Ramóna má návštěvu (1990) (studentský film)

Film je díky hudbě a "slepoty" velmi mrazivý. Ikdyž konec jsem poněkud nepochopil, buď Ramóna věděla, že tam s ní někdo je a jen předstírala, jako by nic a nebo si toho nebyla vědoma, ale jak mohla vědět, že je rozsvícená lampa?! (podle gesta po odchodu zloděje, bych řekl, že to věděla, ikdyž to ví jen pan Chaun..) Nedotažené, ale proč ne, na kameramanské cvičení to nebylo tak zlé...

Mladý mistr (1980)

Film mě celou dobu poměrně ani nebavil ani nenudil. Klasika v tomhle žánru, parta dobrých - parta zlých, jeden z dobrých se přidá k zlým a bla bla.... Zbystřil jsem až u scény, kdy chtěli Chana chytit četníci a posléze scéna s náčelníkem policie. Od téhle chvíli by se tomu dalo říct, že je to komedie, se vším všudy. Poté samozřejmě fighty. Ta předehra v přestrojení za staříka, byla taková jakou bych očekával, se vším si poradí raz dav a to ještě s grácií. Ovšem poslední boj mezi Chanem a KillMastrem a s Tygřím kopem byla opravdu sada!!! Chan se nechá 15 minut mlátit, kolíbat se a na pokraji sil. A teď to přijde dámy a pánové!!! Z Jackieho se stává terminátor, po více jak 200 úderech na svoji osobu se z něho stává zvíře, bez citu bolesti či únavy s prvotřídním Kung Fu, kterému by se nechtěl postavit ani Chuck Norris. Tohle přesně na těhle filmech žeru. Bravo Jackie! Za těhle posledních 10 minut přidávám * kvalitě filmu.

Mistrův syn (1978)

Skvělá komedie, která nadchne diváky i dneska (mladší generace). Splňuje přesnš to, co se od ní čeká, vynikající choreografie a zde jsem poprvé narazil na Opilý styl Kung Fu. Děda Mistr Opilec, je fakt milý až na facku. Nemám co dodat - brilantní masterpiece ve svém žánru!!!

Balada z hadrů (1960) (divadelní záznam)

"Kdyby starší neměl házet, pak nemá smysl stárnout!" :D

Erotikon (1929)

Film jsem měl tu čest zhlédnout na LFŠ 2011 s hudebním doprovodem skupiny Forma, neopakovatelný zážitek! Tohle bylo herectví, jenž by dnes nezvládla polovina dnešních "herců". Smutek, radost, hněv i bol. Tohle vše vyjadřeno jen gesty, mimikou a titulky. Film nadčasové myšlenky, která zde však byla už od začátku lidstva a života sama. Genialita s živou hudbou, velmi chci poděkovat jmenované skupině za velmi intenzivní a pozitivní zážitek, na který jen tak brzo nezapomenu.

Erratum (2010)

Film o emocích a vzpomínkách. O hlavním hrdinovi, jenž bloumá po svém rodném městě, ve kterém přes 10 let nebyl. Film poukazuje na sociální a kominikační blokády mezi lidmi na ulicích i mezi nejbližšími. Film zaměřený na emoce diváka. Skvělá atmosféra a lokace. Tomasz Kot byl sice nemastný-neslaný skoro po celý film, ale když přišla více emotivně vypjatá scéna, dokázal zaujmout svou lidskostí a prostostí. Režiséra Lechkého první více metrážní film, který určitě zaujal všechny lidi v sále, do kterého však bohužel kvůli silné konkurenci (Lidic atd.) došla jen půlka kapacity. Myslím, že lidé prohloupili, když nepřišli, protože se obávám, že tenhle film v televizi jen tak neuvidíme. Na to, že je to debut, tak musím říct, že potěšil. (LFŠ 2011)

Maraton lásky (2007)

Na tuhle komedii musíte s odstupem... Za prvé: americký režisér natočil americkou komedii v Londýně s britskými herci (pár hlavních jich tam je), za druhé: byl to David Schwimmer a za třetí: nemůžete očekávat, že by se do scénáře nějak zvlášť zapojovali Pegg a Moranem, to ani náhodou (možná nějaké to slovíčko či grimasa). Nebylo to zase až tak moc americké, díky právě těmto dvěma naposled zmíněných. Dylan a jeho scény z balkónu či jachty (ten ass mě fakt na konci dostal do kolen :D) a k tomu Simon a jeho klasika s klíčema. Hodně se mi v tomhle filmu líbil Hank Azaria, zahrál fakt slušnýho "vošousta", kterému jsem tu čokoládovou krásku ze srdce nepřál (ikdyž už na začátku filmu jsem věděl, že je ten, který nakonec skončí sám). Myslím si, že je to s filmem Nula od nuly pojde kvalitou nastejno, tam je však zajímavější jistě celý děj, ale David věděl, že když vsadí na dva jedny z nejlepších britských koní na dráze komediálnosti, že se to hold vyplatí. Mohl by to zakončit nějkým dalším filmem s Peggem (popřípadě i Moranem(vůbec bych se nezlobil ba naopak)), jenž bude třeba víc britský v americe :D

Temné slunce (1980)

Tenhle film jsem viděl dnes poprvé v televizi. Film snažící se o zařazení mezi světové trháky svými výbuchy, letadly, cizími herci a Hippies ( :-) to jsem vážně nemohl). Film poukazuje na pravěký cíl lidstva, ovládat druhé pomoci síly, která je využita z Čapkovského Krakatitu. To je asi celé zdělení filmu. Jinak bych chtěl poukázat na opět excelentní herecký projev, ikdyž trochu přitažený Rudolfa Hrušinského, krásu mladé Magdy Vašáryové a prostředí. Do toho pár futuristických zvuků z 80. let čili zvuková kulisa spíše obtěžuje. Radek se s rolí pral od začátku do konce, Munzar opět hraje jednoho z těch výžirků nápadů a šmejdů společmosti, což mi u něj jak vizuálně tak herckým projevem snad ve všem v čem jsem ho viděl hrát více než sedí. Dávám tři hvězdy za staré dobré herce, Otakara Vávru a za pokus oživit československou filmografii sci-fi v 80. let.

Černí andělé (2001) (seriál)

Zajímavosti: V dílu Zuzany Zemanové - Azyl - se Bára Hrzánová řítí na kole do kina, kde dávají film Juraje Herze z roku 1972 Morgiana, v hlavní roli Iva Janžurová. Když si kupuje lístky do kina, otáže se paní pokladní, kdy budou promítat "Spalovače", že by samotná poklona panu Herzovi? :-)

Báječný Fantozzi (1986)

Na tomhle snímku můžeme pozorovat, to nejhorší co ve filmu vidět lze. Možná nějaká ta grimasa či vtip vcelku ujde, ale celková demence pana účetního jeho odporná dcera poslala celou serii k šípku. Nevkusné, odporné. Když jsem byl malý, tak jsem se spíše bál než smál.