• Thriller

Transformers 3 (2011)

Od Transformers 3 se nedalo čekat, že předvedou něco, co nebylo v 1 a 2, ba dokonce že by předvedli něco navíc. A s tímto vědomím film v mém oku funguje, líbí se mi, ale už mi nelahodí tolik jako předchozí díly, obzvlášť ten první. Bay opět se svou egomonstrozitou přistupuje k akci, která je opět vizuálně velmi líbivá, ale děj by vydal na stopáž večerníčku. Komu se předchozí díly líbily, trojka ho nijak nezklame, neboť mu podává nápoj s příchutí přechozích dvou dílu, neurazí, ale nijak zvlášť nenadchne. Prostě, už se mi chce říct, klasická Bayovina.

Transformers: Pomsta poražených (2009)

Michael se nám opravdu trochu utrhnul ze řetězu a i já, kterému u tohoto typu filmů ke spokojenosti stačí kupa dobře vypadající akce, musím uznat, že ten nepoměr mezi akcí a narací je opravdu propastný a pokračování Transformerů nedosahuje kvalit jedničky. I tak ale nedokážu "transformeří" pokračování hanit. Od Transformerů prostě očekávám akci se skvělým vizuálem a tu jsem dostal, i když v trochu větším balení než jsem původně čekal. Opět výborný Shia a skvělá hudba.

Transformers (2007)

Jako malej kluk jsem měl oblibu v animovaných Transformerech a nejrůznějších hračkách - robotech, kteří se měnili v auta a nejrůznější vojenskou techniku. Transformers jsou pro mě melancholickým probuzením dětského já okořeněným pořádnou špetkou akce a triků, která slastně ukojíi i mé dospělé ego. No a co, že Transforměři jsou plní klišé a patosu, no a co, že jde o megalomanský blockbuster, no a co, že Megan Fox lépe vypadá než hraje... Když si Transformery pouštím, nechám je, ať mě vtáhnout do svéha světa, užívám si akci, užívám si skvělé triky a efekty, užívám si ty patetické řeči, užívám si pohled na Megan Fox a na hodiny koukám, až když se divím, jak ten film tak rychle zase utekl. Nelze nepochválit dle mého názoru výbornou hudbu a velmi dobrý výkon Shia LaBeoufa.

Škola základ života (1938)

Spolu s Cestou do hlubin študákovy duše bezesporu nejlepší film ze školního prostředí v éře černobílých filmů, ba dokonce jeden z nejlepších vůbec. Vždy se však musím smát, jak mladé studenty hrají o dost starší herci.

Captain America: První Avenger (2011)

Nadprůměrná komiksovka, která vcelku rychle uteče, ale nijak hluboký dojem nezanechá. Najednu stranu jsem se u filmu bavil, na druhou stranu mi přišel, jak to říct, takový "neslaný, nemastný", něco mu prostě chybělo, aby to byla pecka... Rozhodně mi nesedlo spojení doby druhé světové války s laserovými zbraněmi apod. Také kostýmy, jak Captaina Americy, tak nácků mi přišly spíče úsměvné. Příběh je vcelku plitký a využívá patosu a okoukaných schémat. Ale v globálu film kupodivu celkem funguje. Navíc, jde o film o zrodu prvního Avengera, který vysvětluje i mnoho otázek, které si nezasvěcen položí po shlédnutí Avengers, a i v tom má film svou hodnotu. Nutno dodat, že Captain America však ani zdaleka nedosahuje akčních kvalit Avengers, z dálky kouká na záda i Batmanovské trilogii a pokulhává kdesi v pozadí spolu se Spidermanem, jehož první dva díly mi subjektivně přišly o něco lepší než První Avenger. 70% PS: Dabing nácků s přízvukem opravdu katastrofa!

Avengers (2012)

Avengers jsou jedna velká akce se skvělým vizuálem a triky, na kterých se nešetřilo. Celý film se bojuje a celý film se ničí. Když se jdete podívat na film plný superhrdinů, nic jiného ani nečekáte... Film má komiksové ladění, moc se tu neřeší co a proč, prostě se jde do akce, hrdinové mají charaktery, které odpovídají komiksovému pojetí a hercům jejich postavy padly jako ušité. V tomto směru autoři splnili úkol na jedničku. Co možná trochu filmu chybí jsou takové ty drobné detaily a informace, které si postupně dává divák dohromady a které ve filmu vytváří pozadí a atmosféru, Avengers jsou v tomto směru jako rozjetý vlak, do kterého vás autoři bez varování hodí. Nutno však poznamenat, že akce to byla parádní. Ovšem můj subjektivní zážitek z batmanovského zakončení Avengers nepřekonali.

Hvězdná brána - Děti bohů (1997) (epizoda)

Pilot k dlouholetému kultovnímu seriálu, který se zapsal do historie scifi žánru. Pilot má vše, co si i seriál jako celek po dlouhá léta následně držel, je poutavý a záživný.

Hvězdná brána (1997) (seriál)

Již kultovní seriál, na který jsem koukal po dlouhá léta. Dlouhou dobu si seriál držel svou kvalitu. Trochu polevil ke konci, kdy je znát absence Richarda Deana Andersona, ale i tak to byl dobrý zážitek. Na seriálu mě pouze štvaly některé dosti nezáživné díly, ve kterých se nic nedělo a jejichž účelem bylo protáhnou každou sérii. Hvězdná brána je má srdcovka a patří k mým nejoblíbenějším serálům.

Ajťáci (2006) (seriál)

Zábavný sitcom z IT prostředí, který sází dle mého na poněkud sušší humor než konkurenti na trhu, což mi ne vždy úplně sedí. Série má pouhých 6 dílů, což je škoda. V každé sérii se střídají díly, u kterých se buď chlámu smíchy nebo mi přijdou vcelku nudné. Ajťáci jsou nadprůměrně kvalitní a zábavný sitcom, který patří rozhodně mezi to lepší, co tento žánr v současnosti nabízí.