Coach Carter (2005)

Překvapivě skvělý film, ke kterému se vždy rád vracím. Samuel L. Jackson (Ken Carter) jako zásadový basketbalový trenér, který přesně ví, co chce a jeho hráči, kteří už jen místem, kde vyrůstají mají mít předurčenou ne zrovna ideální budoucnoust, kterou chce Ken Carter změnit..

Dokonalý trik (2006)

Kombinace skvělého řežiséra Christophera Nolana, tří skvělých herců (nestárnoucího a stále výborného Michaela Caina, kterému role perfektně sedla, skvělého a čím dál více si mě získávajícího Hugh Jackmana a naprosto bezchybného Christiana Bale), dvou krásných hereček a výborného a trochu spletitého scénaře, na který se musíte neustále soustředit, aby vám neunikl nějaký důležitý moment...:)

Santa je úchyl! (2003)

Skvělý, opravdu skvělý Billy Bob Thornton v roli opilého, sprostého a nadrženého Santa Clause. Skvělá komedie, která určitě pobaví..:) První polovina nemá, dle mého, chybu, hodně srandy... druhá je slabší, ale ne na tolik, abych nedal 4 hvězdy. :))

Skála (1996)

Perfektní film - jeden z nejlepších akčních vůbec, už když jsem byl malý hodně se mi líbil. :P Napínavý film obsazený skvělými herci, z kterých na mě nejvíce zapůsobil Ed Harris v roli zásadového a čestného námořního generála, který chce sprvedlnost (nebo jak to nazvat..?) pro své muže.... mimojiné skvělá hudba.

Dr. House (2004) (seriál)

Pro mě nejlepší seriál vůbec. Kvalita seriálu sice často stojí na tom, co předvede Hugh Laurie v roli sakrastického, hrubého, ale velmi zábavného Gregory House, ale vzhledem k tomu, že je snad vždy dokonalý + hlavní jsou všechy ty Housovy hlášky, které jsou snad v každém dílu skvělé...a když i další postavy jsou napsané velice dobře, tak s velkým nadšením hltám každý další díl.

Ed Wood (1994)

Film o velmi zvlášním a bohužel ne moc nadaném člověku, který měl své nápady, představy, jak by měl skvělý film vypadat, ale neměl vůbec žádné nadání a ani prostředky na to, aby ho mohl natočit tak, aby byl stravitelný alespoň pro malou skupinu lidí. Ve filmu podává skvělý výkon Johnny Depp hrající režijní legendu Edwarda Wooda, ale mě nejvíce dostává výkon Martina Landau (zasloužený Oscar, mimo jiné) v roli Bély Lugosi, ale i ostatní herci byli skvělí, třeba Bill Murray a jeho postava mě velmi bavila. Snímek je skvěle natočen (že je černobílí podle mě jen vylepšuje celý pocit z filmu), ale se scénářem, který musel být o takovémto (snad geniálním???) člověku k dispozici, to snad ani jinak nešlo...:) Těším se až shlédnu nějaký z Woodových filmů. Skvělé, postupně se z tohoto filmu stala má srdeční záležitost a jeden z těch nejoblíbenějších filmů.

Jednotka příliš rychlého nasazení (2007)

Parádní akční komedie se spoustou asi až trochu šílených scén, které mě ovšem úplně odrovnali a hodně pobavily. Dvojce Simon Pegg a Nick Frost opět nezklamala. Původně jsem dal i 5 hvězd, ale nakonec zůstanu trochu při zemi, 4 budou stačit.

Něco jako komedie (2010)

Film, který leckoho potěší a nebo jako mě, opravdu nadchne. Chlapec jménem Craig řeší několik osobních problém a nejenom svých. Velmi dobré herecké výkony od všech zúčastěných a hlavně Zacha Galifianakise, u kterého je dobré vidět, že umí hrát i normální role (jestli se tak dá pacient z psychiatrické léčebny nazvat) a ne jen uplně blázny. :)

Tucker & Dale vs. Zlo (2010)

Pár nešťastných náhod, které způsobily pár studentům smrt...Tudyk a Labine jako dva nepříliš chytří, ale za to hodně laskaví a hodní přátelé, kteří, jak sám Tudyk ve filmu říká, se náhodou naskytli při tom, jak se na jejich pozemku začala svévolně zabíjet hrstka studentů :D. Film, který ve mě vyvolával až moc smíchu na to, abych mu nedal 5*.

Sherlock Holmes (2009)

Akční Sherlock Holmes? Možná trochu netradiční pojetí tohoto detektiva, ale podle mě absolutně skvělé provedení, celý film mě velmi mile překvapil a vlastně, v konečném výsledku, naprosto nadchnul. Výborné prostředí, výborný děj, který mě opravdu přišel zajímavý (akční krimi, tedy takto podané, se velmi líbí). Film má i skvělé obsazení - parádní (vlastně jako vždy..) Robert Downey Jr. v roli velmi zvláštního Sherlocka Holmese, což mu hodně sedělo, velmi dobrý byl i Jude Law (který je pro mě každým dalším filmem zajímavější a zajímavější) jako Dr. Watson a krásná a skvělá také (jistěže) byla Rachel McAdams (která si mě zde taktéž dokázala získat). :)) Skvělý film od Guy Ritchieho. Velmi se těším na druhý díl. (... I ten mě potěšil, tak co tedy třetí?)