• Thriller

Temný rytíř (2008)

Co k tomu říci? Prostě: "Wow!" Temný rytíř má dechberoucí atmosféru, prostě si připadáte, jako byste ty pocity strachu, zmaru a chaosu zažívali na vlastní kůži. Když jsem u prvního dílu trilogie vychvaloval herecký výkon zejména Balea, musím totéž učinit o Ledgerovi. Jeho Joker je prostě úžasně zahraný. Při každé scéně s Jokerem, při každém jeho rozhovoru prostě hltám a hltám a jsem stále nenasycen, nechci být nasycen... V postavě Jokera se mísí naprostý chaos a strach s naprostou lehkostí a samozřejmostí, se kterou jsou podávány, absolutní šílenost s genialitou, které jako by se spolu prolínali. Prostě psychologicky interesantní zážitek. Ovšem film má i chybky, i když v porovnání s jeho kvalitou, opravdu zanedbatelné. Pokud bych však měl jmenovat, tak se mi opět nelíbilo obsazení Rachel. Jako by se Nolanovi nedařilo najít tu správnou herečku, a tak pro další pokračování je možná lepší, že tuto postavu nechal zemřít. Postavu Denta jsem zase píliš nevěřil Eckhartovi. Nevím, zda taková měla postava být, nebo zda to je výsledek jeho hereckého výkonu, ale přijde mi, že se Eckhart do své role příliš žene, a tak je postava Denta o něco razantnější, než by mě osobně ve filmu sedělo. Jako chybku vnímám i scénu s tunelem, která mi přišla velmi předvídatelná. Ale jak bylo již řečeno, tyto chybky se naprosto ztrácí v neuvěřitelně kvalitním zpracování filmu. Temný rytíř ve mě vyvolal diváckovský orgasmus a ukázal mi, že jsou ještě filmy, na které má smysl se dlouho dopředu těšit. Díky Christophere a spol.

Batman začíná (2005)

Nolan nevsadil na megalomanské a předražené scény, namísto toho větší důraz klade na psychologickou stránku filmu, a to se vyplatilo. A to díky skvěle zvoleným hercům (až na Katie Holmes), kterým jejich role sedí jako ušité. Obzvláště Bale je bezkonkurenční, doslova žeru jeho výkon a věřím mu každé jeho slovo a emoci. Spolupráce Nolan - Bale opakovaně ukazuje, že prostě funguje. Film má výbornou atmosféru, za což dost vděčí i vynikající hudbě. Batman začíná opravdu velmi solidně nastartoval sérii. Ovšem na plných 100% to úplně nevidím, a to právě díky výše zmíněné Katie Holmes, která, ať se na mě nezlobí, zahrála v životě jedinou roli, a to v Dawsonově světě, protože tam její postava byla velmi blízká jejímu herectví. Katie, nevím, jak to lépe popsat, je taková "stará, mladá", její postavy díky jejímu herectví vypadají jako holky, které se neustále hledají, jsou nevýrazné a toporné. Její výkon je velmi zastíněn skvělými výkony ostatních herců (Bale, Caine, Neeson, Oldman, Freeman, ...), kterým jejich role prostě věříte a hltáte je, zatímco u scén s Holmesovou se tak nějak nudíte. I tak ale nelze hodnotit jinak než 5 hvězdičkami.

Rio (2011)

Další milý, dobře vypadající a zcela předvídatelný animák. Animace ptáků se mi líbí, film hýří barvami, ale dobrý dojem z něj mi kazí taneční a pěvecké scény, které prostě ve filmech nesnáším, ať už hraných nebo animovaných... Rio je další animák, který zapdane do průměrné šedi animáků, které sázejí na jistotu.

Kung Fu Panda slaví svátky (2010) (TV film)

Vánoční speciál Kung Fu Pandy je trochu zběsilý, ale to přesně kopíruje Vánoční prožitky většiny z nás. Vánoce jsou i o shonu, zběsilých přípravách, rozhodování, s kým svátky strávit, abychom si nakonec spolu s nejbližšími usmířeně sedli k Vánoční tabuli. A o tom je i tento speciál, který dle mého názoru patří k těm lepším Vánočním speciálům. Dokonce se mi líbí víc než klasické Kung Fu Panda filmy (i když možná je to tím, že speciál trvá jen 21 minut, což u Kung Fu Pandy bohatě stačí).

Kung Fu Panda 2 (2011)

Film Kung Fu Panda 2 v podstatě kopíruje jedničku, jen obměnil příběh. Autoři se prostě rozhodli, že když Kung fu Panda dokázal vyždímat z diváků dostatek finančních prostředků, není důvod nic měnit a zlepšovat, a proto opět vsadí na jistotu a nepokusí se o nic nového. Z Kung Fu Pandy 2 jsem měl sice subjektivně o něco lepší pocit než z jedničky, ale vzhledem k tomu, že nenabízí oproti jedničce v podstatě nic nového, přijde mi toto pokračování zbytečné a ušité jen za tím účelem, aby z diváků vytáhlo dost peněz, než kouzlo animáků, které sází na jistotu, zcela vyčpí...

Kung Fu Panda (2008)

Ve filmu si animovaná zvířátka zablbnou v kung fu stylu, ale film bohužel nenabízí nic nového, co by nenabízela kupa jiných animáků. Tak mi to trochu přijde, že se vydařilo pár animáků, které byly kasovními trháky, a tak se začaly točit další a další a výsledkem je plejáda animovaných filmů, které jsou v podstatě o tom samém, jen je každý zabalený do jiného obalu. Děti to určitě baví, ale dospělý divák už si časem začne říkat, že by to chtělo něco nového, něco víc... Kung Fu Panda v tomto směru nevybočuje od ostatních filmů, nabízí standartní zábavu, u které se děti pobaví a dospělí neurazí a třeba i zasmějí. Film Kung Fu Panda je takový standart, má vše, co má mít, ale nic navíc, čím by se lišil od svých kolegů...

Příšerky s.r.o. (2001)

Příšerky se ze začátku tváří nejen roztomile, ale také nadějně. Po úvodních minutách jsem si myslel, že se u filmu budu bavit, bohužel asi od třetiny filmu, kdy se až do samého konce začaly střídat jen honba za ztraceným dítětem se snahou jej následně utajit před ostatními příšerkami, jsem se postupně začal nudit. Co se týče dvojice hlavních hrdinů, Mike Wazowski se mi líbil, je zábavný, ale ze "strašlivého" Sullivana se postupně vyklubalo nudné a upjaté klubko emocí připomínající strachující se matku. Nicméně, pro caparty asi skvělá podíváná, alespoň mě osobně by to jako malého bavilo. Avšak vzhledem k tomu, že už malý nejsem, mě film už tolik nenadchl.

Zataženo, občas trakaře (2009)

Trochu bláznivé či zběsilé a trochu zábavné menu, které však nenabízí tolik jako někteří animovaní konkurenti na trhu.