Mumie (1999)

V dětství pro mě jeden z mých nejoblíbenějších filmů vůbec...skvělý dobrodružný film s napínavým a zároveň vtipným dějem a krasné prostředí, ve kterém se odehrává. Skvělé herecké výkony od Rachel Weisz a Arnold Vosloo a spousta zábavných scén s velmi dobrým Brendanem Fraserem a Johnem Hannah.

Zkrocená hora (2005)

Ještěže je Anne Hathaway tak krásná, ale škoda že se ve filmu neobjevuje tolik jak jsem původně doufal...Jinak krásný film, s krásnými scénami, ikdyž tedy na téma, o kterém kdybych řekl, že mě hodně nelákalo, bylo by to velice nedostačující..:D Ale samotný děj mě celkme rychle donutil změnit názor a navíc krásné prostředí, ve kterém se děj odehrává...:) a dále mě nadchli skvělé herecké výkony obou hlavních akterů (hlavně Heath) + velmi mile překvapila Michelle Williams, díky čemu mě děj rychle vtáhl a s napětím jsem čekal jak to s nimi nakonec dopadne :D :) a k tomu všemu ještě krásná hudba po celý film...:)

Maverick (1994)

Skvělý příběh, který mě vždy pobaví, velmi kvalitní komedie, se spoustou zábavných scén a se skvělým obsazením (obzvláště James Garner je skvělí) a velmi dobře napsanými postavami. :) Všem doporučuji, tento film určitě nikoho nezklame..:)

Imaginárium Dr. Parnasse (2009)

Výborný film, Terry Gilliam dokázal skvělým způsobem nahradit zesnulého Heatha Ledgara hned trojcí herců (ikdyž hereckým výkonem se mu přiblížil pouze Johnny Depp, s kterým si je Heath po herecké stráce velmi podobný mimochodem), což nejspíš na první pohled nikdo nedokáže poznat, že nebyl původní záměr, navíc se mi velmi líbilo pojetí světa za zrcadlem a výkony dalších aktérů byly velice dobré. Skvělý film.

Faunův labyrint (2006)

83% ??? Kdyby tento film měl takových 60% - i tak bych byl poměrně v šoku. Chvílemi až neuvěřitelné směšný až trapný film s několika (?) nudnými scénami a ne nějak zvlášť přesvědčujícími hereckými výkony. Ano sice dobrý námět, ale bohužel ne zrovna dobré provedení jakékoliv části tohoto snímku....za nápad dávám 1* - nic jiného vyzdvihnout nemohu a vlastně ani nechci! :P :)

Hodiny (2002)

Naprosto strhujíci herecké výkony - hlavně od Eda Harrise a Julianne Moore, ale vlastně i všichni ostatní byly taktéž vynikající. Film měl na mě trochu pomalejší rozjezd, ale postupně jsem hltal každou další scénu s napětím a obrovským očekáváním, co ještě příjde. Celkem váhám jak film ohodnotit... čekal jsem hodně a druhá půlka byla možná i lepší než jsem doufal - takže je to vlastně bezdebat 5*! A hlavně scéna, kdy Ed Harris říká Meryl Streep: "Miluju Tě...Nemyslím, že by dva lidé mohli být šťastnější než my dva." - a skočí...boží, naprosto dokonalá scéna - nemá chybu, nepopsatelné pocity po této scéně... :)) Krásný film se spostou skvělých hereckých výkonů, úžasných scén a naprosto dokonalé hudby Philipa Glasse. Tento film si mě postupem času obrovsky získal... :)

Dva a půl chlapa (2003) (seriál)

Skvělý, zábavný seriál, který se sice neustále drží jednoho témátu, ale i tak mě vždy dokázal pobavit. Skvěle napsané postavy a parádní Charlie Sheen. + Pár nezapomenutelných hlášek. :) ... Dlouho jsem se vyhýbal dílům, ve kterých schází Charlie, ale s Ashtonem seriál kvality rozhodně neztratil.

Hlídač č. 47 (2008)

Velmi dobrý český film. Celkem se divím docela nízkému hodnocení, dle mě by určitě měl být v červených číslech. Zajímavý příběh, krásně natočeno a skvělí Roden a Dlouhý :) Nevím, co víc od českých filmů chtít, Filip Renč natočil velice dobrý film. :)

Návrat do Cold Mountain (2003)

Pro mě velmi milé překvapení, ikdyž se spoustou kvalitních herců, kteří jsou v tomto snímku to snad ani jinak nešlo. Krásný příběh ani mi nevadilo, že chyběly válečné scény (které jsem teda trochu očekával ale nevadí :D), které, když už tedy byly, byly něco navíc…A okmažik, který mi v hlavě zůstane asi docela dlouho je scéna s Natalie Portman :) A dál marně přemýšlím, který herecký výkon vyzdvihnout více - Law, Kidman nebo Zellweger?... Krásný film! :)

Hospoda Na mýtince (1997) (divadelní záznam)

Pro mě spolu se Záskokem nejoblíbenější a nejlepší hra z Divadla Járy Cimrmana. Spousta nezapomenutelných hlášek, vtipných písní a skvělých tanečních variací. :D A dále jeden lepší herecký výkon než druhý od pánů Svěráka, Čepelky a Smoljaka. :)