• Pohádka

Bídníci (2012)

Já to nechápu. Jestliže nenávidím muzikály, tak nepůjdu do kina na filmové zpracování muzikálu ,,Les Misérables" jen proto, že to jsou bídníci od Huga. Co jste, páni kritici, čekali jiného, než muzikál? Nebo jste si mysleli, že se kvůli vám v muzikálu nebude zpívat? Když vím, že se mi to líbit nebude, tak na to nečumím a nepomlouvám.

Harry Potter a Relikvie smrti - část 2 (2011)

Pochopil bych kritiky, kteří pomlouvají první jeden - dva díly ze série. Ale jestliže zjistím, že se mi filmy nelíbí, nebudu chodit a čumět na další pokračování. Zdejší kritici jsou buďto filmoví masochisti nebo nepíšou pravdu. Pokud zjistili, že to není jejich šálek kávy, proč sledují další díly? A naopak, jestliže, jak píší, shlédli všechny díly, asi se na ně z nějakého důvodu dívali. Takže ty pomluvy píší jen proto, aby si zachovali dekórum, že oni jsou na výši a takové stupidity odsuzují. Asi něco jako komedie od Trošky, že? Nikdo se na ně nedívá, nikomu se nelíbí, ale všichni znají a používají hlášky z filmů...

Harry Potter a Relikvie smrti - část 1 (2010)

Pro kritiky: PROČ NA TO ČUMÍTE, KDYŽ SE VÁM TAKOVÉ FILMY NELÍBÍ? Je to určeno dětem, vy si koukejte na českými lvy oceněné duchaplné filmové klenoty a neotravujte tam, kde vás nikdo nechce. Mi se Harryho seriál docela líbil.

Harry Potter a Ohnivý pohár (2005)

Řekl bych že u tohoto dílu už se začaly přechylovat misky vah u porovnávání knižní předlohy a filmové verze příběhu. Zatím, co první díly byly lepší ty v tištěné podobě, tady už je to na hraně. Následující díly už, dle mého názoru, filmová zpracování předčila tu psanou verzi. Měla švih a děj, knihy byly čím dál rozvláčnější a ukecané. Paní Rowling holt byla placená za slova, tak se snažila, aby jich bylo co nejvíc.

Harry Potter a Kámen mudrců (2001)

Celkem zdařilá pohádka pro děti. Když jsem film viděl poprvé v kině, říkal jsem si, že ti, kteří nečetli knižní předlohu, nemají možnost spoustu odkazů a narážek ve filmu pochopit. Ale i přesto je to koukatelná pohádka. S těmi knižními předlohami se to má asi takhle: Do 4. dílu je předloha lepší nebo na úrovni filmového zpracování. U dalších pokračování je to spíš opačně. Na knihách už bylo patrné, že je autorka placená od slova, takže byly rozvláčné, překombinované a příšerně ukecané. Takže filmová zpracování byla svižnější a stravitelnější. Poslední knihou jsem se prokousal jen díky tomu, že už běžel v kinech film a já jsem to chtěl nejdříve dočíst, než to uvidím v kině. Ale i tak je to celkem pohodový seriál.

Terminator Genisys (2015)

Po pravdě řečeno, na začátku filmu jsem čekal, že to bude mnohem horší. Už jen proto, že se film vpodstatě odvolává na prvního a druhého Terminátora, kteří byli nesrovnatelně lepší. Nad čím jsem nejvíce dumal bylo to, proč si autoři aspoň nepustí původní (30 let staré) filmy, když už chtějí navazovat na původní děj. Proč, když tam mají vystupovat postavy z původních filmů, nesnaží se aspoň najít herce, kteří by se těm původním třeba jen trochu podobali? Je jasné, že po 30 letech vypadají herci z jedničky trochu jinak, než tehdy (uznání a poklona Arnoldovi, to se musí nechat.), ale nemohli by se ti noví, hrající stejné postavy, nějakým způsobem aspoň stylizvat do originálu? Ale budiž. Po chvíli jsem to nějak překousnul a díval se dál a nelituju. Na originál to sice nemá, je tam docela dost nelogičností a dějových nesmyslů, ale co bychom čekali u amerického filmu, že? S logikou a fyzikálními zákony se tamní tvůrci nezatěžují. Člověk se s tím musí smířit, pak to jde. A tak jsem to dokoukal bez větší psychické újmy. Není to sice film, ke kterému se budu (narozdíl od jedničky a dvojky) vracet a koukat na něj znovu, ale úplně do šrotu bych to nedával. Pořád lepší, než některé marvelovky.

Co jsme komu zase udělali? (2019)

Francouzské komedie byly vždy docela zábavné, narozdíl od amerických se většinou humor obešel bez vulgarit a přesto fungoval. To platí i o tomto dílku. Předesílám, že první díl jsem neviděl, ale dvojka byla docela zábavná, i když z ní bylo hodně cítit to ,,multi-kulti" a nucená genderová vyváženost z toho cákala na všechny strany. Ale přesto to tak moc nevadilo, bylo to natočené celkem vkusně. Takže jo, dobrá komedie, nelituju návštěvu kina.

Panenka z vltavské tůně (1976) (TV film)

Vzpomínka na dětství. Jedna z těch povedenějších studiovek, na které se dalo koukat, občas se i pobavit a zasmát. Ostatně, pan Šimánek s paní Myslíkovou, coby taťka hastrman a tetička hastrmanka, jsou nedostižní a zábavní.

O princi Truhlíkovi (1996) (TV film)

Opět klasika polistopadové televizní tvorby. Herecké výkony jako u ochotníků z Horní Dolní, příběh bez zápletky, nuda, nuda, šeď, šeď. A co nepochopím, proč pořád ČT stylizuje pohádky o princích a princeznách do třicátých let minulého století. Asi mají ve fundusu hodně charlestonek, tak aby to herečky vynosily. Pro mne ale jedna poučka: Pricnezna jako z obrázku od Muchy - pohádka bude stát za prd. Povětšinou to bude bez šťávy.