• Pohádka

Žralokonádo (2013) (TV film)

Jak tenhle film hodnotit? Větší krávovinu jsem snad ještě neviděl, logiku to nemá ani co by se za nehet vešlo, popírá to fyzikální zákony, je to tak trapně předvídatelné a trikové zpracování je prachbídné. Ale my jsme u toho doma řvali smíchy od začátku do konce. Ti lítající žraloci jsou kouzelní a herci se tváří, jako by to brali smrtelně vážně. Prostě komedie jak cyp. Pro jistotu jsme shlédli celou sérii a ujistili se, že jsou to skutečně komedie. Tohle snad nikdo ani vážně myslet nemohl.

Cirkus v cirkuse (1975)

Vážení soudruzi kritici. Je mi jasné, že se dnes nebudou pět ódy na filmy z koprodukce ČSSR & SSSR. Dnes náš ,,hrdý" národ provozuje rektální alpinismus na opačnou světovou stranu. Leč dovolte mi podotknout, že pohádky a komedie Rusáci i Češi (Čechoslováci) ve své době uměli. A toto je tak trochu z obojího. Někteří tvrdí, že je ve filmu trapný humor. Mi to trapné (narozdíl od dnešních ,,komedií") nepříjde, je to film pro dětské diváky a od dětství jsem ten film miloval a i dnes, když jsem si film po letech pouštěl, jsem se těšil na pomocníčka hypnotizéra, kterému se zkracují nohy pod tíhou pána, na uhrančivého Inda, který chodí po stropě a hlavně na Janžurku, pojídající svůj kolosální klobouk. Byla úchvatná. Ne všechno, co vzešlo ze Sojuzu, musí být automaticky špatné. Dnes se točí mnohem větší hovadiny, nadupané počítačově vyfešákovanou akcí, fekálním humorem a nechutnostmi, kde o příběh ani nezakopnete, a jak to tu někteří vychvalují.

Ztraceni v moři (1999)

Hvězdně obsazený film, ale co tam ty hvězdy měly hrát? Whoopi se snažila, seč mohla, ale nebylo co předvést. Konverzační film s takhle blbě napsanými dialogy neutáhnou ani ti nejlepší tahouni. Michelle je skvělá, v tomhle filmu byla ale spíš zralá na facku. Zápletka je zajímavá, i když ty neskutečné náhody se dějí opravdu jen v pohádkách. Za mne ale dost slabý film.

Panna a netvor (1978)

Nemohu jinak, než dát plný počet bodů. Je to film z doby, kdy se ještě točily filmy s příběhem, ne na ,,efekt". Ponurá, ale kouzelná nálada filmu, doprovázená hudbou, na kterou se nezapomíná a vizualizace, jakou nedokáže vytvořit žádný počítačový program. Stokrát ohraný příběh je v tomto díle podán úplně jinak a já se přiznám, že i po letech mě mrazí v zádech při sledování netvora, který je nedostižný, krásný, děsivý a charismatický zároveň. Ale možná to bude tím, že poprvé jsem tento film viděl v dětském věku a už tehdy jsem byl uchvácen.

Král Artuš a rytíři Kulatého stolu (2017) odpad!

Proboha, co to bylo??? TV Barandov se rozhodla masírovat diváky sračkama ze všech stran? Honzík Musilů, Jarda Soukupů a k tomu výběr těch nejblbějších béčkových (či snad už déčkových) filmů!!! Herecké výkony stojí za prd, dialogy jak by smet a film je jeden velký průser. No, prostě svůj k svému. To už snad i ty reklamy jsou inteligentnější.

Nedotknutelní (2011)

Já pořád tvrdím, že francouzská komedie stále žije. Navíc jsou Nedotknutelní více, než komedií, díky reálnému základu námětu má film mnohem hlubší podtext, který byl ve filmu namixován tak skvěle, že to nebyla sladkobolná slátanina amerického typu, ale naopak skvěle gradující film bez hluchých míst. V zámořské produkci by se z příběhu stala jen dojemná slátanina plná klišé. Frantíci projevili dostatek citu pro vyváženost a tak je film zábavný a napínavý, divák má možnost se s postavami scítit a prožívá jejich nadšení, radosti i stesky.

Vezmeš si mě, kámo? (2017)

Měl jsem trochu obavu, jaký ten film bude. Ač patřím k oné menšině, o které se tady mluví, komedie s gay tématikou moc nemusím, protože se v nich našinci většinou ukazují jako upištěné, vykroucené a afektované kreatury. Tady se to ale svezlo spíš na vtipném (i když trochu za vlasy přitaženém) příběhu, který baví diváky celý film. Zápletka je sice trochu divná: Díky jedné zmeškané zkoušce, by přeci studenta nevyhodili. Určitě by dostal šanci svou chybu napravit, pokud ovšem u něj takové excesy nejsou na denním pořádku, což, jak z filmu vyplývá, není Yassinův případ. Ale jako záminka pro sňatek s kámošem je to dobré a z toho vyplývající komické situace jsou natolik vtipné, že mi drobné nelogičnosti vůbec nevadily a řvali jsme v kině smíchy. Konec byl sice očekávatelný, ale u těchto filmů mi klišé zas až tak moc nevadí. A Tarek s Philippem jsou skvělí tanečníci. A ,,sladcí" :-D

Mega bouře (2011) (TV film) odpad!

Tohle je tak nezáživný a blbý film, že by ho naše televize měly vysílat bez reklam, aby neodradily i ty poslední odvážlivce, kteří mají odvahu se na to dívat. Jako se to stalo u mne. Neuvidím, jak to skončí, protože ty reklamy jsou stejně blbé, jako tohle scifi. Jdu spát.

Připoutejte se, prosím! (1980)

To bylo v době, kdy se ještě natáčely komedie, které byly vtipné i bez hromady vulgarismů, prdění, zvracení a podobných nechutností.

Hospoda U bílé kočky (2009) (TV film) odpad!

Proboha! Vysvětlí už někdo konečně panu Rychlému význam slova ,,HEREC" ? I když v tomhle dílku byli špatní i ti, kteří to slovo znají. Fakt hodně špatná pohádka.