• Thriller

Hobit: Neočekávaná cesta (2012)

Předně nutno poznamenat, že Hobit není Pán prstenů. Platí to o knize a platí to i o filmu. Hobit, stjeně jako Pán prstenů, se dle mého mínění hodně drží knihy, a proto je film takový, jaký je. Hobit je mnohem pohádkovější, obsahuje několik odlišností (např. skřeti v něm více mluví apod.) a hlavně v něm nejde, narozdíl od Pána prstenů, o osud celé Středozemě, nýbrž v uvozovkách jen o jednu výpravu. Kdo šel do kina natěšený na velkolepějšího Pána prstenů, musel odcházet zklamán. Ovšem krácení hodnocení Hobita kvůli (přehnaným) očekáváním velkolepé podívané, je dle mého názoru trochu škoda. Ano, Hobit sice nebyl filmová bomba loňského roku, jak mnozí očekávali. Musím přiznat, že i já z kina odcházel tak trochu zklamaný. Ale následně u mě převážil požitek z další návštěvy Středozemě, jakási melancholie a uvědomění, že máme štěstí, že můžeme zhlédnout na flmovém plátně skutečnosti, které předcházeli jednomu z největších knižních a filmových příběhů své doby. Nakonec jsem tedy s filmem spokojen a těším se na další pokračování. Nevadí mi ani, že Peter Jackson rozdělil Hobita na 3 díly, naopak. Neočekávanou cestu pojímám jako prolog k dalším 2 dílům, od kterých si slibuji více akce okořeněné nádhernými vizuálními efekty. Jinak 48 fps podle mě není zas taková bomba, jak někteří říkali, a 3D mi k Hobitovi nesedí a ani ve filmu není příliš využit jeho potenciál, když už této technologie museli jeho tvůrci využít. Co by mě na Hobitovi z moderních výdobytků kinematografické technologie lákalo nejvíce, je verze v Dolby Atmos, bohužel touto technologií u nás nedisponují téměř žádná kina.

Game Page (1998) (pořad)

Ne, že by Game Page byl něco extra, ale rozhodně mi přišel lepší než Re-play a narozdíl od Re-play jsem se u něj i občas usmál ne jen z důvodu "stupidity" jeho moderátorů. Škoda, že ho už přestali vysílat, v současnosti to byl asi nejkoukatelnější pořad o hrách.

Re-Play (2009) (pořad)

Herní pořad, který není nic extra a jehož moderátorská dvojka mi přijde dost, nevím, jak to říct jinak, toporná. Bohužel jde ale asi o jediný pořad pro herní fandy, na který se u nás dá koukat.

Grimm (2011) (seriál)

Grimm představuje detektivní fantasy s prvky hororu a napětí. Na seriál se dá vcelku dobře dívat, i když chvílemi to vypadá, že jde jen o pouhé epizody bez nějaké významnější spojitosti, neboť postupné odhalování takového toho "co, jak a proč" se děje, alespoň ze začátku, na můj vkus pomalu, i přesto je však seriál poutavý a postupně se rozjíždí.

Nesvatbovi (2005)

Překvapivě dobrá americká komedie, která má velmi dobrý rozjezd, v závěru však už trochu zadrhává a zvolňuje. Stopáž na tento žánr na můj vkus kapku delší a Ferrell v závěrečné části zcela trapný a otravný.

Kopačky (2008)

Pohodová komedie, které dominuje Jason Segel, kterému značně sekunduje okouzlující Mila Kunis.

Těsně vedle (2007)

Místy milé, místy vtipné, místy trapné a místy nudné.

Zelený sršeň (2011)

Komiksovky mám rád, ovšem Zelený sršeň mě u srdce nebodl. Pokud čekáte akčňárnu typu Avengers, tak na to rychle zapomňte a spíše se připravte na akční komedii in american style v hlavní roli se "superhrdiny" Rogenem a Chou a v roli hlavní krásky s Cameron Diaz. Film je od začátku až dokonce nudný. Rogenův humor mě ze židle nezvedá, naopak mě do ní se stařecky přísným pohledem ještě více zaraží. Kdybych měl říct, co se mi na filmu líbilo, musel bych odpovědět, že ty jejich vytúněný a nablískaný bouráky, ale to je tak vše.

Malí rošťáci (2006)

Komedie, která se dá dokoukat až dokonce, místy i lehce pobaví a vyvolá příjemné předvánoční pocity.

Piráti z Karibiku: Na vlnách podivna (2011)

Musím přiznat, že Piráti z Karibiku patří k mým oblíbeným sériím. Ovšem po zbytečně protahované 3 mi přišlo trochu zbytečné točit další pokračování. Řekl jsem si ale, dobře, uvidíme, co z toho nakonec bude. A co z toho nakonec bylo? Ničím neurážející, ale zároveň ničím neoslovující, plavba, která po předchozích dílech pro mě osobně byla trochu zklamáním. Milostné techtle mechtle Orlanda a Keiry mi vůbec nechyběly. Bohatě je však nahradil vztahnevztah Johnyho s Penelope, která mi přišla dost nevýrazná. Opravdu vtipných momentů bych našel také jen poskromnu. I vizuálně dobře vypadajících monster značně ubilo, v podstatě je ve filmu zastupují jen mořské panny, u kterých člověk spíš nechce, aby vyapdaly jako monstra. Naštěstí ve filmu vypadaly dobře.Ta část s mořskými panami se mi na filmu líbila asi nejvíce. Co očekávat od dalšího pokračování vážně netuším, nicméně jsem toho názoru, že série se měla utnout po 3. díle.