Trans (2013)

Líbí se mi loupeže, líbí se mi hypnóza a do jisté míry se mi na filmu líbí i překombinovanost děje. A právě proto je pro mě "Trans" zážitkem, který jsem si opravdu vychutnal. Vychválit musím i hudbu dokreslující náladu scén. A jelikož je film plný hypno/psycho-frází, neodpustím si sem jednu z nich napsat: "Zlobit se, znamená, být obětí. Už jsem jinde. To je jediné skutečné vítězství."

Spring Breakers (2012)

Film Spring Breakers je "extended version" traileru Spring Breakers. Je to nic neříkající, na efektech a stylu založená, vymývárna mozku. Jediné, co se mi na této ujetině líbilo, byl herecký výkon J. Fraca alias Aliena, který se do role opravdu vžil. Celkově hodnotím kladně - někdy si rád nechám znásilnit mozek.

Pomsta mrtvého muže (2013)

Krimi / Thriller / Drama / Akční / Romantický .... tolik přívlastků a všechny jsou napsány oprávněně. Herci dostali opravdu těžký úkol. Colin Farrell a Noomi Rapace na mě svým uměním dokázali přenést celou paletu pocitů, se kterými se ve snímku vypořádávají . Jejich žal, vztek, bezmoc, strach, rozpolcenost je táhnou ke dnu, od kterého není možné se odrazit. Ztvárnění se mi líbí - když si dávají postavy načas s odkrýváním karet životních událostí. Když vykonané skutky plní nevyřčená očekávání. Když závěr a titulky spojuje emotivní hudba.

Stoker (2013)

Úplným začátkem filmu nás provádí podmanivě natočené scény, které ukazují nevinně působící detaily a úvahy o životě, jež lze bez kontextu považovat za vzletné. Jakmile plynoucí minuty odhalí poměrně šokující kontext, nad úvodní scénu se vznese temný mrak a diváku dopřeje studenou sprchu.

Ten, kdo stojí v koutě (2012)

Perfektně uchopená, už snad 1000 krát zpracovávaná tématika. Mělo to příběh, mělo to hloubku, bylo to lidské a proslov při závěrečné scéně mě svou pravdivostí dostal.

Soudný den (2008)

Ať si říká kdo chce co chce ... já mám tento film rád, protože i když je značná část motivů kopírovaná, stále má svůj styl. Kulisy uvnitř "zamořené" zóny jsou perfektní, bengál přeživších je našlapaný, úchylný a živočišný. R. Mitra - skvělý účes, postava a oko. Soundtrack a kamera - parádní.

Smrtonosná past: Opět v akci (2013)

Akce bylo hodně a o tu mi šlo, takže já jsem spokojený. Nenudil jsem se, .....ale přijde mi, že John McClane do Ruska nepatří - svůj styl si sice drží, ale spíše už jen ze setrvačnosti. Jedinou výtku mám ke kameře, která na mě působila "neutěšeným" nebo zbytečně moc roztřeseným dojmem. Tak nakonec 72%.

Rychle a zběsile 6 (2013)

Mé očekávání bylo hodně vysoké a luxusní kombinace úvodní jízdy a sestřihaného průřezu všemi předchozími díly, mě naplňovala euforií. Příběh měl velice dobře našlápnuto a jeho vývoj i závěr se mi líbil. Nejlepší scénou pro mě byl závod Doma a Letty. .................. Během filmu se bohužel objevila spousta WTF scén, ve kterých jsou zákony fyziky zašlapány do země, runway na letišti má asi 25 kilometrů, Dwaynovo neprofesionální chování zůstává bez následků atd. .... Celkový dojem tak od předchozího dílu klesá ze 100% na 77%.

Zásilka (2013)

Zřejmě nechtěná parodie na "akční fightovku". Ale nakonec se na to i přes všechny neduhy dalo dodívat.

Interview (2007)

1. Sympatická dvojice. 2. Celou dobu si divák myslí jen to, co mu bylo sděleno, že si má myslet. 3. Ve filmu mají obě strany rozhovoru o tom druhém nějaké mínění a podle toho se k sobě chovají. 4. Závěr trhá myšlenky, které se v průběhu filmu zdály být hluboké. 5. Divák je postaven nohama zase zpátky na zem, odkud se odlepil, ani neví jak.