Na návštěvě (2015)

Po těch posledních průsetech mě tohle od Nighta celkem překvapilo. FF doslova nesnáším, ale tady mi to vyloženě sedlo (teď se za to fackuju) a scénka, kdy se nahánejí pod barákem, po atmostránce dokonalá. S klidným svědomím 4/5* a Night Shyamalan má u mě zase plus

Green Room (2015)

No doprdele!!! Pak si jeď s kapelou zahrát někam, kde to neznáš!!! Už dlouho jsem neviděl takhle super punkovej film a už vůbec nee brutal horor. S kapelou jsme si párkrát říkali, jak by to asi dopadlo, kdybychom hráli na koncíku plným nácků... No asi takto, kdybych to přehnal do extremů a to fakt nikdy nechci!!! Herecký výkony každýho jedince jsou bravurní a Yelchin si tímto vysloužil místo v mé paměti do konce života (toho mého samozřejmě), náglové fuckt kurevsky odporný a Stewart dokonale chladný, hudba pro mě naprosto excelentní a gore tady opravdu bolí!!! Dávám plnou palbu, kandiduji na horor roku a beru si poučení: Nikdy nehrát Nazi Punks!!! FUCK OFF!!! v klubu, kde uvidim víc, jak 5 plešatých hlav (nic proti normálním skinheadům, však vy víte) 5/5* a doporučení všema deseti https://www.youtube.com/watch?v=jEmBdes28AI

Howl (2015)

HAUUUUUU!!!! To bylo tak strašně blbý, až z toho kvílím na měsíc!!! Tak blbý postavy, který brečej, že se nemaj jak bránit a mlátěj vlčka po palici hasičákem a ejhle, v požární skříňce se najednou válej 3 požární sekery... To o nich superprůvodčí nevědel??? No a vlkodlaci taky nic extra, pač podobnej zjev vydim občas ráno v zrcadle po prokalený noci. Jedna hvězda jen za to, že to jsou vlkodlaci a pro ty mám jistou slabost... Jinak doporučuji se tomuto průseru vyhnout vylikým obloukem.

Bite (2015)

Na tenhle flick jsem se těšil zejména k vůli dvěma informacím. První info tipu: V emerických kinech lidi ve druhé řadě hnusem nablili za krk lidem v první řadě. Druhé info: Inspirace Proměnou od France Kafky... O to hořčí bylo zklamání, že nejhnusnější scéna měla být asi ta, kdy hlavní protagonistka bleje sliz s vajíčkama, jikrama, nebo co to kurva vlastně vůbec bylo (dejte mi kýbl lékařské vazelíny a 10 kilo červeného rybízu a tu scénu vám natočím taky) a inspirace Kafkou tam sice je, ale skutečně zanedbatelná. Jediné, co to pro mě zachránilo před průserem je herecký výkon Elmy (krásně tikala hlavou jak pravej hmyzák a ty její vykulený voči, no uff) a to, že se neměnila jen Elma, ale ke své proměně si aklimatizovala i svůj byt... Je to hodně velká škoda, že to dopadlo tahle marně, myslím, že nápad měl hooodně velké ambice (insect horror řízlý metamorfozou se nevidí každý den), ale chyběla mi tam hutná dávka odporu a hnusu. Contracted opět nepřekonán

V zajetí démonů 2 (2016) odpad!

Wane Wane Wane, Co za puch z tebe zase vane? Jako čekal jsem všelicos, ale tohle? Matku a její 4 dcerky otravujou zákeřný duchové. Jak? No jak jinak než sundaváním přikrývek, tahání za nohy, nebo třesení postelí... No a aby toho nebylo málo, tak občas prásknou i dveřma Je vám to povědomé? Se ani nedivim, pač tohle a spoustu jiných a originálních vychytávek je v duchařinách plná prdel a ještě k tomu mnohem lépe udělané... Přiznávám, že jsem to nedal do konce, pač moje míra trpělivosti přetekla a asi ve třetí čtvrtině projekce jsem se znechuceně zvedl a šel do prdele. Nikdy před tím sem z kina neodešel, ale tohle se fakt nedalo. Jasnej vodpad, největší hoWANina a pro mě největší adept ne nejhorší horor roku... Teda jestli se tohle hororem dá vůbec nazvat. Nechápu, jak tohle mohlo stát takových mega. Tohle fakt nechceš a teď si mě klidně ukamenujte

Čarodějnice (2015)

