• Pohádka

Princ Bajaja (1971)

Snad právě proto, že film není rozjuchaný, veselý, zářící barvami a vtipem, ale naopak je ponurý a smutný, spíš k zamyšlení, mne od dětství nějak zvláštně přitahoval. Jsou tam sice i některé nelogičnosti, např. když loupeživý rytíř se svými šesti nohsledy vykřikuje na nádvoří zámku, plném lidí: ,,Vzdejte se, jsme v převaze!" Tahle hláška mě vždy rozesmála. Ale našel jsem si tam i moudro do života, které mne provází od dětství a snažím se jím řídit. Když se Bajaja ptá moudrého koně, co je štěstí, on mu odpověděl větou, kterou jsem si zvolil za své životní krédo. Díky Bajajo.

Pretty Woman (1990)

Nenávidím romantické filmy. Ostatně, kdo by koukal na pohádky o tom, jak chudá popelka ke štěstí přišla. Kecám, pokaždé na to čumím a znovu a znovu se dojímám a bavím se klasickýma hláškama.Kdo by se nesmál? ,,Svině klouzavý..."! ...,,byli lepší, než La Scalla"...

Stvoření světa (1957)

Geniální film, miluju ho od dětství. Jen mám obavy, že v dnešní době je tento film v nebezpečí, že jej zakážou. Je totiž genderově nevyvážený. Bůh stvořil Adama jako bělocha, heterosexuála a navíc ženu stvořil z jeho žebra, což feministky asi nevydýchají. A to, že se ženou šijí všichni čerti už nebudu ani zmiňovat, nebo mě baby ukamenují.

Když draka bolí hlava (2018)

To mělo být jako co? Politická agitka ke stému výročí vzniku Československa? Blbější agitky se natáčely jen v padesátých, kdy se soudruzi snažili vychvalovat budování šokialismu.Slováci mluví česky, Češi slovensky, příběh (teda pokud se o nějakém příběhu dá mluvit) je nezáživný, nezajímavý a v podstatě o ničem. Co se hudby týče, tak to byl úlet na entou.Texty ještě horší I odrhovačky od dua Svěrák + Uhlíř jsou proti tomu noblesní hity na úrovni. ,,Aaahau aaahau, proč mě bolí hlava, aaahau aaahau, pomoz písničko, ať je zdravá..." Nechápu, jak se Mistr mohl takhle snížit a vypustit z hrdla takovou zhovadilost. Jednu hvězdu dávám jen z piety k Mistovi. Tohle dílko samotné nedosahuje ani na kategorii ODPAD. PS.: Osmani Lafita podal asi nejlepší herecký výkon. A to jen díky tomu, že tam dělal jen reklamu na sama sebe.

Koncert pro všechny slušný lidi (1989) (koncert)

Kryl, Kubišová, Nohavica... dobří, nic proti nim, ale u některých dalších ,,účinkujících" mě napadá jediné: Soudruzi asi věděli, proč některým nedovolili vystupovat...

Tohle je Sparta! (2008)

Docela povedená přiteplená komedie, kde se člověk pobaví a zasměje. Kevin si umí udělat prdel ze sebe sama, což kvituju, Carmen je sexy a nepokazí žádnou bžundu a Sean coby Leonidas je v černých tangáčích k sežrání. Ostatně, celá 13 členná armáda byla k nakousnutí, v Modré ústřici by byli za hvězdy.

Disaster Movie (2008)

Velice slabý odvar Scary movie. Bez děje, bez nějakého vtipu, jen směs odkazů na hromadu filmů a rádoby vtipných, mnohdy spíš nechutných skečů.

Linka - Epizoda 1 (2019) (epizoda) odpad!

Co by se dalo čekat od seriálu z pera těchto scénáristek? Když se podíváte, na čem se podílely, není divu, že ze sebe plodí jednu perlu za druhou. Ulice, ordinace, svatby, obchoďák... Jedna sr__ka vedle druhé, tak nemůžete čekat, že najednou začnou z rukávu sypat scénáře, které by měly hlavu a patu. Jedinou výhodu tyto dámy mají. Když ne ony kompletně, tak alespoň jejich mozky, mají-li nějaké, se dožijí vysokého věku. Protože: ,,Kde nic není, ani smrt nebere!!!"

Linka - Epizoda 3 (2019) (epizoda) odpad!

Záchranáři a Poldové v akci mixnuté v jednom? A už si to nechraje na ,,rekonstrukce" ale na ,,umění"? Herecké výkony u obého jsou na srovnatelné úrovni a známé tváře slavných (jakože)herců tomu nijak nepomůžou. (Omlouvám se paní Chýlkové, ta o herectví ví mnohé, ale tím spíš mě zaráží, že se k něčemu takovému propůjčila. Asi manko v rodinném rozpočtu...) Scénáře jsou ploché a zcela bez života, takže ani skvělí herci by s tím nebyli schopni nic udělat. V podstatě zbytečný pořad, vyhozené peníze.

Pošta pro tebe (2005) (pořad) odpad!

Na začátku tam byly celkem zajímavé, někdy i dojemné životní osudy. Po čase se z toho stala jednak politická agitka a výkladní okno pro socky, hysterky a bukvy, co se potřebují zviditelnit.