• Thriller

Ztracený poklad Aztéků (2008) (TV film)

Ze začátku jsem se lekl, že jsem si spletl kanál a koukám na Hvězdnou bránu, když se ve filmu obejvili hned 2 herci z tohoto seriálu, ale bohužel jsem se nespletl. Čekal jsem záživný dobrodružný film, bohužel film nebyl moc dobře provedený ani promyšlený (např. poklad, který nese film i ve svém názvu, představoval asi jen těch pár kopí a sošek v místnosti s kamenem, který hledali - no kvůli tomu bych se teda vydal na nebezpečnou výpravu, taky mi nešlo do hlavy, jak asi ta skrytá vesnice mohla v horami uzavřeném údolí uprostřed pouště staletí přežívat - nikde žádný zdroj vody nebo jídla, taky mě nenapadá, jak se v té skyté vesnici v uzavřeném prostoru mohli členové první výpravy měsíc skrývat za pár kameny a přežít bez jídla a vody, a takhle bych mohl pokračovat ještě dlouho...). Na to, že jde o film z roku 2008 mi přijde dost amatérský. Potěšil pouze Michael Shanks v roli vševědoucího vědátora, která mu seděla už v Hvězdné bráně. Zbytek hereckého osazenstva však poněkud zaostává. No a ztvárnění Aztéckého boha na svou dobu také nic moc. Ale, že by se to nedalo dokoukat do konce, to zase ne.

Futurama: Fialový trpaslík (2009) (video kompilace)

Futurama film? Asi stejný výsledek jako v případě celovečeráku Simpsonových. Má něco ze zábavnosti seriálu, ale celovečerní film to neutáhne. Stejně jako u Simpsonových, kouzlo a vtipnost Futuramy jsou spojeny s cca 20 - minutovou stopáží, kdy nepovedený díl se skryje v sérii za nadstandartní díly a v globálu to vypadá skvěle a vtipně. To ale v celovečeráku nejde... Futurama film je zábavný, má ale i hluchá a nudnější místa, která se neschovají a ve srovnání se seriálem jde určitě o zhoršení. I tak to ale není žádný propadák, jen jsem zvyklí na seriálové pojetí Futuramy, které ji dle mého názoru sedí více. Feministická a "zelená" tématika (ne, že bych proti nim něco normálně namítal) mě v podání Futuramy příliš nepobavily.

Futurama: Milion a jedno chapadlo (2008) (video kompilace)

Futurama film? Asi stejný výsledek jako v případě celovečeráku Simpsonových. Má něco ze zábavnosti seriálu, ale celovečerní film to neutáhne. Stejně jako u Simpsonových, kouzlo a vtipnost Futuramy jsou spojeny s cca 20 - minutovou stopáží, kdy nepovedený díl se skryje v sérii za nadstandartní díly a v globálu to vypadá skvěle a vtipně. To ale v celovečeráku nejde... Futurama film je zábavný, má ale i hluchá a nudnější místa, která se neschovají a ve srovnání se seriálem jde určitě o zhoršení. I tak to ale není žádný propadák, jen jsem zvyklí na seriálové pojetí Futuramy, které ji dle mého názoru sedí více. Dle mého názoru jde o nejpovedenější Futurama film.

Futurama: Benderova hra (2008) (video kompilace)

Futurama film? Asi stejný výsledek jako v případě celovečeráku Simpsonových. Má něco ze zábavnosti seriálu, ale celovečerní film to neutáhne. Stejně jako u Simpsonových, kouzlo a vtipnost Futuramy jsou spojeny s cca 20 - minutovou stopáží, kdy nepovedený díl se skryje v sérii za nadstandartní díly a v globálu to vypadá skvěle a vtipně. To ale v celovečeráku nejde... Futurama film je zábavný, má ale i hluchá a nudnější místa, která se neschovají a ve srovnání se seriálem jde určitě o zhoršení. I tak to ale není žádný propadák, jen jsem zvyklí na seriálové pojetí Futuramy, které ji dle mého názoru sedí více. Jinak tenhle film je jedna velká vykrádačka jiných úspešných filmů, nutno podotknout, že ne příliš povedená. V druhé polovině jsem se celkem nudil.

Futurama: Benderovo parádní terno (2007) (video kompilace)

Futurama: The Lost Adventure (2008)

Ou! Tak tohle se hrubě nepovedlo... I když je to Futurama, jako Futurama nevypadá a ani zdaleka není tak zábavná. 2 hvězdičky - 1. za to, že se jedná o podtitul Futuramy a 2. za pokus autorů o něco jiného, ovšem s velmi nepovedeným výsledkem.

Futurama (1999) (seriál)

Vedle Simpsonových další animovaný seriál, který skvěle pobaví. Futurama je sice o něčem jiném než Simpsonovi, ale jejich kvality úplně nedosahuje. I tak se však u Futuramy vždy zasměju a nelze jinak než hodnotit za 5 hvězdiček.

Bartovy hvězdné války: Simpsonovi vrací úder (1999) (video kompilace)

Pokud se tvůrci rozhodli vybrat 4 díly a prodávat je na samostatném nosiči, nenapadá mě z jejich strany jiný úmysl než z věrných fanoušků vyždímat peníze. Co se ovšem týče dílů, patří k těm velmi dobrým a nelze jinak než této vybrané 4 dát 5 hvězdiček. Obzvlášť třetí a čtvrtý díl se mi líbí.

Akta Simpsonovi (1998) (video kompilace)

Pokud se tvůrci rozhodli vybrat 4 díly a prodávat je na samostatném nosiči, nenapadá mě z jejich strany jiný úmysl než z věrných fanoušků vyždímat peníze. Co se ovšem týče dílů, patří k těm velmi dobrým a nelze jinak než této vybrané 4 dát 5 hvězdiček. Obzvlášť druhý a čtvrtý díl se mi líbí.

The Simpsons: Gone Wild (2004) (video kompilace)

Pokud se tvůrci rozhodli vybrat 4 díly a prodávat je na samostatném nosiči, nenapadá mě z jejich strany jiný úmysl než z věrných fanoušků vyždímat peníze. Co se ovšem týče dílů, patří k těm velmi dobrým a nelze jinak než této vybrané 4 dát 5 hvězdiček. Obzvlášť první a čtvrtý díl se mi líbí.