Iron Man 3 (2013)

Pokud si 2446 lidí myslí, že si tento film zaslouží 87% rating, je to pro mě povel: padej do kina! A protože se jedná o akční sci-fi, ani jsem se nebránil. Na velkém plátně jsem si užil krásný vizuál a .......... a to je vlastně skoro všechno. Opravdu dobré hlášky či vtipy bych spočítal na prstech jedné ruky. Napětí a gradaci děje jsem nepostřehl. Záporáci měli až příliš fantastické schopnosti. ... Beru to jako komiksovou řežbu se zajímavými inovacemi. Bez pochyby kvalitní film, ale much má nespočet. ....Po prvé jsem si v kině počkal na scénku po titulcích a stála fakt za to :-D

Já, mé druhé já a Irena (2000)

Jim Carrey je blázen .... a pod vedením režisérů Farrellyových zde ztvárnil dvě skvěle ujeté postavy. Jednu ujetější než druhou. Od začátku až do konce je děj v pohybu a přicházejí stále nová prostředí, se kterými se musí rozdvojená osobnost Jima C. potýkat. Je to úchylné, je to vtipné, je to morbidní a k tomu všemu to má slušný děj. Komedie trvá bezmála 2 hodiny a nemá hluché místo. Některé pasáže vyvolávají chichot, některé smích a najdou se i pasáže totálního výtlemu. Jedná se o humor nikterak inteligentní, nicméně má něco do sebe.

Milionový závod (2001)

Prostě nemůžu jinak než 5 *. Dva roky po sobě to dávali v televizi na Silvestra po půlnoci. A v ten čas mi film prostě sedl. Skvělá komedie, nápad i volba herců. Bláznivé situace se díky své četnosti v průběhu sledování stanou normálními. Takže nálada po filmu je úžasná, protože přemýšlíte nad věcmi odlehčeně a to by podle mě měla správná komedie člověku umět zajistit.

Bídníci (2012)

Kdyby to nebyl muzikál, tak by se mi to možná i líbilo. Myslím, že stálo zato, to vidět. Už kvůli těm emocím, které ale dokáže vyvolat snad každý muzikál. To houpavé zpívání/mluvení mě ze začátku rozesmívalo, později sralo a po hodině sledování iritovalo. Ano, muzikály nesnáším. Na tento jsem se mrknul kvůli recenzi ve stylu "film o filmu", kde vyzdvihovali skutečnost, že herci při hraní opravdu zpívali (že to nebylo z play-becku) a tím to dokázali mnohem více prožít. A tak jsem hlavně sledoval dobré herecké výkony dobrých herců. ........Jakmile postavy nemají jasně definované příčiny chování a toto definování se odehrává na základě zahrání pocitů, ztrácím zájem sledovat příběh. A když vnímám pocity a nevnímám příběh, prochází mnou melancholie, o kterou nestojím.

Začátky (2010)

Komentář píšu s velkým odstupem od shlédnutí. Kompletně jsem zapomněl obsah, myšlenku i jak to vůbec skončilo, ale vím jedno: nelituji, že jsem se podíval. ... A proč vlastně píšu komentář k filmu, o kterém nic nevím? Protože mi v paměti uvízl určitý citát, na který nezapomenu a chci se o něj podělit. Poněvadž myslím, že má hloubku i když zní povrchně: "Hledám sex v naději, že přeroste v přátelství a vztah."

Taxi, taxi (2000)

Podle mě nejlepší díl ze zatím 4 natočených. Můj první film, který jsem si nahrál na kazetu VHS. A jediný film, na který jsem se podíval 2x za den, protože jsem se ho prostě nemohl nabažit.

Taxi 4 (2007)

T4xi jsem viděl v kině, na dvd a 2x v televizi. Po všech projekcích musím zvednout hodnocení ze 3 na 4 hvězdy, protože mě taxi stále baví. Od předchozích dílů je čtyřka docela ochuzena o automobilové honičky, na které se těšil snad každý fanda Daniela. Tento díl to ale bohatě vynahrazuje vtipem a komediálností. A jako komedie se řadí k těm lepším. Nikde není hluché místo, pořád tam někdo něco plácá a tak se vytváří spousta využitých příležitostí k humoru. Postavy docela dospěly, teda až na postavu generála, která začala spíše senilnět.

Ve stínu (2012)

Vysoké hodnocení pramení z toho, že diváci oceňují myšlenku, která je zřejmá až na konci filmu. Konec se mi taky líbí, ale hodnotím třemi hvězdami, protože nedostatky zpracování mi nedovolí jít výše. Za nedostatek považuji "soundtrack", jelikož poslouchat téměř po celou dobu filmu smyčcové nástroje mě otravovalo. Navíc hlasitost hudební a ruchové stopy je nepoměrně hlasitá k mluvenému slovu, kterému bylo velmi špatně rozumět. Naopak kamera a kulisy byly skvělé. Film je poděkováním lidem, kteří byly stejné nátury a smýšlení jako hlavní postava, zde ztvárněná Ivanem Trojanem. Závěr je výborný, bohužel mu předchází 60 minut děje, kde jsem přesně nevěděl co a proč se dělo.

Stalker (1979)

Velmi pomalý film (zejména první polovina), při sledování je potřeba nespěchat, nejlépe se zastavit a jen pozorovat a filozofovat. Film definuje oddanost přesvědčení, citlivost / vnímavost k okolí a respekt jako takový. Respekt nezatížený spojením s konkrétní mocí nebo konkrétním člověkem či skupinou lidí.

Atlas mraků (2012)

Dvě nejzajímavější citace z filmu: 1) "Nezapomeň, toto není výslech nebo soud, tvoje verze pravdy je podstatná." ---- odpověď:"Pravda je jen jedna, to její verze jsou nepravdivé." 2) "Je jedno co děláš, vždy to bude mít jen hodnotu kapky v nekonečném oceánu." ---- odpověď:"Copak není oceán jen velké množství kapek?" Můj komentář: Pro zvýšení úrovně pochopení je potřeba shlédnout Atlas mraků několikrát. Troufám si říci, že pochopení filmu jako celku, není možné. Protože vyjádření jednotlivých osudů, si každý může vztáhnout a vyložit po svém. Možná pokud by se jednalo o zobecněné poselství, dalo by se zjednodušit a tudíž i snáze pochopit. Ale kam by se poděla ta krása rozmanitosti a provázanosti životů?