• Fantasy

Beze stopy (2002) (seriál)

Průměrná detektivka. Jack Malone a jeho tým vyšetřuje zmizení beze stopy. Pozitivně beru fakt, že se zde střídají dobré konce s těmi špatnými, tedy že pohřešovaná osoba je v jednom díle nalezena živá a zdravá a třeba v tom dalším jí nejdou mrtvou. Divák si tak nemůže být nikdy jist, zda obeť bude zachráněna či ne. Tři hvězdy.

Karcoolka (2005)

Perla mezi animovanými filmy. Nebudete se mnou souhlasit, ale Karcoolka je skvost mezi těmi všmi Shreky, Doby ledovými a Strašpytlíky. Zatímco u těch třech výše zmiňovaných animovaných a rádobyvtipných filmů jsem se ani jednou nezasmál ( narozdíl od mého šestiletého bratrance, kvůli kterému jsem tam do toho kina šel ), u Karcoolky jsem se chlámal od začátku do konce. Mého bratrance to moc nebavilo, což je zvláštní, když jak jsem výše napsal ho bavil Shrek, Doba ledová a ostatní animáky, které viděl. Tak jsem si položil otázku, jestli Karcoolka není spíše pro dospělejší diváky ( nebo alespoň pro odrostlejší děti ). Některé náznaky a hlášky nemůže šestileté dítě pochopit ( například parodii na xXx nebo Matrix ). Takže názor mého bratrance: "Strašně se mi líbil Shrek ale Karcoolka moc ne." Můj názor: Přesně opačný :o)))))))))))))

Vyvolený (2000)

Super skvělý film se zajímavým námětem. Konec filmu sice neobrací předchozí děj o 180 stupňů, jako u Šestého smyslu ale překvapí zaručeně stejně.

Gilmorova děvčata (2000) (seriál)

Dobrý, pohodový seriál. U každého dílu se výborně bavím, škoda, že už to nedávaj.

Mlha (2005)

Mlha se jistě nezařadí mezi kultovní filmy, jako je třeba Noční můra v Elm street, Hallowen nebo Pátek 13. Nicméně bych chtěl říct, že je to jeden z těch lepších hororů, u kterého jsem se opravdu hodně bavil. O to víc mě překvapili některé recenze a názory o tom, jak je tento film ubohý, hloupý, nudný a nezajímavý. Nemám ten pocit, a i ten konec se mi líbil.

12 opic (1995)

Z mého hodnocení se z děje filmu nedozvíte vůbec nic, abych náhodou nic neprozradil z pointy, která je v tomto filmu naprosto geniální. Alespoň já jsem tedy na konci zíral z otevřenou hubou na titulky a říkal si, že to přece není možné. Ale je. Pokud vám tedy můžu radit, než se zakoukáte do tohoto skvostu ( bez ironie ), nečtěte žádné recenze, názory a pokud vám někdo řekne: "Hele, chceš říct jak dopadne film 12 opic?", zašijte mu pusu nití. Čím méně toho o tomto filmu víte, než ho spatříte, tím více si ho vychutnáte. Takže vám bude muset stačit, když vám řeknu ( respektive napíšu ), že je tu super film a podle mého vůbec nejlepší sci-fi, jaké jsem kdy viděl ( a můžu vám potvrdit, že jsem jich viděl hodně ). Bruce Willis i Brad Pitt zde předvádí své nejlepší výkony a překvapivě dobrá je i Madeleine Stowe, v roli psychiatričky. Příjemnou zábavu při sledování filmu vám přeje Nediro, který dal 12 opicím pět hvězdiček, ač by jich chtěl dátr aspoň deset. :)

Valentine (2001)

Vyvražďovačka, která neurazí ale ani nijak výrazněji nenadchne. Hlavní zápletka neuvěřitelně neoriginální ( kluk se chce pomstít za šikanu někdy před dvaceti lety ), rozuzlení je též bez překvapení, i když úplný konec, který poukazuje na to, že by se mohlo natočit pokračování, možná vyrazí dech. Happy end nečekejte.

Anatomie (2000)

Průměrný horor, spíše thriller. Zápletka celkem originální, ač konec bohužel nepřekvapí ( já jsem hlavního pachatele/pachatelku objevil někdy v půlce ). Kdo se chce bát, tak tenhle film není nic pro něj, atmosféra tady naprosto nefunguje, i když pro někoho může být děsivé už jen samotné prostředí pievny plné mrtvol. Průměrný kousek za průměrné tři hvězdičky.

Aljaška v plamenech (1994)

Seagala moc rád nemám. Ani tento film moc nemusím. Je tam pár opravdu nelogických scén ( hlavní hrdina přežil ten výbuch na začátku jen proto, že je to hlavní hrdina. Každý normální člověk by byl na škvarek ).

Temnota (2002)

Ač základní zápletka filmu není nikterak originální ( strašidelný dům, který si žije vlastním životem tu byl už mockrát, viz například opravdu nepovedený Gantry Row 13 ), tak tenhle film není vůbec špatný. Film je rozdělen podobně jako třeba Kruh na sedm částí ( pondělí, úterý, středa...) a i když hororový nádech to chytne až ve čtvrtek, nudit se nebudete ani na začátku. Děj je obzvláštněn jakýmsi syndromem, kterým trpí otec rodiny, která se přestěhuje do strašidelného domu. Zajímavý nápad. Konec je opravdu šokující, nebudu tady z něj nic prozrazovat, nejsem svině.