• Pohádka

ANO nebo NE (2018) (pořad)

Když to běželo před lety v ČST jako Šest ran do klobouku, bylo to zábavné. Snad i proto, že tehdejší ,,celebrity" byly skutečné hvězdy a ne cuchty. Dnes je to jen slabý odvar s nezajímavým a neschopným moderátorem.

Krejzovi - Narozeninová překvápka (2018) (epizoda) odpad!

Ach můj Bóóóže. To je zase ... ! Někdo by měl tvůrcům vysvětlit, že trapná situace se může proměnit v humornou historku, ale pokud prezentuji nějaké dílo jako ,,HUMORNÉ", pak by to nemělo být prvoplánovitě trapné. A že to trapné je. Novotný jako gay je ubohý, herecké výkony ostatních se drží v těsném závěsu za ním a humorných gegů je tam jak šafránu. Mimochodem, v Receptáři bude ode dneška v titulcích napsáno, že to uvádí Posranecký nebo Krejza? A ten suchánkův Béda Trávníček je vrchol. Opravdu uvažuju o tom, že tělesné tresty by se měly obnovit. Kopanec do prdky (zepředu) by tam zasloužili všichni. A scénáristi tuplovaně.

Lovci dinosaurů (2005)

Myslím, že to zas až tak blbé nebylo. Mělo to zajímavý děj i napětí, odsýpalo to a člověk se nenudil. Je sice fakt divné, že proč zrovna partičky lidí kolem stroje času se změny nedotkly, ale nebudu hnidopich. Prostě byli jediní, kdo s tím mohli něco udělat, tak to tak prostě bylo. Je fakt, že si tvůrci mohli trochu pohrát s těmi monstry. Krokodýli s opičí hlavou nejsou právě vrchol fantazie. Ale jinak celkem dobrý film.

Rocky Horror Picture Show (1975)

Genderově vyvážené, multikulturální a moderní... Kecám!!! Je to tak skvěle mrdlé, že na to člověk čumí s otevřenou hubou. A muzika je skvělá.

Útok trojhlavého žraloka (2015)

Komedie z produkce Asylum miluju. Po úžasných žraločích tornádech přichází tříhlavý žralok, aby zaútočil na naše bránice a trochu nám vypláchnul mozek. Stupidní dialogy ani tragické herecké výkony mne nepřekvapují, je to u těchto filmů víceméně standart, ale vždy se doma bavíme nad logickými úlety scénáristů. Tak například: Musíme utéci. Na OSTROVĚ nejsme v bezpečí, přesedneme na člun. Aby toho nebylo málo, na člunu nejsme v bezpečí, přesedneme na potápějícíse loď. Musíme doplout někam do bezpečí, třeba na 15 mil vzdálený atol, což je nejbližší pevnina. Že to řeší na palubě lodi, z které je po obou stranách vidět palmy, pláže a DOMY na blízkém pobřeží (protože se to natáčelo v nějaké zátoce?), to nikoho netrápí. Žralok ve filmu několikrát změní velikost, ale to je jen drobnost. Scéna z pobřeží, kdy frajer stojí po kotníky ve vodě a cca metr před ním vyskočí (ano, vyskočí!!!) žralok asi do výšky 5 metrů a při pádu zpět do vody SPOLKNE chlapa, POZOR!!! stále stojícího po kotníky ve vodě a v pohodě se celý ponoří zpět pod hladinu. Tohle umí jen v Asylum. Prostě komedie.

Karel Gott v operetě (1982) (pořad)

Za mne dobré. Vzpomínka na dětství a krásné árie. To průvodní slovo bylo sice dost křečovité, ale kvůli tomu jsem se na to nekoukal.

Monte Cristo (2002) (divadelní záznam)

Drákula II. Podobné hudební motivy, podobné obsazení, podobné pěvecké i herecké výkony, přehrávající a řvoucí Hůlka a Korn si ani nevšiml, že už nehraje šaška.

40 dnů a nocí (2012) odpad!

No prostě Asylum. Největší producent komedií. Žraločí tornádo byla sice taky neskutečná VAGÍNOVINA, ale divák se aspoň dobře pobavil a zasmál. Tohle je bohužel spíš trapné, než směšné. No a co se logiky týče, ta si asi vzala neplacené volno. Pominu fakt, že podle věděckých propočtů na zeměkouli není tolik vody, aby byla schopna způsobit katastrofu globálních rozměrů. Vědci soudí, že kdyby spadla na zem veškerá voda, obsažená v oblacích, roztály všechny ledovce a z kontinentů by stekla všechna voda do moří, hladiny všech moří by stouply cca o 6 - 8 metrů. Tudíž nějaké přelévání přes vrcholky hor je nemyslitelné. Ale budiž, kašlem na propočty. Co takhle fyzikální zákony? Voda je tekutina, rozlévá se souměrně do všech prostor. Pokud nebudu věřit tomu, že mezi Afrikou, Amerikou a Evropou jsou nějaké bariéry v moři, které by způsobovaly na každém kontinentu jinou výšku hladiny, pak už začátek filmu vyvrací celý zbytek děje. Protože pokud bychom připustili, že se hladina moří zvedla natolik, že je schopna se přelévat přes vrcholky hor (aniž by je obtekla!!!), pak není možné, aby o tom zbytek světa nevěděl. V takovém případě by byly Benátky, New York a vůbec všechna přímořská města a vlastně celé kontinenty zcela v ...(doplň si sám/a)... Prostě slaboduchá slátanina.

Tajemná truhla (2006) (TV film) odpad!

Honzík Hrušínský je skutečně vyjímečný. Zatímco zbytek z rodu Hrušínských se dá nazývat herci, Honzík je vyjímka, kterou bohužel nepochopil, spoléhá na zděděné geny po otci a za herce se stále považuje. Mylně. Na uspání byl už v mládí, ale ve stáří už jeho ,,umění" hraničí s trapností. A v téhle pohádce se navíc jeho (ne)herectví potuplovalo blbým scénářem. Studiové pohádky, až na výjimky, stály v české televizi za dvě věci vždycky, takže ani toto dílko nepřekvapuje. Nechtělo by to vyměnit personál? Prozměnu zkusit angažovat někoho s fantazií, kdo umí psát scénáře, někoho, kdo by to zrežíroval tak, aby se na to dalo koukat a někoho, kdo umí hrát... Tenhle ansámbl je trochu vyžilý. A prosím vás: Než blbé písničky, to tam radši nedávejte žádné. Vždyť to rve uši. To už i ty uhlířovy odrhovačky jsou lepší, než tohle krákání.

2012: Soudný den (2008) odpad!

Asylum se nezapře. Své vysoce kvalitní filmy, nabušené duchaplnými scénáři, držící se striktně fyzikálních zákonů a logiky, obohatili o nový prvek: Náboženská ,,agitka". Z tohoto filmu ta víra cáká z každého záběru. Je prošpikován frázemi a náboženskými žvásty od začátku do konce. A kdybyste to nevěděli, staří Mayové se s křesťany kamarádili už před1500 lety, jejich náboženství se s Křesťanstvím sloučilo a tak vymysleli lék na Apokalypsu. Společně. Otočíte Krucifixem v mayském symbolu a otevřete vchod do chrámu vzkříšení. Pak už jen stačí, aby se v mayské pyramidě narodil nový Mesiáš za sborového modlení misionářky, archeologa, seismologa a doktorky, a máme vymalováno. A diváku, neboj se. Blbce z tebe vážně neděláme. Nebo jo?