena (1979)

Pokud něco naplňuje termín kungfu film, pak je to Jackieho Odvážná Hyena. Bojové scény nejvyššího kalibru od začátku do konce, nějaký ten zdařilý vtípek navíc a hlavně nabušený Jackie v neskutečné formě, ve kterém to vře, rve se jak hyena a řve jako pavián!

Božská relikvie (1986)

Létající Jackie létá tam a zpět, občas spadne ze stromu nebo si vypůjčí od černochů artefakt a pak si zapekáčuje. Někdy zase pomáhá retardovaným zpěvákům a vyrvává je ze spárů nebetyčně stupidní církve materialistů, což je s velkým náskokem ta nejdebilnější náboženská družina, která kdy byla filmem stvořena.

Stateční strážci (1978)

Žánr tohoto filmu je uveden jako "akční", ale je to především naučný film a to z vícero důvodů. Pojďme si je společně probrat. Nuže, asi nejdůležitější informace a faktický poznatek plynoucí z děje je ten, že číňané se nepohybují tak jako my, ale pouze letecky, nebo zvláštními žabími přískoky. Pokud skákajícího prchajícího padoucha pronásledují taktéž dva skokani, tedy skokani rodu Homo Sapiens, působí to velice dramaticky. Číňané taktéž mistrně ovládají převleky a imitaci, a proto se zvládnou zamaskovat do kteréhokoliv člověka, či zvířete a pouze zdatný kungfista dokáže odhalit jejich pravou identitu. Z filmu je taktéž patrné zcela odlišné chování hadů. Čínští hadi se neplazí tak, jak by se na slušně vychovaného hada slušelo, ale drze poletují vzduchem, nebo obratně vyskakují na nic netušící čínské občany, zasypávají je svými kluzkými těly a cení na ně zažloutlé jedovaté stoličky. Dále, každý kopec v Číně má svého krále, jehož poddané tvoří zčásti mnichové a zčásti indiáni. Velice kladné je, že v každé, byť i v té nejodlehlejší čínské pustině, stojí výčep. A nakonec jedna rada: Ocitneš-li se v čínské rvačce a kolem se míhají rozličné zbraně, neboj se. Vše je gumové.

Pán draků (1982)

Drak, Býk a Kanec. Vlastně ne, Kanec tam nebyl. Tak znovu, Drak a Býk jsou kámoši. Kámoši do nepohody. Sice oba vypadají na třicet, ale podle jejich chování, a také přísného výchovného přístupu jejich otců, je jim kolem sedmnácti. Mají vítr ve vlasech, pochcávaj si nohavice, posílají děvčatům draky a za odměnu dostávají rajčata a bio vejce. Občas si střihnou i sportovní match v nějakém neznámém asijsko-kungfu sportu a sem tam dostanou přes ústní dutinu, když se zapletou do nějakého maléru. A to je všechno. Dva kámoši, jeden příběh. No, on příběh tam skoro žádný nebyl. Ale to je jedno. Kozel a Beran. Teda vlastně Drak a Býk. Dva kluci. Kluci kámoši.

Zbraň odplaty (2008)

Letí singijeon, letí vzduchem, nepotí se, vzduch ho chladí, když se cítí unavený, tak si spadne doprostřed číňanů... a teď vážně: Historicko romantická rozprávka v duchu tří stovek u Thermopyl, u které létají rakety na orbit a při záběrech na tisíce zmasakrovaných těl hraje romantická hudba.