• Pohádka

Zlatovláska (1973) (TV film)

Můžeme si jedině blahoprát, že se režie této pohádky neujmul Zdeněk Troška a zároveň musíme doufam, že se v jeho geniální hlavě nezrodí nápad na přetočení, jinými slovy "vylepšení", této pohádky. Angelo Michajlov napsal skvělou hudbu a nejspíš díky tomu se mi to tak líbí. Btw. nejradši tam mám Ladislava Peška. Hraje sice malou roli krále, ale hraje to skvěle (ostatně, co nehrál)

Pulp Fiction: Historky z podsvětí (1994)

Jo, tak ty bouchneš?! Tak to já budu rovnou srát atomový hřiby...typická hlášková záležitost. Neříkám, že se mi líbí všechny kapitoly, ale pět hvězdiček si to zaslouží. Je to přece kultovka :)

V Číně jedí psy (1999)

U tohoto filmu jsem nevěděl, jestli se mám smát, protože je to komedie, nebo být napjatý, protože je to akční řežba. Nakonec jsem se smál. Nechápu, proč se tam všichni museli střílet jen do hlavy. Dost dobrej film :)

Šimon a Matouš jedou na Riviéru (1975)

Tak nevím jestli byl blbší nápad zkusit parodovat Buda Spencera s Terencem Hillem, nebo tento nápad uskutečnit. Stalo se a výsledek je příšerný. Možná, že nemít to tak debilní scénář, dal bych hvězdičky dvě, protože za mých mladých let, jsem se u toho taky smál. Hold člověk ale stárne...

Ace Ventura: Zvířecí detektiv (1994)

Co dodat...nemyslím, že je vhodný tento film hodnotit z uměleckýho hlediska. Takový ambice to nemá. Každopádně je to komedie, u které jsem se smál od začátku do konce. Svůj účel tedy splnila. S chutí se na to podívám kdykoliv znova, což se o mnoha jiných komediích říct nedá.

Mstitel s píšťalou (1986)

Po obrovském množství ruských budovatelských sraček, se filmová produkce posunula dále na východ a začal nevyčerpatelný přísun sraček asijských. Škoda, že jsem byl tenkrát strašně malý a tento film, který jsem v kině viděl snad čtyřikrát, jsem naprosto zbožňoval. Vždyť koho by nebraly korejci popírající zákony gravitace při přeskoku obří sosny, případně ninjové metající kovové hvězdice (vždycky se trefili). Tato čistě vzpomínková záležitost si míň jak pět hvězdiček nezaslouží...Vím jistě, že vidět to znova, hvězdičkama určitě šetřím.

Kameňák 3 (2005) odpad!

Do třetice všeho zlého... Režisér Troška se nechal slyšet, že si už v poličce chystá místo na čtvrtého Plyšového lva (třetí byl udělen za vtipy nadupaný Kameňák 3). Nám nezbývá než doufat, že Kameňák 4 světlo světa nikdy nespatří. Snad by Filmová akademie mohla mít do budoucna v zásobě víc Plyšových lvů a jakmile Troška něco vypotí, hned mu ho vpálit. Bez hlasování. Vzkaz pro režiséra Trošku: Pane režisére Troško, ten Plyšový lev vážně není cena za kvalitu!!!

Kameňák 2 (2004) odpad!

Druhé pokračování a druhý Plyšový lev. To nemůže být náhoda. Troška nás tu brzo všechny uKEMEŇÁKuje. Nechci být přespříliš pesimistický, ale ani režisér typu Forman by s podobným námětem nehnul. Natožpak Troška...hodnocení jak jinak než ODPAD!

Kameňák (2003) odpad!

Stejně jak mě u jiných filmů mrzí, že pět hvězdiček je málo, tak u tohoto filmu mě mrzí, že ho musím hodnotit pouze označením ODPAD! Troška musí mít zvláštní smysl pro humor, jestli si myslí, že založit film na víceméně dávno ohraných vtipech, je trefa do černého. Myslím, že ocenění Plyšový lev (cena za nejhorší film roku) bylo uděleno víc než trefně...