• Pohádka

Zakleté pírko (2019)

Ano, pan Troška má rád klasické pohádky, ale já nevím, nějak se furt nedaří to dát dokupy. Naštěstí už pan režisér upustil od pištících a vřískajících "jakoževtipných" postaviček. To co bylo vtipné v Jasněnce už v přincezně ze mlejna rvalo uši. Naštěstí místo uječených čertíků a ježibab tu exceluje Lukáš Pavlásek v roli vodníka a po pravdě děj pohádky oživil a měl celkem vtipné hlášky. Teda až na ten zpěv, ten teda byl!!! Takže bodík navíc za Pavláska. Ale hlavní postavy mi nějak nesedly. Anince jsem tu chudinku nějak nevěřil, byla jakoby prvoplánově milá a taková moc umělá, deklamovala jak na dííívadle, takže upřímnost a cit se u ní hledaly jen stěží. Vítek mluvil jak kdyby recitoval Polednici a vůbec, jakým nářečím že se to tam vlastně mluvilo? Jižní Čechy? No možná, ale nějaké pomixované. Neměla to být jakási variace na staročestinu? Nevím, ale znělo to strašně.

Ztracený princ (2008) (TV film)

Příběh samotný nebyl špatný, nápad to mělo, ale to zpracování... Příšerně se to táhlo a chvílemi se zdálo, že u toho usnu. Prostě strašně uslintaný děj. Postavy byly nemastné, neslané, bez nějaké jiskry. Ale nebyli nesympatičtí, takže to by ještě ušlo, ale proč si tvůrci trochu nepohráli s těmi jmény? Salome, Aurora, Rujan, no to se dá ještě snést, ale hlavní kladné postavy Plavák a Trpaj? To prostě rvalo uši. Strašnější jména už si vymyslet nemohli? Chápu, nechtěli "vykrádat" Děda Vševěda a jeho Plaváčka, ale tak ho mohli pojmenovat nějak jinak. Plavák!!! Tak bych nepojmenoval ani kapra. A chudák Trpajzlík se taky mohl jmenovat nějak normálně. To, že je menšího vzrůstu snad diváci viděli i bez přezdívky.

Útok žraloka (2009) (TV film) odpad!

Kam se hrabe Sharknado!!! Tohle už nebylo ani k zasmání. Nečekal jsem žádné psychologické drama, už podle názvu a ukázek mi bylo jasné, že ke sledování tohoto dílka je potřeba smysl pro ironii a velký kus masochizmu. Takovou plážovou katastrofu by nedal ani David Hajzlhóf!

Žena z antisveta (1985) (TV film)

Nevíte někdo, jestli se dá tahle inscenace někde sehnat? Třeba ve Slovenské televizi, v archívu nebo tak nějak. U nás se to už asi vysílat nebude a je to škoda. Pamatuju si, že to bylo skvělé.

Krakonošovo tajemství (2022) (TV film)

Podle mého názoru docela dobrá pohádka. Nemůžu srovnávat se štědrovečerní bambitkou 2, protože jsem ji neviděl. Ne, že bychom ji nestihli, ale mi se nelíbila ani jednička. A navíc nemám rád Kluse a to jeho kvákání, takže jsem ji záměrně ignoroval. Ale zpět ke Krakonošovi. Švehlíkův Krakonoš nebyl tak ,,akční", jako ten Peterkův, bral se až příliš vážně a chyběl mu Peterkův nadhled a sarkasmus, ale jinak mu to dost seklo. Dál bych nesrovnával, protože nový Krakonoš nemá s večerníčkovým nic společného a to je docela dobře. Děj byl fajn, náznak humoru tam byl a nenudil jsem se. Co mi trochu vadilo, byl nějak useknutý a odfláknutý závěr. Čekal jsem nějaké dořešení těch hlavních záporáků. Jak mladý Trautenberk Štěpán (Kuba dědečka nezapře, to je fakt), tak i komteska Blanka zůstali na půl cesty. Krkavce Štěpána prostě trefil šlak, když mu brácha zpronevěřil panství a komteska skončila s chlapama někde na půl cesty za pokladem bez jakéhokoliv rozhřešení. Takže zlo bylo (???) potrestáno, ale nějak mi to nesedlo.

Záhada Hory mrtvých (2013) odpad!

Blbé kecy, roztřepaná kamera ,,amatérských průzkumníků" a kecy, kecy, kecy. A ten konec? No, když budu v ohrožení života, nebudu myslet na nic jiného, jen na to, abych vše zdokumentoval na kameru. Hahaha!!! Příšerná blbost.

