Let (2012)

"Let" je film se zápletkou, která si rozhodně zasloužila být zfilmována. Režie se mi líbila, soustředila se velice na zdůraznění zápasu Whipa s alkoholem, což se mi líbilo. Nicméně na film jako celek se dívám z mnohem větší dálky a všímám si věcí, které shledávám důležitějšími. Myšlenky typu "společnost ráda a s nadšením věří v lež, protože s pravdou, skutek hrdiny nikdy nedosáhne takové vznešenosti" ,když se společnost dozví poskvrněnou pravdu, jakákoliv vykonaná dobrota se ztrácí ve stínu opovržení, které je v dané souvislosti neopodstatněné. Sečteno, podtrženo Let je kvalitním filmem, jenž si lze užívat a chápat jej ve více rovinách.

Paranormal Activity 4 (2012) odpad!

U dobrého hororu jsem v neustálém napětí a očekávání, co se stane. U špatného hororu jsem alespoň dvakrát vylekán a zbytek filmu považuji za parodii hororu, čili se směji, ale stále mám chuť se dívat. U "hororu" PA4 pláču nad promarněným časem (v mém případě trvalo shlédnutí od začátku do konce asi 15 minut - přehrávání jsem zpomalil pouze v "záživných" pasážích, ve kterých se nakonec nic zajímavého nestalo.

187 - Kód pro vraždu (1997)

Citace z filmu: "Bože, dej mi klid, abych přijmul to, co nemohu změnit a odvahu měnit to, co změnit mohu .... a moudrost, abych poznal rozdíl. Amen." Osobně mám rád zápletky ze školního prostředí. A toto dílo je jedním z těch lepších ve vlastním žánru. Podbarvené slušivou hudbou a realistické .... 83%

Vražda v hotelu Excelsior (1971)

Parádní komorní atmosféra za doprovodu příjemné hudby.Hraní Kopeckého a nejen jeho, je na mě až moc divadelní (přehnané). Tempo postupného odhalování pozadí vraždy je velmi pomalé. Spíše než filmové zpracování by se mi líbilo více zpracování divadelní (nvm jestli existuje).

Láska na druhý pokus (2004)

Na film jsem se podíval jen kvůli Jennifer Love Hewitt. V průběhu sledování se mi často vybavovaly scény z filmu "Nezvratný osud" (horor). Na rozdíl od něj se zde nebojovalo "jen" o život, ale také o lásku. Hrdinové si postupně uvědomují co znamená "skutečně milovat". .... Když Samantha (J.L.Hewitt) začala zpívat, uvědomil jsem si, že piju přeslazený šálek čaje .... a já zas až tak moc nesladím, takže 65%.

Dračí prsten (1994) (TV film)

Za mala jsem tuto pohádku zbožňoval. Všechny postavy živé i neživé či pohádkové bytosti mi byly i přes záporné vlastnosti sympatické. První díl hodnotím ****, druhý ***. S odstupem času (v současnosti) mi trochu vadí vady na logice, ale kvůli nostalgii a super hereckému obsazení nakonec 71%. PS: Malá Nikol je moc roztomilá a Karel hraje toho kruťase pohádkově dobře.

Slova (2012)

Podle mého názoru velmi dobře zrežírované drama se skvělým hereckým obsazením. Během dialogů mi občas běhal mráz po zádech. Jako ústřední informaci dílem sdělenou, považuji pohled nebo spíše ohlédnutí se za životem s učiněnými rozhodnutími, očima starého muže, jenž v mládí "ukradl" životem psanou knihu jiného muže. Komentář píšu za zvuku hudby plynoucích titulků dohrávajícího filmu, plný pocitů, které ve mně film vyvolal a doufám, že i zanechal.

Singham (2011)

Singham! ... Singham! :-) chodím po bytě a bojovným pokřikem volám:"Singham!" :-) Singhamovi prostě nelze nefandit. Tu melodii z hlavy určitě dlouho nedostanu. První polovina by mohla být kratší a rozebírání Singhamova vztahu prostřednictvím písní je tam podle mě tak trochu navíc. Ale písně asi k atmosféře indického filmu patří. Bylo to vtipné, akční, indické a zasazené do souboje dobra s korupcí - výsledek nelze popsat slovy, musíte to vidět.

Bastardi 3 (2012)

Proboha proč 5 hvězdiček? Protože poselství filmu je jasné a kdo jej nechápe .... asi studoval na zvláštní škole. Kdyby film řešil fiktivní problém, ohodnotím ho jednou hvězdou.

Resident Evil: Odveta (2012)

Scéna během úvodních titulků byla hodně dobrá, ale laťka smysluplnosti se potom propadla hodně hluboko. Připadalo mi to jako bych se díval, jak někdo hraje počítačovou hru a moc mu to nejde. Každý druhý záběr je zpomalený a to se stane zanedlouho otravným. Aspoň, že se Milla i ostatní herečky umí dobře obléci k příležitosti zabíjení mutantů a válení se v -20° po zamrzlém moři. Novinkou jsou zombíci, kteří umí jezdit na motorkách a v autech a při tom ještě střílet, ... umí také technicky správně sprintovat. A nakonec musím zmínit mutanty s kladivosekerama, které tvúrci vystřihli z dílu "Afterlife" i s hudbou a použili zde.