Jump street 21 (2012)

Díky tomuto filmu jsem se dozvěděl o seriálu. Shlédnul jsem asi deset prvních dílů seriálu a pak jsem se mrknul na části filmu znova. Deppa jsem zaregistroval už při prvním shlédnutí, [Daga] při druhém a Hoffsovou jsem musel ve filmu chvilku hledat :-) - má tam jen maličkou roličku. Toho asiata ze seriálu bylo myslím na chvíli vidět v puštěné televizi (ve scéně "přestřelka s Deppem"). Jsem strašně rád, když v novém zpracování hrají herci původního zpracování nějakou tu malou roli. Hoffsová je pořád pěkná ;-). A teď už k hodnocení samotného filmu: Byla to prča! :-D Líbilo se mi, jakým způsobem naznačili "vývoj" chování studentů na střední škole. Že aspoň v něčem je nová doba lepší.

Lupiči paní domácí (2004)

Černoch, asiat, nabušenej blb a chlápek, co "umí" s dynamitem - parta "expertů" vedená Tomem Hanksem, který značně jazykově vzdělán jest. I vědomosti má a pohotovostí je obdařen. Vznešeným jazykem dokáže vybruslit z ledajaké lapálie a k lapáliím druhých má také vždy co říci. Perfektně se doplňuje s Marlonem Wayansem, který je naprostým opakem chování Toma - jeden příklad za všechny - (Tom:"dárková krabice lahodné čokoládové bonboniéry dokáže obměkčit srdce nejednoho škarohlída." Marlon odpoví s důrazem na sprosté slovo:"Ten píčus neotočí kvůli bonbónům."). Film má výbornou, suše vtipnou, atmosféru a v jejím duchu se nese i zakončení filmu. Tohle bylo první shlédnutí a určitě nebylo poslední. :-)

Avengers (2012)

Po shlédnutí traileru a poslouchání kamarádů o tom, jak je to "skvělej a nadupanej" film, jsem byl na Avengery strašně moc natěšený a hodně jsem očekával. Stopáž 2hod. a 23min. je na můj vkus víc než dlouhá. Film má moc pomalý rozjezd, je zde poměrně dost hlášek, které udržují diváka v bdělosti. Menší roli si zde zahrála "Robin z himymu", což mne se mi líbilo. Druhá polovina je už konečně záživně akční, takže se je na co dívat. Nebýt geniálního vizuálu, mé hodnocení by nepřesáhlo 50%. Spolu se špičkovým zpracováním efektů se mé hodnocení vytáhlo na 73% :-). V průběhu filmu jsou 3 momenty, kdy komičnost situace donutí člověka vybuchnout smíchem. Scénku po závěrečných titulcích úplně nechápu, u mě vyvolala jemný úsměv.

96 hodin (2008)

Za poslední dobu nejlepší akční drama, jaké jsem viděl. Uvěřitelně realistické chování hlavních postav. Mám rád, když film graduje v akčnosti a brutalitě, když kamera kašle na eufemismy, když zápletka chytne za srdce a vy fandíte hlavní postavě tak, že sebou šijete na gauči přitom, jak nekompromisně dává Liam Albáncům sežrat svinstva co napáchali. A když je hlavní postava ještě k tomu vysloužilý vládní agent, tak moje spokojenost dosáhne vrcholu. V albánském doupěti se Liam choval trochu pohádkoidně, ale to je jen malá vada na kráse, kterou toto dílo představuje.

Oddělen (2011)

Mě filmy o osobních problémech lidí nějak extra nezajímají, ale tady se stávají tyto problémy součástí mozaiky, která má za úkol sdělit diváku obsáhlejší myšlenky, než blíže zobrazit jednotlivé střípky (problémy) tvořící mozaiku. A proto mě tento film od začátku až do konce naprosto pohltil. PS: A. Brody je herec s H.

My Normal (2009)

Film zaujme příznivce bdsm. Jde o seznámení s mentalitou zainteresovaných lidí. Lidí, jak v dominantní, tak v submisivní pozici. Konec filmu je třeba brát hodně s nadsázkou, někdo v něm může spatřit alegorii. Každopádně zobrazuje jak moc silná je touha, naplnit sebe sama pocity, které "obyčejní lidé" považují často za zvrhlé nebo úchylné. Film jsem viděl v angličtině bez titulků a s ne příliš bohatou znalostí jazyka, i přesto byla zápletka a dialogy srozumitelné, z čehož vyplývá, že snímek má vcelku jednoduchý a přímočarý děj.

Rande u přepážky (2011)

Parádní oddychová komedie. Neříkám, že jsem se pořád chechtal, ale film je plný komických situací a herců, jejichž hraní je také velmi komické (pozor: komické, ne směšné) př.: Patrick Dempsey. Při sledování jsem se ani na chvíli nenudil, pořád se něco dělo. Soundtrack i úvodní titulky podtrhují styl filmu, takže od začátku víte co od filmu očekávat, a to taky dostanete. Film hodnotím v rámci žánru na silné ****, myslím, že si snímek zaslouží vyšší hodnocení než současných 58%, a proto hodnotím *****.

Transformers 3 (2011)

Michael Bay umí dělat "akčňáky". Jenže po neotřelé jedničce, velmi akční dvojce, tady nám servíruje ještě akčnější trojku - ne že by ta akce nebyla pro oči nezáživná, ale už jsme "ji" viděli ve dvojce. Přijde mi, že Bay hledal záminku pro vytvoření akční scény úplně všude, a to i tam, kde se to nehodí (př.: Sam přijel se svou holkou do vojáky chráněného komplexu za svým žlutým autobotem). Příběh to samozřejmě má - typicky mimozemšťani chtějí ovládnout planetu. ... Líbila se mi na začátku práce s reálnými skutečnostmi (Apollo 13; závod o to, kdo bude dříve na měsíci). Lituji, že jsem na tomto snímku nebyl ve 3D, třeba kvůli scénám typu: výsadek vojáků s aeroblanami z vrtulníku. Fanoušci Transformérů si určitě přijdou na své.

Před svatbou ne! (2001)

Komedie jak má být. Sympatické herecké obsazení i herecké výkony. Děj se nikde nezadrhává, i v romantických scénách má spád. Jeden z těch filmů, u kterých vám po skončení zůstane úsměv na tváři. Půvabná Jennifer Love Hewitt, je pro mě třešní na dortu, jehož ingredience jsou vtip, láska a výborně uchopená zápletka.

X-Men: První třída (2011)

Nejnovější z řady X-menů nám odhalil historii doktora X, Magneta a původ ostatních hlavních postav. Osobně mám rád filmy v duchu "a jak to bylo na začátku". Vtipná, krátká scéna s Hugh Jackmanem nemá chybu. Na vizuálních efektech se nešetřilo a je na nich znát pokrok moderního technologií. Vzájemné poznávání x-menů a jejich zvláštních dovedností, zdokonalování sama sebe a tréning jako příprava na boj s nepřítelem, ... ale kdo je nakonec nepřítel? - to je X-Men: První třída.