Záhada vyvoleného (2002) (TV film)

Nebudu opakovat stokrát napsané, že na Němce je to ... blablabla. Mi se ta zápletka líbila moc, film byl sice překombinovaný a trochu se vlekl, ale měl jistou logiku a uvěřitelné emoce hrdinů. Hlavní hrdina byl nečekaně a celkem náhodou zatažen do dění kolem církevních tajemství a kolem něj se rozpoutalo peklo. Milionář se snaží získat výsledky své budoucí investice a jde si za svým takzvaně ,,hlava nehlava". No a svatá církev se snaží vše, co by mohlo její postavení ohrozit, ututlat a zničit a kolem padají hlavy. Taková témata přitáhnou spousty diváků, včetně mě.  Jen jedna výtka. Vím, že v žánru sci-fi a tajemna nesmím bazírovat na logice a detailech, ale přece jen jedno mi tam na konci nesedělo. Kdo neviděl, ať nečte dál, následuje spojler: Jestliže se milionář na konci dozví, že neuvidí žádnou nahrávku živého Krista, proč později vyšle cestovatele časem do minulosti? Už předem přece ví, že se výsledku nedočká...

O Nosáčkovi (2008) (TV film)

U nás tuhle pohádku natočila Československá televize už v roce 1984 pod názvem O nosaté čarodějnici s Laďkou Kozderkovou v hlavní roli a po pravdě, ač studiovka jak poleno, ve srovnání s tímto veledílem je to opravdu vtipná a zábavná pohádka. Tohle není ani vtipné a ani zábavné. O nosaté čarodějnici (TV film) (1984)

Divoký anděl (1998) (seriál) odpad!

To snad ne. Neříkejte mi, že na tohle ještě dneska někdo čumí. Já to zaregistroval před lety, když to běželo v premiérovém vysílání a nedalo se tomu vyhnout, protože baby v práci o ničem jiném nemluvily a doma byl můj EX přilepený na obrazovce, jen co Natálka Orálka spustila svůj úvodní hit. Už tehdy jsem nedokázal pochopit, jak může vysokoškolsky vzdělaný a v civilu inteligentní člověk dokázat při téhle hovadině deaktivovat šedou kůru mozkovou a se slinou u huby zírat na pohyblivé obrázky, doprovázené dialogy s vypovídající hodnotou NULA!!! A že to byly dialogy. Jak říkám, snažil jsem se tomu sice vyhnout, ale nešlo to vždy, takže občas jsem i něco vyslechl. Jedna scéna ni utkvěla v paměti: Nějaký bohatý pán (asi ten, co u něj Natálka Orálka sloužila) řešil se svojí ženou problém, že nemůže na párty, jelikož nemá vyžehlenou košili a služebnictvo má volno. Tragédie, kterou řešili asi čtvrt hodiny (!!!) Normální člověk by to vyřešil jednoduše tak, že by si to vyžehlil sám a pokud to neumí, vrazil by to do ruky té jeho ,,undě". A nebo, když je to takový boháč, tak proč nezvednul telefon a nezavolal do krámu, aby mu nějakou přivezli??? Místo toho tam řešili takové drama. Tady je vidět, o čem ten seriál je. S prominutím, o hovně.

Můj muž to dokáže (2022) (pořad) odpad!

Asi nebudu objektivní, viděl jsem pouze začátek prvního dílu a závěrečné titulky, ale to je zase feministická sračka. Tomu říkáte rovnoprávnost? Dámičky se tam natřásají v róbách jak na plese v ópeře a jejich přicmrndci ze sebe dělají cvičené opice, jen aby se ,,národ" pobavil. Licitace jak na dobytčím trhu, pánové se u toho tlemí, jako nesvéprávní, zatímco jejich fifleny spolu o nich diskutují jako o ,,spotřebním zboží".  Bylo by vhodné změnit název na ,,MŮJ TAJTRLIK TO DOKÁŽE" protože tohle už s muži a chlapy nemá nic společného. Ale asi je to celosvětový trend. Stačí kouknout na reklamy. Baby v sexy montérkách s krompáčem přes rameno a s vrtačkou v ruce a na druhé straně ,,chlap" s miminem pod paží se rozněžňuje nad pracím gelem, který vypere a je veganský a BIO.  Svět se v kravskou prdel obrací.