• Fantasy

Lovci myšlenek (2004)

Velmi nadprůměrná vyvražďovačka s velmi nadprůměrnými logickými dírami v ději. Tolik náhod na jednou, to prostě nemohl naplánovat obyčejný člověk ale jelikož to beru jako nenáročný popcornový film, dávám čtyři hvězdičky. Místy mi to připomínalo Nezvratný osud, hlavně první úmrtí s tím plynem. Neustálé obviňovaní druhých lidí už jsme zase viděli v Carpenterově věci, ale jestli z něčeho bral tento film inspiraci, tak rozhodně z detektivky Agathy Christie, Deset malých černoušků. Fakt, až na pár vyjímek jako kdyby to bylo natočeno podle toho.

V jako Vendeta (2005)

Nikdy jsem nebyl na psaní komemtářů a vlastně ani nevím, co o tomto filmu napsat. Spokojíte se tedy s tím, když napíšu, že to byl opravdu dobrý film?

Matrix (1999)

Nevíte, jestli se tady dá nějak dát filmu šest hvězdiček? Ne? Ale to je škoda. Já si totiž myslím, že pro nějaké zvláštní případy by se šest hvězdiček celkem hodilo. A Matrix rozhodně je jeden z těch zvláštních případů. Úchvatný film.

Ptáci II: Konec země (1994) (TV film)

Stejně nekvalitní jako první díl, jen s tím rozdílem, že to bylo natočeno o třicet let později a tento fakt tudíž musím ve svém hodnocení zohlednit. Proto odebírám ještě jednu hvězdičku.

Ptáci (1963)

POZOR!!! V mém příspěvku mohou být spoilery:Nepochybuji o tom, že kdybych tento film viděl v roce 1963, dal bych jistě pět hvězdiček. Efekty byli na dobu vzniku opravdu geniální ale mě tomu něco chybělo. Já ten film neviděl před čtyřiceti lety, já ho viděl poprvé teprve včera v noci a proto budu hodnotit z pohledu dnešního diváka. První hodinka spíše než horor, thriller nebo snad drama vypadá jako německý romantický film. Nic se tam neděje, velké množství dialogů o ničem a pokud se tam někde objeví nějací ptáci, tak jen proto, aby zase rychle odletěli. Jejich chvíle totiž přichází až v druhé polovině. Ale ani ta druhá polovina nezvedne moje hodnocení ze dvou hvězdiček. Scény, které mají nejspíše působit napínavě, či dokonce hororově na mě působili spíše směšně. Ano, pár opravdu povedených pasáží tam je ( hlavní postava Melanie sedí na lavičce u školy a za ní se srocují vrány, nejdříve tam jsou dvě, postupně přilétají další a další a když si Melanie všimne, co se za ní odehrává, už jich je tam snad stovka ). Konec mi přišel příliš rychlý, čekal jsem, že se tam něco ještě bude dít, že na ně ptáci ještě zaútočí ale nic se nestalo, oni si prosté odjeli autem, nic víc, nic míň. No, film by měl být alespoň o dvacet minut kratší. Začátek byl příliš dlouhý, konec příliš krátký, takže bych vysřihl některé scény ze začátku a na konec ještě přidal nějakou akci.

Likvidátor (1996)

Průměrný film s Arniem ale ta scéna s Arnieho seskokem z letadla a nasledném chycení padaků, tak ta mě rozesmála opravdu hodně.

Doba ledová 2: Obleva (2006)

Nestává se často, aby byl druhý díl lepší než první. Době ledová se to povedlom, tedy alespoň podle mého názoru. Veverka dostává větší prostor a její scény jsou vždy plné humoru. Nadprůměr mezi animovanými filmy.

Zahrada zla (1998)

Nevím, kterého chytráka napadlo dát tomuto filmu označení horor. Mám-li to brát jako horor, je to totální odpad na samém dnu všech odpadů, kde hnije i ten nejhorší film, jakej kdy byl natočený. Ale já to jako horor tedy neberu, taky proč že? Kvůli těm pár scénám na konci? Pche. Tento film je detektivka, a já to proto budu také hodnotit jako detektivku. A jakožto detektivka to není vůbec špatné, filmu nechybí napětí a překvapivé rozuzlení. Takže čtyři hvězdy, mě se to líbilo.

Harry Potter a Kámen mudrců (2001)

Jako pravý knižní fanoušek Harryho Pottera musím dát čtyři hvězdy, to prostě nejde jinak. První film tohoto brýlatého čaroděje s jizvou na čele se povedl ale tu jednu hvězdičku musím dát pryč, hlavně za vynechání zápletky s drakem Norbertem, která ve filmu prostě chybí. Pár věcí je narozdíl od knihy jiných ale to asi nejde jinak. Tento film se mi ale velmi líbil.

Úsvit mrtvých (2004)

Čekal jsem něco ve stylu Braindead: Živí mrtvý a dostalo se mi jen slabej odvárek. Ale bylo to celkem dobré, některé scény ybli i napínavé. Jako odreagování dobré.