Nevím, co se vám na tom nelíbilo... Temný horror ze 17. stol. o čarodejnictví.... Temné to bylo, v té době se modlili všichni a i toho bubáka tam máte, tak co ještě chcete? Ufo? :-D já byl velice spokojen až teda na posledních pár minut, které mi přišli jak z jiného filmu a vůbec mi neseděl, to u znávám, ale jinak 4/5* a spokojenost

Karbon (2013) (amatérský film)

Bulava zkouší natáčet různé, hororové subžánry a na poli amatérismu se mu to daří více než dobře, ale tímhle kouskem se mi trefil zatím nejvíc do chuti. Sic je první třetina celkem nepřehledná, zato zbylé dvě třetiny to skvěle vyváží a finále ve starém uhelném dole naprosto perfektní. Hodně se zaměřil na audiovizual a udělal kurva dobře, pač u té hudby fakt nepříjemně zamrazí... Tímto kouskem si u mě Lukáš poprvé získal plnou palbu a doufám, že jeho další tvorba se bude ubírat tímto surreal stylem, pač mu neskutečně sedí... BRAVO!!!

Judy (2014)

No ty vole, tohle že je od Necrostormu??? Tenhle výraz často nepoužívám, ale tohle je fakt sračka, prostě hysterická kráva běhá trapně po bytě, hledá čokla a jediný odsah filmu je, že musí volat své mámě a kámošce, jaká hrůza se jí stala... prostě hrůza a už sem si říkal: Ještě jednou tý píče zazvoní mobil a vypínám a pořád jsem doufal, že to ta hnusná pizda řádně vodsere, což se naštěstí na konci stalo 1/5* a to jen za ten závěrečnej kill... Necrostorm má na mnohem víc...NEDOPORUČUJI!!!

Lesapán (2015) (studentský film)

Po třech dnech sem se konečně dokopal k tomu, abych sesmolil pár řádků o tomto shortíku... Začnu nejdříve plusama, pač těch je o proti mínusům mnohem víc: 1+ Herecké výkony: Ty jsou prostě na profesionální úrovni, nepřehrávají a svůj strach, či emoce je krásně vidět v jejich očích, což se u nízkorozpočtového, krátkého filmu nevidí, navíc jedenáctiletá Vladěnka byla ve své roli naprosto famózní a režisér udělal moooc dobře, že si jí vybral. 2+ Audiovizual: Ani v tomto směru nemám žádnou výtku. Kamera perfektní. Když jsou záběry na les ve dne, tak září přívětivostí a dobrotou, na druhou stranu, když nastane noc, tak ztemní a měsíční svit, protékající mezi větvemi stromů dodá jistou náladu beznaděje. K tomu dodejte nenápadný zvuk větru a máte atmosféru, která by se dala krájet. A to nemluvím o tom, když do toho zařve Hejkal, jeho řev fakt zamrazí. 3+ Maska Hejkala: Ani zde nemám co vytknout a jsem velice rád, že tvůrci nepoužili téměř žádné CGI efekty, ale pojali to pěkně oldschoolově a použili celotělovou masku s mechanickým obličejem. 4+ Scénář a režie: To, že se Soukup a Koubek dali dohromady, udělali velice dobře a vytvořili kousek vskutku nevídaný.... A teď ty mínusy.... I po 3 dnech hledání něčeho, čím bych to mohl aspoň troch strhnout, mě napadá jen jedna věc a to, že když se Vladěnka v noci probudí, aby se podívala co šustí za oknem, tak má zvýrazněné oční linky, což trochu ubírá na věrohodnosti, ale to je fakt jen detail, jinak fakt nevím, co bych tomu měl vytknout.... Nečekejte žádné potoky krve, nebo stovky trapných lekaček, tady jde o atmosféru a tu skutečně má neskutečnou. Nevím, jak by dopadl Leshy jako celovečerní film, ale na poli krátké, nezávislé tvorby to je nadstandartní úroveň a já osobně doufám v miniserii a dolších našich, folklorních bytostech, jako třeba Vodník, Bludičky atd. Bravo pane Soukupe a pane Koubku. Smekám a upřímně se teším na vaší další tvorbu

Sün lung ťüe (2015)

celkem nic moc. První hodina jen taková trapná, romantická komedie a pak je z toho najednou Indiana Jones. Na znuděné odpoledne, kdy fakt už člověk neví coby, tak se to dá, ale jinak radši kouknout po něčem výživnějším